Sunday, 05.20.2018, 12:22pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل ; ارائه طرح مشرانو جرگه برای جلوگیری از توهین به مجاهدین ; دوست فرهیخته و گرانقدر جناب سادات ; تابوی 1- اف بار دیگر تحت شعاع پارلمان هالند ; ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بیدل، اسطوره شعر، عرفان و شاعر زمانه ها
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار جهان
 
چامسکی: آمریکا بزرگترین تهدید جهانی
دوشنبه, 04.10.2017, 11:49am (GMT)

چامسکی: آمریکا بزرگترین تهدید جهانی

نوام چامسکی با تاکید بر اینکه آمریکا بزرگترین تهدید علیه صلح جهانی است اظهار داشت که هزینه‌های نظامی تهران از کشورهای همسایه خود مانند عربستان نیز پایینتر است.

نوام چامسکی، بان‌شناس، نظریه‌پرداز و دانشمند آمریکایی در تازه ترین مصاحبه خود در پاسخ به سوالی درباره اینکه آمریکا ایران را بزرگترین تهدید برای آمریکا معرفی کرده و از سوی دیگر همواره گزینه جنگ با ایران را روی میز نگه داشته گفت: سالهاست که اینگونه است و همواره تکرار شده است. عبارت معروف اوباما که می‌گفت «تمام گزینه‌ها روی میز است» به این معنی بود که اگر بخواهیم از تسلیحات هسته‌ای استفاده کنیم می‌توانیم و علتش این خطر بزرگ (ایران) برای صلح است.

وی در ادامه گفت: البته اظهارات جالبی دراین باره وجود دارد. نظر دنیا درباره بزرگترین تهدید برای صلح جهانی چیست؟ در نظرسنجی‌های آمریکا و موسسه گالوپ آمریکا بزرگترین تهدید است. هیچ کشوری حتی به آن نزدیک نیز نشده است. پاکستان، با رقم بسیار کمتر مورد بعدی است. به زحمت اصلاً اسمی از ایران به میان می‌آید.»

چامسکی در ادامه به این مسئله اشاره کرد که علت معرفی ایران به عنوان بزرگترین تهدید برای صلح جهانی قدرتی است که نهادهای اطلاعاتی آمریکا دارند و همواره گزارشاتی را درباره وضعیت راهبردی در دنیا ارائه می‌دهند. در چند سال گذشته نیز همواره درمورد ایران به بحث پرداخته‌اند. طبق این گزارشات هزینه نظامی ایران بسیار پایین بوده و حتی با استانداردهای منطقه نیز بسیار کمتر از عربستان، اسرائیل و کشورهای دیگر بوده است. استراتژی این کشور دفاعی است. آنها برای احترام به دیپلماسی خواستار جلوگیری از وقوع حملات هستند. اگر آنها به دنبال تولید سلاح هسته‌ای هستند، که البته از این موضوع مطمئن هم نیستیم، این بخشی از راهبرد بازدارنده آنها است. اگر آمریکا و اسرائیل نگران این قدرت بازدارندگی هستند به این دلیل است که خود آنها قصد استفاده از زور را دارند.

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
داعش روی خط عربستان: تهران را فتح میکنیم (04.10.2017)
اتهامات وزیر دفاع امریکا علیه ایران، کره شمالی و روسیه (04.10.2017)
میراث تاریخی و همیشه جاودان انقلاب روسیه (03.28.2017)
افشاگری: جهاد طلبی نزد لافارژ- هولسیم (03.28.2017)
مرگ کسب و کار ماست (03.28.2017)
پیام به رفقای کارگر ِ شرکت ملی نفت (03.28.2017)
این را خود زندگی به من آموخته است (02.27.2017)
خطرناک‌ترین دوره در روابط روسیه و امریکا (02.27.2017)
کابینه آلمان تدابیر اخراج سریعتر مهاجران را تصویب کرد (02.27.2017)
پایان ماه‌عسل ترامپ و پوتین (02.27.2017)