دوشنبه, 08.20.2018, 04:36am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
 » ویدیویی
 » پیام ها
 » اطلاعیه ها
 » زنده گی نامه
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
پیام ها و گزارشها » اطلاعیه ها
 
پیام تسلیت کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان
چهار شنیه, 06.13.2018, 05:59pm (GMT)

پیام تسلیت کمیته فعالین

حزب دموکراتیک خلق افغانستان

۱۲ / ۶ / ۲۰۱۸

       با اندوه بی پایان، خبر آمد که دیو مرگ یک همرزم با وفا، یک انسان متین و پاکیزه سرشت، یک فرزند خدمتگزار صادق به مردم بلا کشیده و میهن عزیز مان، یک افسر شجاع، سرسپرده و با ایمان را از ما گرفت.

        سخن از رفیق عزیز مان لالا ظریف ( محمد ظریف تره کی ) یکی از کادرهای پيشگام از صف اول سابقه داران ح. د.خ.ا و یک افسر با وقار ارتش افغانستان است که با درد و دريغ، به تاریخ ۱۱ / ۶ / ۲۰۱۸ در دیار غربت، درکشور دنمارک، با زندگی وداع گفت و همه رفقا و دوستان و اعضای خانواده جنبش انقلابی کشور را داغدار ساخت. 

      رفیق لالا ظریف فرزند درد و رنج مردم افغانستان بود که پس ازتکميل آموزش عالی در دانشگاه نظامی، بهترين دوران زندگی خود را در دفاع از استقلال ملی و تماميت ارضی سرزمين مألوفش، در ارتش کشور سپری نمود و تمام استعداد و توانایی مسلکی و رزمی خویش را در راه حفاظت از ميهن و مردم افغانستان، به کار گذاشت.

       زنده ياد رفيق ظريف، درزندگی حزبی و سياسی اش، درجمع رفقای نظامی نگينه وار درخشيد. او هيچ گاه از مسير اصول زرين زندگی حزبی و سياسی، که با احساس مسؤوليت در برابر وطن و مردمش انتخاب کرده بود، انحراف نکرد و هيچ وقت به جانب هوس بازی های راست و ماجراجويان لگام گسيخته ی چپ افراطی نه لغزيد.

وی، علی رغم فشارهای طاقت فرسا و کشيدن رنج و عذاب زندان مخوف و مرگبار حفيظ الله امين و تحميل شرايط اختناق پس از کودتای 14 ثور 1365؛ هرگز تسليم برنامه های سازمان " سيا" و منحرفين درون حزب نشد.

      لالاظريف، در حيات پربار سياسی و نظامی اش، چون سلسله جبال هندوکش قامت افراشت و از اصول پذيرفته شده و راهی که آگاهانه آن را برگزيده بود؛ يک گام هم به عقب برنگشت.

       در گذشت اندوه بار رفیق ظریف را به همه رفقا و دوستان، به کلیه رهروان راه ترقی، آزادی، دموکراسی، پیشرفت و عدالت اجتماعی تسلیت گفته، به خانواده و بازماندگان این انسان والا گهر و با ایمان، صبر و حوصله مندی می خواهیم

روانش شاد و یادش همیشه باد!

کمیته فعالین

ح.د.خ.ا

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
اعلان مراسم تدفين و فاتحه ی دگروال محمد ظريف تره کی (06.13.2018)
اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل (05.17.2018)
اعلامیه ی کمیته ی فعالین ح. د. خ. ا به مناسبت هشتم مارچ روزهمبستگی بین المللی زنان جهان مورخ ۵. ۳.۲۰۱۸ (03.05.2018)
اوج گیری جنبش کارگری و دستگیری فعالین آن (11.07.2017)
اعترافات صدراعظم موقت پاکستان و آلارم جدید (09.26.2017)
دردفاع از حق و حقوق افغانستان (07.18.2017)
قلب افغانستان آماج جنایات علیه بشریت (06.01.2017)
آگهی هیاٌت اجرائیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا (05.30.2017)
بیانیه ی کمیته ی مرکزی حزب توده ی ایران: (04.17.2017)
اعلامیه ی کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان در ارتباط به تجاوز وحشیانه و شرم آور آمریکا به سوریه (04.10.2017)