پنجشنبه, 07.19.2018, 03:52am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
دولت و دولتمداران یکی از فکتور اساسی بحران "خطرناک" افغانستان ; عموسام ; افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند! ; در باره تجمع در قلعه بابک و دستگیریها ; ملت بى اتفاق
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار افغانستان
 
جناب سر قوماندان اعلي
دوشنبه, 11.20.2017, 09:20pm (GMT)

میر عبدالواحد سادات

جناب سر قوماندان اعلي!

 

ميدانم كه شما از مجموع بيست صلاحيت مندرج ماده ( ٦٤ ) قانون أساسي به فقره سوم كه از قيادت اعلي قواي مسلح، ياد نموده، مشتاق همين عنوان ميباشيد و اما متاسفانه متوجه بار بزرگ مسوليت ناشئ ازين صلاحيت خطير نمي باشيد، نخستين و مبرمترين رسالت اين صلاحيت، دفاع از عزت و سربازان، افسران و جنرالان ميباشد و فورم و نشان ويونيفورم منسوبان قواي مسلح با افتخار و عزت ملت پيوند دارد. 

متأسفانه درين هفده سال تسلط شرکت سهتمی به عوض دولت، نه تنها قوای مسلح ملی وغير تنظيمی و غير قومی ايجاد نگرديد، بل فساد گسترده، جان وعزت منسوبان را تهديد مينمايد.

اگر مجموع تلفات را در يك ماه اخير ارزيابي نماييم ، بيشترينه عامل داخلي و معلول فساد و فساد سالاران ميباشد.

سرباز و أفسريكه نان سه وقت خود را از مظلومترين خلق خدا در محل وضع الجيش خويش تگدي نمايد و سرباز و أفسريكه در پايتخت و چند صد متري ارگ، توسط وكيلان قلدر لت و كوب و خونباران گردد، به معني ان است كه منسوبان قواي مسلح، حالت شيرانيرا دارند كه توسط گوسپندان رهبرى ميشوند. اكنون كار بجاي رسيده كه جنرال دو ستاره و قوماندان تنفيذ قانون در محضر ملا ها، از دست قانون شكنان قلدر، گريه سر ميدهد و بيچاره نميداند كه: (إظهار عجز پيش ستمگر ز ابلهي است / أشك كباب باعث طغيان آتش است) 
اظهر من الشمس است كه دولت و إنفاذ اقتدار ملي در مجموع و در شرق و منجمله در افغانستان به طلسمي بسته است كه مشخصه ان هيبت، عدل و عامل بودن ميباشد و دولت هاي مدرن كه قانون أساسي دارند، قانون ممثل هيبت و اتوريته انان ميباشد كه توسط پوليس نافذ ميگردد و زمانيكه قوماندان مسول إنفاذ قانون گريه مينمايد، بايد اعتراف فرماييد كه از دولت، تان، دو ( دشنام ) و لت، خوردن، چيزي باقي نمانده است.

 در حاليكه اكثريت قاطع مردم نسبت به قلدران و زور گويان نفرت دارند و گردن كلفت ترين انان از ترس جوانان در محضر عام، محل و مسجد، رفته نميتوانند، سوْال بر انگيز است كه چگونه سر قوماندان اعلي با چند صد هزار سپاه و با پشتيباني بزرگترين سازمان نظامي جهان ( ناتو) به چند صد تن قلدران و مافيايي فساد سالار، باج ميدهد. 

مقابله با قلدران و زور گويان اگر ريگي در كف ما نبوده و وجدان و عاظفه مطرح باشد، بايد بمثابه عمده ترين خواست مردم، در اولويت كاري قرارگيرد. 
بدون حاكميت قانون، تمام پلان و شعار، سراب بيش نخواهد بود و تداوم اين زور سالاري و فساد و فساد سالاران، صفحه سقوط افغانستان را، رقم ميزنند.

 

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
موقف متضاد غرب درقبال دوجنبش جدائی طلبانه مشابه دراروپا (11.20.2017)
شریک امریکا در افغانستان؛«دولت» یا «اداره مستعمراتی»؟ (11.20.2017)
عملیات خود سرانه ی نظامیان امریکایی در افغانستان، گامی بلند برای تداوم اشغال نظامی (09.12.2017)
باید پول بدهید چون «افغانی» هستید؛ وضعیت ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس (09.04.2017)
افزایش اختلافات کاخ سفید (07.25.2017)
پناهگاه امن مخالفان افغانستان کجاست؟ (06.26.2017)
اعلامیه ی کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان (06.04.2017)
نکاتی از یادداشت های روزانه (06.04.2017)
عين و غين يعنى بلا و درد سر (06.04.2017)
افراطیت هر روز دامن گستر می گردد (06.04.2017)