Sunday, 05.20.2018, 12:21pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل ; ارائه طرح مشرانو جرگه برای جلوگیری از توهین به مجاهدین ; دوست فرهیخته و گرانقدر جناب سادات ; تابوی 1- اف بار دیگر تحت شعاع پارلمان هالند ; ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بیدل، اسطوره شعر، عرفان و شاعر زمانه ها
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » افغانستان
 
تلفات حمله به قول اردوی شاهین به ۱۵۰ نفر رسید
دوشنبه, 05.01.2017, 10:12am (GMT)

تلفات حمله به قول اردوی شاهین به ۱۵۰ نفر رسید

 هدایت حبیب

شورای ولایتی بلخ اعلام کرد که در حمله طالبان به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ که همواره از آنجا به مناطق درگیر جنگ نیروی کمکی اعزام می‌ شد، ۱۵۰ نفر جان باخته و ۶۴ تن دیگر زخمی شده‌ اند.

کارشناسان معتقد هستند که این حمله به صورت حساب شده و دقیق از غذاخوری آغاز و بیشتر کشته‌ ها سربازان در حال ادای نماز در مسجد قول اردوی ۲۰۹ شاهین بوده است.

کارشناسان گفته اند: ضعف در نیروهای امنیتی افغانستان به خصوص درعرصه کشف و همچنین فساد گسترده، زمینه این حملات را بیشتر فراهم می‌کند.

طالبان در اعلامیه‌ ای خود ادعا کردند که ١٠ جنگجوى وابسته به این گروه که ٤ نفر آنها نفوذى و سرباز در قول اردوی ٢٠٩ ارتش بودند، در این حمله دست داشتند.

حملۀ طالبان به بزرگترین مرکز ارتش در شمال کشور، یک حملۀ سازمان یافته بوده از داخل قول اردو با حمله کننده ‌گان همدستی شده است .صدها خانواده را به ماتم نشاند و صدها خانواده دیگر که اندوهگین عزیزان شان هستند زخمی ساخت. فامیل های داغدار به این باور اند که دشمنان بدون همکاری عوامل داخل حکومت، قادر نیستند موتر مملو از مواد منفجره را به قلب ولایت بلخ و در یک مکان حفاظت شده امنیتی انتقال بدهند. انتظار می‌ رود حکومت افغانستان دوسیه این فاجعه را به شورای امنیت سازمان ملل راجع کند.

در شرايط موجود که جنگ تمام عيار با استفاده از شيوه های انتحار و انفجار در سراسر کشور جريان دارد؛ درمورد جابه جا و تعويض کارمندان نظامی و امنيتی تجديد نظر کرده از دانش مسلکی و تجارب کادر های مسلکی دهه هشتاد، که دشمن و تاکتيک های "آی. اس. آی" را دقيق می دانند و بجز فکر تأمين نظم امنيت در کشور و سلامت مردم؛ به چيز ديگری (پر کردن جيب خود) باور ندارند؛ استفاده وطن پرستانه نموده، مصارف بیشتر پولی را برای تقویت امکانات اوپراتیفی و فعالیت های اگنتوری ریاست امنیت ملی به کار ببرد و آماده ‌گی خود را برای جلوگیری هر نوع حالت تروریستی و حملات جبهه یی و بازقین دشمن داشته باشد.

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
همگان آگاهی یافتند که باز بنابر خیانتکاری ارگ نشینان بی آزرم، در سرزمین خورشید سیلاب خون جاری شد. (04.25.2017)
افغانستان بعد ازخاورمیانه هدف بعدی داعش (04.25.2017)
اى كرزيا ز پرسش روز جزا بترس !!! (04.25.2017)
بعضی از ارزش های مرامی در شرایط کنونی (04.25.2017)
معضل تاریخی دیورند مستلزم راه حل حقوقی است (04.10.2017)
روزگار دختران افغان در ایران (04.10.2017)
گداى زنان و اطفال در افغانستان (04.10.2017)
آیا دادستان کل ازصلاحیت قانونی دراقامه دعوی جزائی علیه معاون نخست ریاست جمهوری برخورداراست؟ (01.25.2017)
از یادداشت های روزانه: آغاز کار رییس جمهور امریکا و و ضع افغانستان (01.25.2017)
چگونه دولت سهامي ازوحدت ملي به وحشت ملي تبديل گرديد؟؟؟ (01.25.2017)