جمعه, 07.20.2018, 08:01pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
دولت و دولتمداران یکی از فکتور اساسی بحران "خطرناک" افغانستان ; عموسام ; افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند! ; در باره تجمع در قلعه بابک و دستگیریها ; ملت بى اتفاق
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
 » اخبار افغانستان
 » اخبار جهان
 » اخبار علمی
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
اخبار » اخبار جهان
 
نیمه شب نوشته ها - 74 - ایران آبستن تحولاتی تازه
دوشنبه, 07.09.2018, 05:33pm (GMT)


نیمه شب نوشته ها - 74 - ایران آبستن تحولاتی تازه!

بهروز سورن

اقتصاد کشورمان در حال فروپاشی است و مسئولیت آن مستقیما بر دوش حکومتگرانی است که چهل سال با دروغ و حیله و عوامفریبی بر سر نیزه تکیه زدند و چوبه دار و شکنجه و زندان و جنگ و بحران به مردم کشورمان تحمیل کردند. امروز ایران همانند سرزمینی سراسر آتش و بغض نهفته ای است که شراره میکشد و سر باز میکند. امروز غلیان های اجتماعی حتی برای بهترین و ورزیده ترین تحلیل گران سیاسی و اجتماعی نیز قابل پیش بینی نیست. از جنبش دانشجویی و معلمان گرفته تا اعتصاب و اعتراضات رانندگان کامیون ها و تاکسی ها, از تشنگان و محرومان خوزستان تا اعتراضات قربانیان تجاوز در بلوچستان همه و همه وقایعی است که یکی پس از دیگری روی داده و رژیم نیز توانایی پاسخ که هیچ سرکوب آنرا هم ندارد.

اما جنبش کارگری که همانا جنبش محرومان است پای تابت این اعتراضات و وقایع است. هپکو, هفت تپه و گروه ملی فولاد و دهها مرکز تولیدی و خدماتی دیگر همواره صدای اعتراض شان به وضع موجود شنیده شده است. حاکمان اسلامی جز وعده های تکراری و, ملال آور و افشا شده نمیدهند و اصلاح طلبان همدست آنها نیز بر وزن از این ستون تا آن ستون به فریب معترضان می پردازند.

اینبار علی مطهری نماینده مجلس از معترضان به گرانی و سوء استفاده گران مالی خواسته است تا شش ماه دیگر در برابر اوضاع اسف بار اقتصادی موجود تاب بیاورند و هیچ نگویند!! لابد اینبار برای تدارک سرکوب معترضان نیازمند فرصت هستند کما اینکه مسئولین رژیم در مواجهه با اعتصابات واعتراَضات وسیع بازاریان و بویژه بازاریان تهران گفته اند که مطمئن هستند که عوامل این اغتشاش! بازاری نبوده اند و تهدید کرده اند که با دستگیرشدگان بعنوان مفسدان اقتصادی برخورد میکنند.

چوپان دروغگو, خامنه ای جنایتکار مکررا مردم را به تحمل و ریاضت اقتصادی دعوت میکند و از سوی دیگر دست اختلاس گران و دزدان منابع مالی و ملی را برای غارت و چپاول باز میگذارد. هم از اینرو مردم معترض به تورم روزافزون و نجومی که چیزی دیگر برای از دست دادن ندارند نه تنها خاموش نمیشوند که هر روزه بر اعتراضات خود میافزایند. شرایط سیاسی و اقتصادی کشورمان آبستن تحولاتی تازه است. در بارور شدن آن بکوشیم!

بهروز سورن

30.06.2018

 

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
گفت‌وگو با مردی در کارزارِ زندگی ناعادلانه (07.02.2018)
سخنگوی محترم قوه قضاییه جناب آقای محسنی اژه‌ای (07.02.2018)
صدایمان را هنگام سیاست‌گذاری بشنوید (07.02.2018)
شما «حضرات» با این «یال و کوپال»،زورتان به شش کارگر «دست بسته» فولاد میرسد!!؟ (07.02.2018)
ای تو پیشاهنگ رفتن به بهانه دوم تیر سال روز تولد صمدبهرنگی (07.02.2018)
مردگان از گور برخیزید،گورخواب ها جای خواب ندارند (07.02.2018)
چشم‌انداز سکولاریسم و لائیسیسم در ایران؟ (06.24.2018)
کیست آن مافیای پشت صحنه (06.24.2018)
اعتصاب ها و اعتراضات کارگران صنايع حوزستان ايران (06.24.2018)
فرانسه امروز و پنجاه سال پیش فرانسۀ ۱۹۶۸ و ۲۰۱۸ (06.24.2018)