دوشنبه, 08.20.2018, 04:35am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار جهان
 
مارش جنگ در خاورمیانه باید متوقف شود
دوشنبه, 05.28.2018, 05:53pm (GMT)

مارش جنگ در خاورمیانه باید متوقف شود

منبع: مارکسیسم- لنینیسم امروز

تارنگاشت عدالت

مارش نظامی‌گری فزاینده و یک جنگ امپریالیستی سراسری در خاورمیانه باید متوقف شود. شورای جهانی صلح حمله موشکی تحریک‌آمیز اخیر را به سوریه محکوم می‌کند.

حمله موشکی تأیید شده در شامگاه یک‌شنبه ۲۹ آوریل به تعدادی از پایگاه‌های هوایی سوریه تنش در خاورمیانه را شدیداً افزایش داده است. بنا به گزاش روزنامه سوری «تشرین» به نقل از منابع «حمله اخیر به قرارگاه‌ها در مناطق حلب و حمص از پایگاه‌های انگلیسی و آمریکایی در شمال اردن آغاز شد، و در حمله ۹ موشک بالستیک پرتاب شد

گرچه هیچ کشوری رسماً مسؤولیت این تجاوز را نپذیرفته، اما انگشت‌ها همه به این اشاره دارند که ارتش اسرائیل در پشت آن بود. درست چند ساعت پیش از حمله، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه جدید ایالات متحده، پیش از رفتن به عربستان سعودی-یک کشور جنگ‌افروز و مُبَلّغ دیگر «طرح خاورمیانه جدید» و جنگ تجاوزگرانه علیه ایران به مثابه ابزاری برای تغییر توازن نیروها در منطقه- در اسرائیل بود.

دولت ترامپ-بر اساس توافقات خود با اسرائیل و عربستان سعودی- قصد دارد از «برجام» (معامله اتمی با ایران) خارج شود یا حداقل مذاکرات جدیدی را با شرایط اضافی که برای طرف ایرانی مرگبار خواهد بود، تحمیل کند.

اسرائیل در کنار دولت ایالات متحده، در راستای اهداف فوق و نادیده گرفتن بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مورخ سه‌شنبه ۱ مه، مبنی بر این‌که هیچ مدرکی دال بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح‌های اتمی وجود ندارد، دست‌آویزهای جدیدی پیرامون فعالیت‌های اتمی ایران جعل می‌کنند.

شورای جهانی صلح معتقد است که اگر طرح‌های ایالات متحده و متحدین آن در خاورمیانه در جا متوقف نشوند، منطقه خلیج فارس و کل خاورمیانه در معرض خطر درگیر شدن در جنگ و ویرانی قرار خواهد گرفت. شورای جهانی صلح معتقد است که در این شرایط بحرانی، وظیفه دارد از همه نیروهای صلح بین‌المللی بخواهد هشیار باشند و افکار عومی جهان را علیه این ماجراجویی نظامی از هر طرفی که هدایت شود، و در دفاع از صلح در خاورمیانه بسیج نمایند. تشدید تجاوزگری امپریالیسم آمریکا و متحدین آن به فاجعه برای خلق‌های خاورمیانه منجر خواهد شد و کل منطقه را به یک جنگ و ویرانی سراسری گرفتار خواهد کرد. باور ما این است که همه مشکلات در خاورمیانه باید از طريق گفت‌وگو و مذاکرات بر بستر منشور سازمان ملل متحد و علیه مداخله امپریالیستی حل شود.

شورای جهانی صلح از همه نیروهای صلح‌دوست جهان می‌خواهد مبارزه علیه طرح‌های امپریالیستی در خاورمیانه، و جلوگیری از یک درگیری منطقه‌ای دارای ابعاد جهانی را در اولویت قرار دهند.

شورای جهانی صلح معتقد است که اگر ما نتوانیم سیاست‌های ویرانگر دولت ایالات متحده و متحدین آن (یعنی ناتو، اتحادیۀ اروپایی، اسرائیل، عربستان سعودی) را سد کنیم، مبارزه مردم ایران و همه خلق‌های منطقه برای صلح و عدالت اجتماعی و برای حقوق دمکراتیک مردم تضعیف خواهد شد. ما همه اعضا و دوستان شورای جهانی صلح و همه سازمان‌های هم‌سو و اصیل صلح در سراسر جهان را به بسیج مؤثر افکار عمومی علیه آغاز یک جنگ امپریالیستی جدید در خاورمیانه فرا‌می‌خوانیم.

عمل عاجل ما حیاتی است!!

فردا بسیار دیر خواهد بود!

اکنون عمل کنید!

https://mltoday.com/world-peace-council-on-the-situation-in-the-middle-east/

www.mejalehhafteh.com

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
اسرائیل با 200 جنگ افزار هسته ای ایران را هدف گرفته است (05.28.2018)
توطئه جدید وزارت کار علیه سندیکای کارگران شرکت واحد (05.28.2018)
انتخابات ونزوئلا بازتاب دهندۀ اراده خلق (05.28.2018)
زنده باد کوبا (04.23.2018)
علت اقدامات جنون آميز آمریکا و متحدانش عليه روسيه چیست؟ (04.03.2018)
توطئه زهرآگین انگلیسی مثل چای بعدازظهر (04.03.2018)
انتقادات ناتو پاسخ مانلیو دینوچی و تفسیر شبکۀ ولتر (04.03.2018)
بازسازی نقشه امپراتوری آمریکا (04.03.2018)
مصاحبه با ویکتور شاپینوف رهبر بوروتبا (04.03.2018)
یونیسف: کوبا قهرمان حقوق کودکان (03.19.2018)