پنجشنبه, 07.19.2018, 03:57am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
دولت و دولتمداران یکی از فکتور اساسی بحران "خطرناک" افغانستان ; عموسام ; افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند! ; در باره تجمع در قلعه بابک و دستگیریها ; ملت بى اتفاق
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار افغانستان
 
اعلامیه ی کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان
Sunday, 06.04.2017, 07:36pm (GMT)

اعلامیه ی کمیته فعالین

حزب دموکراتیک خلق افغانستان

در رابطه با رویداد های اخیر در کشور

( حادثه چهارشنبه خونین در چهار راه زنبق

در شهر کابل و راه پیمایی روز جمعه  شهروندان

در ضدیت با دهشت افگنی و دهشت پروران ارگ نشین)

 

        هم میهنان عزیز!

 

        طوری که همه آگاهی دارید، پس از تهاجم نظامی آمریکا و انگلیس به افغانستان و اشغال سرزمین مان توسط پیمان تجاوز کار ناتو با حضور نظامیان (۴۸)کشور جهان؛ هفده سال می شود که به وجود آورندگان و حامیان تروریسم بین المللی، با نصب نمودن اجیران و کارمندان دستگاه های اطلاعاتی خویش در رأس قدرت سیاسی در افغانستان، میهن ما را به خطرناک ترین - وحشتناک ترین - نا امن ترین و درمانده ترین نقطه ی روی زمین در جنوب آسیا و به میدان جنگ های نیابتی خود در منطقه، تبدیل کرده اند.

        نوکران زر خرید ارتجاع جهانی و امپریالیسم بین المللی در افغانستان، از حامد کرزی گرفته تا اشرف غنی احمدزی و دار و دسته ی تبهکار و فاشیستی مربوط به آنان، به دوام جنایت های تکان دهنده حکومت گروه های تنظیمی و رژیم نفرت انگیز طالبان، همه وهمه در افغانستان دست به جنایت و خیانت زده اند. این جاسوسان و اجیران نامدار استکبار جهانی در این هفده سال به خاطر حاکم ساختن سلطه ی یکه تازانه تیره و تبار خویش ازهر وسیله ای استفاده نمودند و عدالت اجتماعی را لگد مال کردند

      دست آورد هفده ساله ی حکومت دست نشانده و پوشالی به جز ویرانی و بر بادی میهن مان؛ گسترش بیشتر خونریزی و وسعت دامنه ی جنگ های خانمان سوز؛ زنده کردن و فعال ساختن دوباره دهشت افگنان طالب - شبکه ی حقانی و جنایتکاران حزب اسلامی گلبدین حکمتیار؛ بیشتر شدن حمله های انفجاری و انتحاری؛ افزایش چند در صدی درتولید و قاچاق مواد مخدر؛ بسط فساد اداری - سیاسی - اقتصادی و اجتماعی؛ اختلاس و چور و چپاول دارایی های شخصی و همگانی مردم... چیز دیگری نمی باشد. با این رویکرد ها و کار نامه های شرم آور قبیله گرایان تلاش دارند تا به بهای ریختن خون مردم، بر بادی هستی مادی و معنوی کشور و حذف سیاسی و فزیکی نخبگان و آگاهان جامعه، به حاکمیت اهریمنی خویش ادامه دهند و با شمشیر زنگ زده ی زورگویی و تفنگ دهن پر قبیله سالاری به خواست های برحق و قانونی شهروندان پاسخ گویند.

       پس از آن که جان کری آمریکایی حکومت غیر قانونی وحدت ملی(!) را در سفارتخانه آمریکا در کابل ساخت و در رأس آن یک فاشیست کور دل و پوچ مغز شناخته شده به نام اشرف غنی احمدزی را نصب نمود؛ ابعاد اعمال و حرکت های طراز فاشیستی در عملکرد های دولتی فزونی گرفت و از همان نخستین روز ها - هفته  ها و ماه ها نشانه های ده چند شدن درد و رنج و غم توده های مردم در تمام عرصه های زندگی، نمایان گردید، که کشتن و سوزاندن بیرحمانه ی فرخنده در پیش چشمان نیرو های امنیتی دولت مزدور ودر فاصله ی یک کیلومتری ارگ نشین خودکامه و بی آزرم،نقطه ی آغاز آن بود.

          اکنون که مدت دو نیم سال از عمر حکومت وحدت ملی(!) می گذرد، اشرف غنی احمدزی تماميت خواه و تروریست پرور در هماهنگی و اشتراک مساعی با همکاران شریر و قبیله گرای خویش  به خاطر به کرسی نشاندن خواست های یکه تازانه ی قومی و قبیله ای خود، سراسر کشور ما را به یک دوزخ تبدیل ساخته و هر روز برادران طالب وی و اوباشان حزب اسلامی گلبدین حکمتیار و سایر گروه های دهشت افگن که در بین این دو جابجا هستند، با حمله های انفجاری و انتحاری در تمام نقاط افغانستان فاجعه می آفرنند و جان و زندگی شهروندان را می گیرند. از این رو امید مردم به آینده بهتر در موجودیت این حکومت فاسد و عوام فریب، به یأس بدل گردیده است.

        پرسش این است که اگر این حکومت خود کامه و پوشالی همدست و همکار دهشت افگنان نیست و شریک جرم آنان نمی باشد، پس باید از اقدامات خود در پیگیری حادثه های تروریستی زیرین، تحت پیگرد قرار دادن و به کیفر رسانیدن عاملان آن، به مردم به صورت شفاف آگاهی رسانی کند:

        ـ سر بریدن تبسم و یاران همسفرش در بزرگ راه قندهار -کابل؛ 

        ـ  گروگان گیری و سر بریدن مسافران در بزرگ راه هرات - قندهار؛

        ـ انفجار در کارته شاه شهید در کابل؛ 

        ـ پنجشنبه خونین کشتار فارغان اکادمی پولیس در میدان وردک؛ 

        ـ حمله بر کارمندان تلویزیون طلوع؛ 

        ـ دو بار سقوط استان کندز؛ 

        ـ حمله به راه پیمایان جنبش روشنایی؛ 

        ـ حمله انتحاری در مسجد باقرالعلوم؛ 

        ـ حمله انتحاری در ریاست امنیت رجال برجسته؛ 

        ـ حمله انتحاری در دادگاه عالی؛ 

        ـ حمله به بیمارستان چهار صد بستر در کابل؛ 

        ـ حمله به قول اردوی شاهین در بلخ....

        از نگر دانش حقوق، دولتی که نتواند امنیت شهروندان را تامین کند؛ برای مردم خدمات اجتماعی عرضه بدارد؛ زمینه های کار را فراهم گرداند تا در سفره ی آنان لقمه نانی موجود باشد؛ آزادی های فردی و اجتماعی و حقوق اساسی و انسانی مردم را تضمین نماید... مشروعیت خود را از دست می دهد. آنچه امروز در افغانستان در جریان است، در چوکات همین دیدگاه می گنجد.

       تا هنوز دولت وحدت ملی(!) به هیچ یک از خواسته های مردم پاسخ روشن ارائه نداشته تا اعتماد سازی صورت می گرفت؛ بلکه همیشه با خودسری ها و زورگویی های قوم گرایانه خویش بین خود و مردم فاصله ایجاد نموده و آن را عمیق تر ساخته است. از همین رو است که همه روزه توطئه سر توطئه را بر ضد مردم سازمان دهی می کند و آن را در عمل پیاده می نماید.

       به دنبال چنین توطئه های پی در پی، برادران اشرف غنی احمدزی و حامد کرزی ( طالبان، شبکه حقانی و سایر گروه های دهشت افگن که دولت همکار و پشتیبان آنها می باشد) به روز چهارشنبه ۳۱ / ۵ / ۲۰۱۷ م، حمله ی انفجاری و انتحاری وحشتناک دیگری را سازماندهی و اجرا نمودند که از پی آمد آن دهها همشهری جان باختند و صد های دیگر زخمی شدند؛ شهر کابل به حمام خون مبدل گرديد و به شهروندان آن صد ها ملیون خساره وارد آورد.

        نیرو های کشفی و استخباراتی، شورای امنیت ملی ، اداره ی امنیت ملی، فرماندهی گارنیزیون کابل که در رأس همه آنها افراد و اشخاص مربوط به گروه فاشیستی اشرف غنی احمدزی نصب است، کوچک ترین کاری را در پیشگیری از این گونه حملات در پیش نمی گیرند و اندک ترین توجه در جلوگیری از وقوع آنها به خرج نمی دهند.

        کساد و فساد دولت وحدت ملی و گسترش نا امنی ها و قانون شکنی ها حوصله ی مردم را به سر رسانید و خشم آنان را به جوش آور د تا اینکه به روز جمعه با شعار " خسته از مرگ به سوی ارگ" در مطابقت به ماده (۳۶) قانون اساسی، شهروندان کابل دست به راه پیمایی مدنی و مسالمت آمیز زدند و به نشانه نفرت و انزجار از حمله ی دهشت افگنانه روز چهارشنبه به جاده ها ریختند. لیکن گارد خاص اشرف غنی احمدزی و تفنگداران ویژه ی گارنزیون کابل با شلیک گلوله ها جان شماری از بهترین فرزندان مردم را گرفتند و تعداد دیگری از هم میهنان مان را زخمی ساختند و موتر های آبپاش، آب کثیف بدر رفت ها را به سر و روی راه پیمایان پاشیدند

        هر گاه دهشت افگنان با اشرف غنی احمدزی با ریس شورای امنیت، با رئيس و تروريست های پرتاب شده در امنیت ملی و با فرمانده گارنیزیون کابل، ارتباط مستقیم نداشته باشند، پس چگونه آنان می توانند خود را به آسانی در محل به خاکسپاری یکی از قربانیان راه پیمایی روز جمعه برسانند و سه حمله ی انتحاری پی در پی را انجام دهند و جان و زندگی حدود (۱۸) انسان را بگیرند و (۷۶) انسان دیگر را زخمی سازند؟

       کمیته فعالین ح.د.خ.ا کلیه اشکال و انواع فعالیت های تروریستی و حمله های وحشیانه دهشت افگنی را که جان و زندگی شهروندان را می گیرد و هزاران خانواده را داغدار و خساره مند می سازد و در نتیجه آن هزاران طفل و کودک بی سرپرست می شوند و صدها زن شریف میهن بیوه می گردند... به شدید ترین الفاظ محکوم می کند. همچنان راه پیمایی و بلند کردن صدای اعتراض شهروندان و طرح خواسته های آنان را که در مغایرت با منافع همگانی قرار نگیرد، حق و حقوق بشری و قانونی مردم می داند

کميته فعالين ح. د. خ. ا درحالی که خود را در غم و اندوه مردم مصيبت ديده ی افغانستان شريک می داند و روان شهدای گلگون کفن حوادث اخير را شاد و به بازماندگان آنان اجر جزيل می خواهد؛ با صراحت کامل اعلام می دارد، که مردم حق دارند تا در ارتباط به سرنوشت حال و آینده خویش و کشور خود در برابر قانون شکنی ها، زورگویی ها، خودکامه گی ها، بی عدالتی ها ، تفرقه افگنی ها،توطئه گری ها، دسیسه سازی ها، یکه تازی ها، قوم پرستی ها، دروغ گویی ها، وعده خلافی ها، عوام فریبی ها، برتری خواهی ها، حق تلفی ها، دها و صد ها جنایت سازمان یافته و اعمال و حرکت های طراز فاشیستی دیگر که یک حلقه کوچک تمامیت خواه و قبیله گرا به رهبری اشرف غنی احمدزی، درپیش گرفته، به پا خیزند و از طريق حرکتهای مدنی حکومت خود ساخته ی  تقلبی جان کری را وادار سازند تا به ادامه حاکميت ننگين و خونبارش، با رعايت صراحت حکم ماده ی شصت و ششم قانون اساسی پايان بخشد و جای اين حکومت غيرمشروع، با تطبيق ماده ی شصت و هفتم قانون اساسی، از طريق تدوير انتخابات آزاد و دموکراتيک و بدون اعمال نفوذ و مداخله  شرم آور گذشته ی اشغالگران بين المللی و کاسه ليسان داخلی آنها، تکميل وبدين گونه به غم و درد و رنجهای بيکران مردم درماتم نشسته ی افغانستان پايان داده شود. 

 

زنده باد مردم آزادی دوست وعدالتخواه افغانستان!

مرگ بر دشمنان مردم و میهن مان افغانستان!

 

کمیته فعالین

ح. د. خ. ا

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
نکاتی از یادداشت های روزانه (06.04.2017)
عين و غين يعنى بلا و درد سر (06.04.2017)
افراطیت هر روز دامن گستر می گردد (06.04.2017)
جلال نورانی هم درگذشت (03.28.2017)
رخدادهای های سه سده ی اخير در خراسان ديروز و افغانستان امروز ازبرچيده شدن بساط اشغالگران کهن تا افتيدن به دام غارتگران نوين - بخش نهم (03.20.2017)
بهاران خجسته باد (03.20.2017)
نظرى گذرا به پيشينه نوروز باستان (03.20.2017)
پیام مشترک نهاد ها و شخصیتهای مستقل درکانون هماهنگی زنان افغانستان (03.20.2017)
نوروز، خوش آمدی! بویی مگر از میهن ما آوردی؟ (03.20.2017)
در امتداد خط آتش و خون! (03.13.2017)