Sunday, 05.20.2018, 12:22pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل ; ارائه طرح مشرانو جرگه برای جلوگیری از توهین به مجاهدین ; دوست فرهیخته و گرانقدر جناب سادات ; تابوی 1- اف بار دیگر تحت شعاع پارلمان هالند ; ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بیدل، اسطوره شعر، عرفان و شاعر زمانه ها
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار جهان
 
درخواست ژنرال ارشد امریکایی برای اقدام نظامی علیه ایران
دوشنبه, 04.10.2017, 12:53pm (GMT)

درخواست ژنرال ارشد امریکایی برای اقدام نظامی علیه ایران

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا می‌گوید ایران یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای امریکا است و باید با ابزارهای نظامی با فعالیت‌های ایران برخورد کرد.

ژنرال جوزف ووتل، چهارشنبه در کمیتۀ نیروهای مسلح مجلس نمایندگان امریکا در مورد چالش‌های امنیتی در خاورمیانه گفت:

 «معتقدم ایران در منطقه‌ای که من به آن منطقۀ خاکستری می‌گویم، فعال است. منطقۀ خاکستری محدوده‌ای است میان رقابت‌های عادی بین کشورها و جنگ علنی.»

این ژنرال امریکایی همچنین تأکید کرد که ایران «بزرگ‌ترین تهدید طولانی‌مدت برای ثبات» در کل منطقه است.فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده با بیش از 80 هزار سرباز، مسئول تأمین منافع امنیتی این کشور در منطقۀ خلیج‌فارس تا آسیای میانه است.

ژنرال ووتل گفت: «لازم است فرصت‌هایی را در نظر بگیریم که در آن‌ها بتوانیم فعالیت‌های [ایران] را از طریق ابزار نظامی یا دیگر ابزارها مختل کنیم.»وی افزود امریکا باید کاری کند که ایران نسبت به فعالیت‌هایش مجبور به پاسخگویی باشد.

او همچنین ادعا کرد گزارش‌های مستمری دریافت کرده مبنی بر اینکه شناورهای ایرانی در آب‌های بین‌المللی با رفتارهای «غیرحرفه‌ای» مزاحمت‌ هایی برای نیروی دریایی امریکا ایجاد کرده‌اند و شمار این موارد تنها در سال گذشته به حدود 300 مورد رسیده است.

ووتل با تأکید بر اینکه امریکا به این موارد توجهی فوق‌العاده نشان می‌دهد، افزود ارتش امریکا توانایی حافظت از خود و انجام مأموریت‌هایش را دارد.

امریکا 5 فروردین ادعا کرد ناوگروه این کشور در آب‌های بین‌المللی در تنگۀ هرمز با شناورهای «مسلح» ایرانی روبه‌رو شده‌ و حتی این شناورها بالگرد آمریکایی که از روی ناو جورج اچ دبلیو بوش برخاسته بود را نشانه گرفته بودند.ژنرال مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران، در واکنش به این اتهام به واشنگتن هشدار داد به‌جای متهم کردن ایران به رفتار غیرحرفه‌ای، مراقب رفتار ناوهایش در خلیج‌فارس باشد.

ژنرال مسعود جزایری گفت:

 «انتشار خبرهایی از سوی منابع آمریکایی در مورد رفتار غیرحرفه‌ای شناورهای ایرانی، عاری از حقیقت است. این خبرها یا بر اساس گزارش‌های غلط بوده و یا اغراض دیگری را دنبال می‌کند.»

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
چامسکی: آمریکا بزرگترین تهدید جهانی (04.10.2017)
داعش روی خط عربستان: تهران را فتح میکنیم (04.10.2017)
اتهامات وزیر دفاع امریکا علیه ایران، کره شمالی و روسیه (04.10.2017)
میراث تاریخی و همیشه جاودان انقلاب روسیه (03.28.2017)
افشاگری: جهاد طلبی نزد لافارژ- هولسیم (03.28.2017)
مرگ کسب و کار ماست (03.28.2017)
پیام به رفقای کارگر ِ شرکت ملی نفت (03.28.2017)
این را خود زندگی به من آموخته است (02.27.2017)
خطرناک‌ترین دوره در روابط روسیه و امریکا (02.27.2017)
کابینه آلمان تدابیر اخراج سریعتر مهاجران را تصویب کرد (02.27.2017)