پنجشنبه, 07.19.2018, 03:50am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
دولت و دولتمداران یکی از فکتور اساسی بحران "خطرناک" افغانستان ; عموسام ; افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند! ; در باره تجمع در قلعه بابک و دستگیریها ; ملت بى اتفاق
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار افغانستان
 
افزایش اختلافات کاخ سفید
سه شنبه, 07.25.2017, 02:01pm (GMT)

افزایش اختلافات کاخ سفید

بار دیگر استراتژی جدید آمریکا در افغانستان را به تاخیر انداخت 
سخنگوی کاخ سفید چندی پیش اعلام کرد که ترامپ قصد دارد تا استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان را اعلام کند اما بار دیگر به نظر می‌رسد که اختلافات در این کشور اعلام آن را به تاخیر انداخته است.به گزارش «صدای آمریکا»، «دانا وایت» سخنگوی پنتاگون اعلام کرد استراتژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان طی چند هفته آینده نهایی و اعلام می‌شود. وی با تایید تاخیر در اعلام استراتژی آمریکا گفت انتظار ندارم که تصمیمی در این مورد در هفته جاری گرفته شود. 
پیش از این «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا در کنگره اعلام کرده بود که این استراتژی در اواسط ماه جاری میلادی به کنگره فرستاده خواهد شد. 
ماتیس که مسئولیت ایجاد استراتژی جدید آمریکا در افغانستان را نیز بر عهده دارد، پیش از این نیز تاکید کرده بود که آمریکا اشتباهات گذشته خود در افغانستان را تکرار نمی‌کند و این کشور «استراتژی منطقه‌ای» را در افغانستان دنبال خواهد کرد.
«
تایمز ایندیا» نیز در این باره خاطر نشان کرد وزیر دفاع آمریکا در اظهارات اخیر خود گفته بود که بررسی استراتژی واشنگتن در افغانستان به این دلیل دشوار است که باید رویکرد منطقه‌ای داشته و شامل پاکستان نیز باشد.
ماتیس در حالی بر ایجاد استراتژی منطقه‌ای در افغانستان تاکید دارد که «زلمی خلیل زاد» سفیر سابق آمریکا در افغانستان نیز گفته بود که «مادر تمام مشکلات افغانستان موضوع لانه‌های تروریسم است که در پاکستان قرار دارد.» 
از سوی دیگر، «سارا هاکابی سندرز» سخنگوی کاخ سفید نیز چندی پیش اعلام کرد که ترامپ قصد دارد تا استراتژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان را اعلام کند، اما هنوز روند بازنگری آن پایان نیافته است.
                  اختلاف مقامات آمریکایی درباره استراتژی افغانستان 
مقامات آمریکایی گفته‌اند که بین اعضای تیم امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا بر روی مسئله چگونگی آوردن ثبات در افغانستان اختلاف نظر وجود دارد
به گفته این مقامات، وزیر دفاع آمریکا و ژنرال «مک مستر» مشاور امنیت ملی این کشور با درخواست ژنرال « جان نیکلسون » فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان مبنی بر افزایش نیروهای این کشور در افغانستان موافق هستند. 
این در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها، «استیف بنن» استراتژیست ارشد ترامپ مخالف اعزام نیروهای بیشتر آمریکایی به افغانستان است و در نظر دارد تا حضور نظامی آمریکا در جهان کاهش یابد
از سوی نیز بنن و «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد ترامپ در پی اعزام سربازان اجیر به عنوان طرحی جایگزین برای اعزام نیروهای آمریکایی به افغانستان هستند. 
تسنیم

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
پناهگاه امن مخالفان افغانستان کجاست؟ (06.26.2017)
اعلامیه ی کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان (06.04.2017)
نکاتی از یادداشت های روزانه (06.04.2017)
عين و غين يعنى بلا و درد سر (06.04.2017)
افراطیت هر روز دامن گستر می گردد (06.04.2017)
جلال نورانی هم درگذشت (03.28.2017)
رخدادهای های سه سده ی اخير در خراسان ديروز و افغانستان امروز ازبرچيده شدن بساط اشغالگران کهن تا افتيدن به دام غارتگران نوين - بخش نهم (03.20.2017)
بهاران خجسته باد (03.20.2017)
نظرى گذرا به پيشينه نوروز باستان (03.20.2017)
پیام مشترک نهاد ها و شخصیتهای مستقل درکانون هماهنگی زنان افغانستان (03.20.2017)