دوشنبه, 08.20.2018, 04:36am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
 » ویدیویی
 » پیام ها
 » اطلاعیه ها
 » زنده گی نامه
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
پیام ها و گزارشها » اطلاعیه ها
 
اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل
پنجشنبه, 05.17.2018, 08:47pm (GMT)

اعلامیه کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان

در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط

رژیم نژادپرست اسرائیل

۱۵ / ۵ / ۲۰۱۸

 

       روز ۱۴ / ۵ / ۲۰۱۸ نیرو های ارتش اسرائیل اشغالگر، گلوله باری بر اعتراض کنندگان فلسطینی را در نوار غزه شدت بخشیدند، که از اثر آن (۶۰) تن جان باخته و دست کم (۲۷۰۰) تن زخمی بر جا مانده است.

      روز دوشنبه ۱۵ / ۵ / ۲۰۱۸ هفتادمین سالگرد تأسیس کشور اسرائیل بود. در این روز آمریکا خواست دستور دونالد ترامپ را مبنی بر انتقال سفارتش از تل ابیب به بیت المقدس، به ادامه اعمال جنايتبار قبلی، مبنی بر به رسمیت شناختن آن به عنوان پایتخت اسرائیل، عملی سازد.

      اين تصميم خونبار اتازونی در دفاع و حمايت از کشتار فلسطينی ها توسط اسرائيل اشغالگر سابقه تاريخی دردناکی را بدين شرح در گهنامه فاجعه بار اين سرزمين ثبت و ضبط نموده است:

       روز ۱۴ می ۱۹۴۸ نیرو های بریتانیا از بندر حیفا خارج شدند و زمينه را برای اعلام شورای یهودیان، جهت ایجاد کشور مستقل اسرائیل، مساعد ساختند. پس از تشکیل دولت صهيونيستی اسرائیل در ۱۵ می ۱۹۴۸، هزاران فلسطینی مجبور به ترک خانه و سرزمین های خود شدند و نژاد پرستان اسرائیلی در صدد برهم زدن شیرازه زندگی هزاران فلسطینی برآمدند و به کمک امپریالیسم آمریکا، آتش جنگ ها را شعله ور ساختند؛ از این رو فلسطینی ها روز (۱۵) می را روز " نگبت" می نامند. 

       نوار غزه که در آن بیش از ۱٫۸ملیون فلسطینی زندگی می کند با آتش بس جنگ بین مصر و اسرائیل در سال ۱۹۴۸-۱۹۴۹ شکل گرفت و در آغاز کار زیر اداره مصر قرار داشت. در سال ۱۹۶۷دولت توسعه طلب اسرائيل با حمايت ايالات متحده ی امريکا، جنگ اشغالگرانه ی تهاجمی را بادولت مصر و اردن آغاز کرد، که درنتيجه ی تفوق ارتش اسرائيل و شکست نظامی دوکشور ذکر شده وزير دفاع مصر خوکشی نمود و بدين گونه منطقه  را اسرائیل اشغال کرد و سال های زیادی در آنجا جنایت آفرید. 

      اسرائیل در جنگ شش روزه در جون ۱۹۶۷ شرق بیت المقدس را از اردن گرفت و در دهه ی هشتاد، به طور رسمی در قانون اساسی خود گنجانید که بيت المقدس پایتخت آینده آن می باشد که در همان زمان این ادعای اسرائیل با اعتراض های گسترده جهانی همراه شد. 

      در سال ۲۰۰۵ اسرائیل نیرو های ارتش و یهود های ساکن شده  در باریکی غزه را از آنجا خارج کرد؛ لیکن سازمان ملل متحد به  دلیل این که مرز های هوایی- آبی و زمینی نوار غزه به ادامه سياست تجاوزگرانه ی قبلی، از سوی اسرائیل کنترول می شود، هنوز هم این منطقه را اشغالی می خواند

      از روز تشکیل کشوری به نام اسرائیل تا همین اکنون موضوع شهر بیت المقدس به عنوان یک مشکل اساسی بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها باقی مانده است؛ زیرا این شهر از لحاظ تاریخی برای مسلمان ها، یهودی ها و عیسوی ها دارای اهمیت می باشد. بنابران  بر طبق قوانین بین المللی و موضع گیری رسمی دولت آمریکا در طی پنج دهه ی گذشته، شرق بیت المقدس بخشی از سرزمین های اشغالی به حساب می آید.

      بر اساس پیمان صلح سال ۱۹۹۳ میان اسرائیل و فلسطینی ها، بایست موقعیت نهایی شهر بیت المقدس در مراحل پایانی مذاکرات صلح تعیین می شد. لیکن در جریان جنگ ها که بین حماس و تشکیلات خود گردان فلسطین رخ داد، سازمان حماس توانست کنترول نوار غزه را به دست گیرد و یک اداره ی جدا از تشکیلات خود گردان فلسطین را به وجود آورد. 

    خلاصه اینکه از زمان تشکیل دولت صهيونيستی اسرائیل تا همین الان، نژادپرستان اسرائیلی در زیر سایه ی حمایت جهان سرمایه داری، در رأس امپریالیسم آمریکا، با کاربرد زور و نیروی نظامی علیه فلسطینی ها، فاجعه های انسانی پی در پی می آفرینند.

اين دولت نژاد پرست توسعه طلب، با حمايت مستقيم ايالات متحده ی امريکا، خلاف کلیه قوانین بین المللی و نادیده گرفتن اعتراض های جهانی، در سرزمین های اشغالی به ساخت و ساز شهرک های یهودی نشین می پردازد؛ ده ها فیصله و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را زیر پا می گذارد و به زورگویی و نظامی گری علیه فلسطینی ها ادامه می دهد.

      دولت آمریکا در زیر فشار افکار مردم جهان، در گذشته هیچگاهی حق حاکمیت اسرائیل را بر بیت المقدس نپذیرفته بود تا اینکه ترامپ در رأس رهبری دولت آمریکا قرار گرفت و در بیانیه روز ششم دسمبر ۲۰۱۷ خود، خلاف فيصله ها و تصاميم شورای امنيت سازمان ملل متحد، بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و حق مشروع فلسطینی ها را لگد مال کرد.

      اقدام یک جانبه دولت آمریکا از یک سو با مخالفت کشور های اروپایی روبرو شد و از سوی دیگر سبب خشم و نفرت فلسطینی ها گردید، که در روز های ۱۴ و ۱۵ می ۲۰۱۸ در جریان اعتراض های حق طلبانه، خون انسان های بی گناه بر زمین ریخت و ارتش اشغالگر اسرائیل به کشتار وحشیانه ی مردم از جمله زنان و کودکان دست زد.

       انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس به معنی ، زيرپا گذاشتن تمامی فيصله های سازمان ملل متحد، پایان روند صلح و صدور دستور قتل عام مردم فلسطين می باشد و خشونت و زورگویی ارتش نژادپرست اسرائیل در مقابل اعتراض کنندگان فلسطینی، نقض آشکار قوانین بین المللی و برچيدن بساط صلح و داعيه ی برحق مردم فلسطين پنداشته می شود که باید از سوی نهاد های مستقل و بیطرف و ذيصلاح بين المللی، مورد بررسی قرار گیر.

       ارتش دولت نژادپرست اسرائیل در روز های ۱۴ و ۱۵ می ۲۰۱۸ علیه فلسطینی ها، به جنایت جنگی دست زده است؛ بنابران وقت آن است که باید شورای امنیت سازمان ملل متحد در برابر آن تصميم جدی اتخاذ نمايد و آن را بشدت محکوم  کند و در راه اعاده صلح عادلانه و حق تشکیل دولت مستقل فلسطین ، از خود موضع گیری روشن و قاطع نشان دهد.

      اقدام آمریکا و اعمال نژادپرستانه دولت اسرائیل در نوار غزه و کشتار وحشیانه فلسطینی ها که خواهان حقوق مشروع خود هستند، نشان داد که امپریالیسم آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل جز زبان زور و وحشیگری، چیز دیگری را نمی شناسند. 

      شرم آور است که نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، در نشست اضطراری شورای امنیت، مسؤولیت کشورش را در قبال وقایع خونین در نوار غزه نپذیرفت و تصمیم ترامپ را برای انتقال سفارت آمریکا از تل ابیب به بیت المقدس، که در مخالفت به قطعنامه های شورای امنيت سازمان ملل متحد اتخاذ و عملی گرديد،بی ارتباط به کشته شدن اعتراض کنندگان فلسطینی دانست.

          کمیته فعالین ح. د. خ. ا به گلوله بسته شدن فلسطینی ها را که بر ضد سیاست نژادپرستانه دولت اسرائیل و گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس، دست به اعتراض زده بودند، جنایت جنگی دانسته و آن را بشدت محکوم می دارد.

        کمیته فعالین ح.د.خ.ا سکوت شرم آور برخی کشور های اسلامی، از آن جمله شیخ نشینان حوزه ی خلیج فارس را در ارتباط به حوادث خونبار در نوار غزه و کشتار وحشیانه فلسطینی ها توسط ارتش اسرائیل، پرسش بر انگیز دانسته و آن را نشانه همسویی و نزدیکی سیاست های آنها با سیاست های امپریالیسم امریکا و صهيونيسم اسرائیل می داند که برای گسترش نفوذ سیاسی و نظامی اين رژيم نژاد پرست و توسعه طلب، در پیش گرفته شده است.

      کميته فعالين ح. د. خ. ا، از تمامی احزاب آزاديخواه و پيشرو، سازمانهای اجتماعی و فرهنگيان رسالتمند سراسر جهان می طلبد تا موضعگيری صريح و علنی خويش را در دفاع از حقوق حقه ی مردم فلسطين و قطعنامه های شورای امنيت سازمان ملل متحد ابراز کرده، اشغال نوار غزه و بيت المقدس را توسط اسرائيل و انتقال سفارت امريکا را دراين شهر، که منجر به ريختن خون فلسطينی ها شده است بشدت محکوم نمايند.

 

زنده باد مردم آزادی دوست و عدالت خواه فلسطین!

مرگ بر امپریالیسم جهانخوار امريکا و ارتجاع بین المللی!

مرگ بر دولت های مزدورعربی و عجمی وابسته به امپرياليسم و صهيونيسم!

مرگ بر رژیم نژادپرست توسعه طلب و خونخوار اسرائیل!

کمیته فعالین

ح. د. خ.ا

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین مرتبط:
» پس از این چه خواهد شد؟
» چرا انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه متحد شده اند؟
» مروری بر جنايات ايالات متحده امريکا و متحدين آن در کشورهای جهان
» امریکا با بحران آفرینی ها چه اهدافی را دنبال می کند؟
» امپریالیسم مالی
» اختلاف عقیده در درون جنبش ضد امپریالیستی
» امریکا پشت پرده ی آشوب ها در وینزویلا قرار دارد
» دروغ بزرگ
» ﺷﻜﺴﺖ ﻃﺮﺡ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺥ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﯼ ﺗﻠﻪ ﺳﻮﺭ
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ ﻭ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ
» ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ
» طیارات بی سرنشین امریکائی{بخش دوم} قسمت- 10-
» ﻛﺎﻻﯾﯽ ﺷﺪﻥ ﻋﻠﻢ
» ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﯼ ﺿﺪ ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻫﺎﯼ ﻣﻠﯽ، ﺗﺮﻗﯿﺨﻮﺍﻫﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (3)
» خاستگاه واقعی القاعده
» امضای قرار داد امنیتی یا ادامه ی جنگهای فرسایشی!؟
» لویه جرگه مشورتی و مفاهیم گرهی :منافع ملی و بین المللی افغانستان
» جنگ مواد مخدردرافغانستان
» بخش دهم دردناکترين نقض حقوق بشردرکجاها واقع شد؟؟؟
» بخش نهم نقض حقوق بشردرارقام وحقايق
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ، ﺑﺎ ﻇﺎﻫﺮﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ
» ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺭﯾﺎﺿﺖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺎﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻧﻜﺮﺩﻩ، ﺑﻠﻜﻪ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯽ ﮔﺴﱰﺵ
» تراژید یهای تلخ تاریخ معاصر
» ﭘﺮﭼﻢ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ، ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
» ﺳﯿﺎ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﱳ ﺩﺭ ﻛﻮﺩﺗﺎﯼ 28 ﻣﺮﺩﺍﺩ (ﺍﺳﺪ) ﺍﻋﱰﺍﻑ ﻛﺮﺩ
» ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭ ﮔﺮﺍﻥ، ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ
» ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻣﯽ ﺷﺪﻥ ﺁﻣﺮﯾﻜﺎ
» شخصیتهای شائیستۀ مردمی چرا وچگونه به حاشیه رانده میشوند؟ قسمت پنجم
» سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان!
» ﺟﻨﺒﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﯾﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖﺑﻪ ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﯾﻢ
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (5)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (4)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (3)
» (2)ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ"
» ﺯﻭﺩ ﭘﺰﺁﻣﺮﯾﻜﺎﺋﯽ
» پری زاده گان کوه قاف متهم به جنایت شدند
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ«ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ»
» ﺗﺮﻭﯾﺞ ﺁﺷﺘﯽ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﻭﺍﻧﻜﺎﺭﻣﺎﻫﯿﺖ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺩﻭﻟﺖ
» محاصره و تروریزم : کوریا، امریکا، چین وخطرجنگ
» ﺭﻭﯼ ﺧﻂ ﺳﻮﺩ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻭﺧﻮﺩ ﻛﺸﯽ
» ﻛﻠﻮﺥ ﺍﻧﺪﺍﺯ ﺭﺍ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺖ ,ﺳﻨﺪ ﺳﺎﺯﯼ ﺑﺮ ﺻﺪ ﻛﻮﺭﯾﺎﯼ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺭﺩ
» ﻛﺎﺯﯾﻨﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﻧﻚ ﻧﻤﺎ: ﻗﱪﺱﺩﺭ ﺗﻼﻃﻢ
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩﯼ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭﺧﻄﺮﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» اشغالگران، مُزدوران و مَسير«بُن»؟!
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭ ﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩ ﯼﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﻄﺮ ﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود بازگشت پیروز مندانهء قوای امپریال و نیروهای مرئوس ازافغانستان درسال 2014
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» فقر کشنده پیآمد کمک های ملیارددالری غرب
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود قسمت اول
» چطور انفجار یک خمپاره؛ زلزلهء جهانی بر پا کرد؟!
» رجحان تفوق طلبی: ترکیه، ناتو و عبور بسوی جنگ
» ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ با ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﯾﯽ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ وخصوصی سازﯾﯽﺛﺮﻭﺗﻬﺎﯼ ﻣﻠﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ كرد؟
» ﻧﻈﺎﻡ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺍﻡ ﻓﻘﺮﻭﺑﯿﻜﺎﺭﯼ ﻭﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩﻃﺒﻘﺎﺗﯽ
» پيمان تداوم اشغال و گسترش بی ثباتی!
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران 4
» چند خبر كوتاه سیاسی ـ اقتصادی
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران
» کشورهای ”بریکس“ جویای یک نظم اقتصادی عادلانه
» مراح از حمایت استخبارات برخوردار بود
» اسراییل تمام روابط خود با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را قطع کرد
» نکا تــی پـیرامــون بحـران سـرمایه داری و فـراز فرصت های نـوین، برای استقرار”جها نــی بهتــر”
» جنــایت وحشتناك وخونین شبانه ی نظامی (یا هم نظامیان) آمریکایی در قــندهار
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» ﺩﺭﻭﻍ ﻫﺎﯼ ﺟﻨﮓ (*)
» برژینسکی و آبدیت جهل « نفرین شدگان زمین»
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» نگاهی برجنایات بعضی گروه های ماوئیستی
» تعمیق بحران، اعتراضات جهانی
» آرشیف سخن می گوید و چهره های رسواو منفور مدافعین سیاست جنایت كارانه ی آمریكادر جهان و كشور ما، رسواتر میگردد
» مبارزات ضد سرمایه داری، و عکس العمل کمپ بورژوازی جهانی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی (IX)
» قرارداد استراتیژیک یا ستهء معاملات فروش خانه !؟
» «جامعهء جهانی» یا کانون توطئه های جهانی ؟!
» ادامه‌ی اعتراض‌های جهانی علیه نظام مالی
» امــریکا سهــم شیــر را در مستـعـمـــرات “ناتــو” مــی خــواهــد
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (VII)
» بـحــران لاینحــل سرمــایه داری وخـــیـزش ستمــدیده گان در آمــریكا
» در «وال استریت» نیویورک چه خبر است؟ + تصاویر
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی بخش 1
» تئوری نظام انباشت مالی شده: مضمون، اهمیت و پرسش ها (4)
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم (I) نتایج جنگ جهانی دوم
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» (2) مضمون، اهمیت و پرسش ها تئوری نظام انباشت مالی شده:
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» نقش ناتو پس از جنگ سرد
» تئوری نظام انباشت مالی شده:
» (iii) بخش 1جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» دولت تک قومی وقبایلی افغانا ن ، به فرایند همبسته گی ملی
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (2)
» عروج بحران نظام جهانیی سرمایه و افزایش بی اعتباریی گفتمان های رایج (2)
» سایه سنگین بحران, بحث بر سر تعیین سقف قروض دولتی در آمریکا، بحران جهانی و تحمیل وحشیانه ریاضت کشیاقتصادی
» امپریالیسم در دوره رقابت دو سیستم
» یا ما سرمایه داری را از سر راه بر می داریم یا سرمایه داری ما را
» شاخ آفریقا در كام مرض ، فقر ، مرگ و قحطی
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» نظام ننگین وغارتگر سرمایه داری،عامل اصلی فقرو بدبختی های جهانی است
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» قاتل «شاه قندهار» عامل «سی آی ای» بود
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم” (2)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (3)
» مردم انگلستان نشریه روپرت مرداک را تعطیل کردند
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (2)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان پايگاه هاي نظامي بدون مرز آمريکا (3)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (1)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان(2)
» بن لادن سالها پیش به مرگ طبیعی مرده است
» فقر و نابرابری در اقتصاد جهانی (4)
» جنایات خونباراشغالگران را درافغانستان، پایانی نیست
» ملاحظاتی چند در حاشیۀ سقوط رئیس صندوق بین‌المللی پول
» پيمان استراتژيك آمريكا ـ افغانستان و پيامدها
» آن زمان میگفتند كه “اسلام در خطراست!”؛ این زمان با طرح ستیزه جویانه ی “برخور تمدن ها” میگویند كه اسلام یك خطراست!!!
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (3)
» روزی که افسانه شکست‌ناپذیری آمریکا در هم شکست
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (2)
» ناتو و کلونیالیسم
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (1)
» جنگها استعماری، قمار بر سر سرنوشت نوع بشر
» تا زمانی که امپریالیسم وجود دارد، خطر جنگ نیز وجود خواهد داشت
» کاربرد ابزاری غرب از بنیادگرایی
» باردیگر فاجعه ، بار دیگرجنایت وخون!


عناوین دیگر:
اعلامیه ی کمیته ی فعالین ح. د. خ. ا به مناسبت هشتم مارچ روزهمبستگی بین المللی زنان جهان مورخ ۵. ۳.۲۰۱۸ (03.05.2018)
اوج گیری جنبش کارگری و دستگیری فعالین آن (11.07.2017)
اعترافات صدراعظم موقت پاکستان و آلارم جدید (09.26.2017)
دردفاع از حق و حقوق افغانستان (07.18.2017)
قلب افغانستان آماج جنایات علیه بشریت (06.01.2017)
آگهی هیاٌت اجرائیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا (05.30.2017)
بیانیه ی کمیته ی مرکزی حزب توده ی ایران: (04.17.2017)
اعلامیه ی کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان در ارتباط به تجاوز وحشیانه و شرم آور آمریکا به سوریه (04.10.2017)
اطلاعيه ی کمیته ی فعالین حزب دموکراتيک خلق افغانستان2016 ـ 12 ـ (12.19.2016)
اطلاعیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا در مورد تدویرسالانه کنفرانس علمی انجمن (10.17.2016)