پنجشنبه, 07.19.2018, 08:41pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
دولت و دولتمداران یکی از فکتور اساسی بحران "خطرناک" افغانستان ; عموسام ; افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند! ; در باره تجمع در قلعه بابک و دستگیریها ; ملت بى اتفاق
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار افغانستان
 
فرخنده باد پنجاه و سومین سالروز پایه گذاری حزب دموکراتيک خلق افغانستان
دوشنبه, 01.01.2018, 09:08pm (GMT)


  پیام شاد باش کمیته فعالین 

 حزب دموکراتیک خلق افغانستان 


فرخنده باد پنجاه و سومین سالروز پایه گذاری

حزب دموکراتيک خلق افغانستان


هم میهنان گران ارج، رفقا و دوستان عزیز! 

با صداقت و صمیمیت پرشور و انقلابی، سالروز بنیاد گذاری ح. د. خ. ا، حزب رزمندگان و جان باختگان راه آزادی - دموکراسی - صلح  - ترقی  - عدالت و پیشرفت اجتماعی را به همگان از ته دل شاد باش گفته، پیروزی مردم شرافتمند کشور را در مبارزه بر حق علیه نیرو های ارتجاعی و دهشت افگن ( درونی  و بیرونی) و امپریالیسم جهانی، خواهانیم.

همچنان روان همه ی جان باختگان گلگون کفن میهن و رزمندگان حزب مان که سر دادند و سنگر رها نکردند، شاد باد و به کلیه معلولین، معیوبین و باز ماندگان با ایمان شهدای راه آزادی - دموکراسی - عدالت - ترقی و پیشرفت اجتماعی درود بی پایان می فرستیم.

رفقا و دوستان عزیز! 

تأسیس ح. د.خ.ا در یازدهم جدی ۱۳۴۳خ( یکم جنوری ۱۹۶۵م) بر بنیاد خطوط روشن پیکار میهن دوستانه ی ضد استبدادی و ضد استعماری نیرو های ملی و مترقی افغانستان، یک رویداد بزرگ سیاسی و تاریخی بود که وطن ما را برای نخستین بار وارد مرحله نوین کار و پیکار انقلابی و شکل گیری تحول های سیاسی بر اساس تفکر مبارزه ی طبقاتی و اندیشه های رهایی بخش ملی، نمود. 

آشکارا  ست که در آن زمان، زحمتکشان و کلیه نیرو های ملی و دموکراتیک طرفدار آزادی، صلح، ترقی، عدالت و پیشرفت اجتماعی ضرورت به میان آمدن یک نهاد سیاسی متشکل، سازمانده و رهبری کننده ی پیکار انقلابی را به منظور سمت دهی درست و بهتر فعالیت های سیاسی وطن پرستان، با گوشت و پوست خود درک و لمس می کردند.همین نیازمندی تشکیل ح.د.خ.ا را مدلل می سازد. 

ح. د. خ.ا از آغاز مبارزه ی سیاسی پیوسته برای آزادی، دمکراسی، صلح، ترقی، پیشرفت و عدالت اجتماعی، همزیستی مسالمت آمیز، وحدت و همبستگی برادرانه ی مردم افغانستان بر پایه ی تساوی حقوق میان همه ی ملیت ها و اقوام ساکن در سرزمین آزاده و سربلند مان؛ با شهامت و دلیری رزمیده و در دفاع و پاسداری از استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور، قربانی های بی شماری داده است. بنابران نام ح.د.خ.ا با روند مبارزه ی وطن پرستان افغانستان علیه ارتجاع، استبداد، استعمار، استثمار، امپریالیسم، انواع تبعیض و ظلم و بیداد گری پیوند نا گسستنی دارد.

بگذار با ارج گذاشتن به سنن پر افتخار مبارزه ی سیاسی دلیر مردان میهن مان، در بزرگ داشت از پنجاه و سومین سالروز ح.د.خ.ا، یکبار دیگر به همرزمان صدیق و وفادار به آرمان های سترگ وانسان دوستانه ی حزب محبوب خویش یاد آوری نماییم که چراغ خانه مشترک مان( ح.د.خ.ا) تنها در وحدت وهمبستگی، صداقت و همدلی رزمجویانه ی همه پیکار جویان انقلابی، در راه رهايی از همه انواع ستم ( طبقاتی ـ ملی ـ جنسيتی ـ مذهبی ـ استعماری...)، فروزان تر و آغوش گرم و پر مهر آن گرم تر و پر محبت تر خواهد بود. 

زنده باد ح.د.خ.ا، حزب زحمتکشان افغانستان!

مرگ بر دشمنان داخلی و خارجی وطن و مردم افغانستان!

کمیته فعالین

ح.د.خ.ا

 

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
قحط سال عشق و عاطفه (01.01.2018)
رويداد ششم جدی ۱۳۵۸ را بایست با بصيرت و واقعبينی نگريست، نه با تعصب و تنگ نظری - بخش دوم (01.01.2018)
جنرال نکلسون؛ قوماندان جنگ با پوقانه ها (01.01.2018)
بیا سنگ ها را به شیشه ها عاشق کنیم (01.01.2018)
فرخنده باد، ششم جدی 1358، روز نجات مردم افغانستان، از پنجه های خونين فاشيستهای قبيله گرا ودين فروشان اسلام نما (12.27.2017)
در یاد بود از سالروز ششم جدی ۱۳۵۸خ (12.27.2017)
رويداد ششم جدی ۱۳۵۸ رابايست با بصيرت و واقعبينی نگريست، نه با تعصب و تنگ نظری (12.25.2017)
برچیدن داعش بارزترین آزمون صداقت حامیان جهانی کابل درمبارزه علیه تروریزم (12.25.2017)
افغانستان؛ همیشه در اشغال باقی مانده نمیتواند (12.18.2017)
در نور سرخ تجربت شش هزار سال (12.18.2017)