دوشنبه, 08.20.2018, 12:25pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار جهان
 
بن‌سلمان 300 ميليون دلار براي خريد گران‌ترين خانه جهان پول داده است
دوشنبه, 12.18.2017, 03:26pm (GMT)


بن‌سلمان 300 ميليون دلار براي خريد گران‌ترين خانه جهان پول داده است

26 آذر (قوس) 1396  

 روزنامه نيويورک تايمز فاش کرد، وليعهد عربستان کسي است که يک کاخ گرانقيمت فرانسوي را در سال 2015 به قميت 225 ميليون پوند معادل 300 ميليون دلار خريد؛ کاخي که مجله فورچون آن را "گرانقيمت‌ترين خانه در جهان" توصيف کرده است.

به گزارش ايسنا، به نوشته اين روزنامه، هويت محمد بن سلمان، وليعهد عربستان و مالک "کاخ لويي چهاردهم" در زمان خريد اين عمارت گرانقيمت توسط يکسري کمپاني‌هاي پوششي مستقر در فرانسه و لوکزامبورگ مخفي ماند.

اما براساس تحقيقات نيويورک تايمز مشخص شد که اين کمپاني‌ها همگي وابسته به " کمپاني سرمايه گذاري هشت" يک کمپاني سعودي تحت مديريت فردي به نام "عماد خاشقچي" هستند.

اين روزنامه افزود، عماد خاشقچي برادرزاده تاجر ميلياردر اسلحه عدنان خاشقچي است که کاخ را در سال 2009 توسعه داد و آن را با سبک بسيار فاخر و تکنولوژيک و با سيتسم‌هاي صوتي و نور مجهز کرد.

اين بنا در حد فاصل ورساي و "مارلي لو روي" فرانسه واقع شده که 5٠ هزار متر مربع زيربناي اين عمارت است و ١٠ سوئيت اتاق خواب و يک اتاق پذيرايي بزرگ دارد. بلندي سقف گنبدي شکل سالن بزرگ اين عمارت ١6 متر است که با نقاشي‌هاي زيبا روي گچ طراحي شده است.

اين بناي عظيم داراي کتابخانه‌اي باشکوه، انبار بزرگ شراب، دو سالن رقص و يک سينماي اختصاصي است. همچنين در زيرزمين آن يک ديسکو و يک آکواريوم قرار دارد. اين عمارت يک زمين بازي اسکواش، به همراه دو استخر سر پوشيده و رو باز نيز دارد.

از ويژگي‌هاي حيرت‌آور اين زمين، چشمه‌هاي درخشان آب، خاکريزهاي زيبا و باغ‌هاي حفاظت شده‌اي است که در دو کيلومتر مربع قرار دارند.

 

مشاوران خانواده سلطنتي عربستان در گفت‌وگو با روزنامه نيويورک تايمز تاييد کردند که اين کاخ به بن سلمان تعلق دارد.

وليعهد عربستان همچنين اوايل ماه جاري ميلادي يکي از کارهاي هنري لئوناردو داوينچي را به قيمت 450 ميليون دلار خريداري کرده بود.

 

همچنين اصرار او براي خريد کشتي فاخر از يک ثروتمند روسي و ديگر کارهاي شاهزاده‌ سعودي در حالي است که او کمپين گسترده‌ ضد فسادي را در عربستان به راه انداخته که حتي شاهزادگان خاندان سلطنتي و تجار برجسته و وزيران سابق را هم دربرگرفته است.

بروس ريدل، تحليل‌گر و مولف و عضو سابق سازمان سيا اعلام کرد، بن سلمان تلاش کرد چهره‌اي بسيار موفق از خود بسازد که متفاوت بوده و اصلاح‌گر يا لااقل مصلح اجتماعي است اما فاسد نيست، در حالي که ضربه‌اي محکم بر اين چهره‌اي که او مي‌خواست از خود نشان دهد، وارد کرده است.

منبع؛ خبر گزاری ایسنا

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
انقلاب اکتبر و «سوسیالیسم» خرده بورژوایی (12.11.2017)
در باره انترناسیونال خلق ها – سمیر امین (12.11.2017)
جنگ قریب الوقوع با چین (12.11.2017)
آیا تخریب عدالت اجتماعی و نابودی اتحاد شوروی بمعنی فروپاشی مارکسیسم است (12.04.2017)
زیمبابوه و رابرت موگابه (12.04.2017)
بانک مرکزی فرزند اصلی و اوج موفقیت انقلاب سرمایه داری (12.04.2017)
بررسی طرح اتحاد سوسیالیسم خاورمیانه (12.04.2017)
فیدل: بدون انقلاب اکتبر... هیچگاه ممکن نبود به استعمار پابان داد و ده ها خلق را در همه قاره ها آزاد کرد (11.20.2017)
آیا توطئه ای در حال شکل گیری است؟ (11.20.2017)
آیا منطقه بالتیک مکان رویارویی نظامی ناتو با روسیه خواهد بود؟ (11.20.2017)