پنجشنبه, 08.16.2018, 01:39pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » جهان
 
ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ با ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﯾﯽ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ وخصوصی سازﯾﯽﺛﺮﻭﺗﻬﺎﯼ ﻣﻠﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ كرد؟
سه شنبه, 08.07.2012, 01:45pm (GMT)

ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ با ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﯾﯽ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ وخصوصی سازﯾﯽﺛﺮﻭﺗﻬﺎﯼ ﻣﻠﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ كرد؟

 

28/ 07/ 12

 

به دلیل مخالفت [ﻫﺎﯼ] رسمی و جدی اتحادیه [ﻫﺎﯼ] نیروی كار پروژه یی با مناسبات اقتصادی تعدیل ساختاری و خصوصی سازی ، برخی از كارگران [ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ],علت علمی این مخالفت و اثرات درازمدت آن بر اقتصاد كشور[ﻫﺎ ] و مناسبات كار را جویا شدند. از این رو مختصری از واقعیت این پدیده ی سرمایه داری را بیان می كنیم و ازهمه ی فعالان سیاسی – كارگری كه دارای بضاعت علمی - اقتصادی هستند، تقاضا داریم، ابعاد این پدیده را، از نظر استدلالی، كمی و كیفی برای نیروی كار ... از همه ی زوایای آن باز كنند.
امپریالیسم جهانی و مناسبات نهایی اش نئولیبرالیسم، به این شناخت تاریخی رسیده است كه دیگر نمی توانند مانند دوران استعمار با كشتی های توپدار و مشتی دزد دریایی ملت های دیگر را غارت كنند و نسل كشی هایشان را به نام استعمار* ادامه دهند و از آن كشور و ملت سرزمینی سوخته به جا بگذارند. صدور سرمایه ی سلطه طلب هم دیگرنمی تواند منافع دراز مدت آن ها را تامین نماید، زیرا این شیوه كه بازمانده از دوران سرمایه داری صنعتی قبل از جهانی سازی است، دیگر قادر نیست بحران های ساختاری و ادواری سرمایه داری را به كشورهای عقب رانده شده، صادر كند. از این رو در جست وجوی راه كاربردی تر[به زعم غارتگران جهان]، جهانی سازی را به عنوان مناسباتی عملیاتی نمودند كه عقب ماندگی، فقر، بیكاری و گرسنگی را از میان می برد.

بانك جهانی و صندوق بین المللی پول كه اكثر سهامشان به امریكا تعلق دارد، دو بازوی اصلی كاربردی كردن این مناسبات شدند. در زمانی كوتاه وعده هایشان وارونه شد. فقر، بیكاری، گرسنگی، تورم و بیماری جهانی شد وغارت چندین برابر دوره های گذشته ﮔﺮﺩﯾﺪ.

دیگر واژه غارت و جنایت بیانگر واقعیت مناسبات موجود نیست. واژه ای كه بر واقعیت ها انطباق دارد، نسل كشی است. زیرا با نئولیبرالیسم و تعدیل ساختاری و خصوصی سازی، [ﺩﯾﮕﺮ] دولت ها نمی توانند بر مناسبات اقتصادی [ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﻤﺮﺑﻮﻁ] هیچ گونه  [ﺻﻼﺣﯿﺖﻭ] دخالتی داشته باشند. قانون كار برای سرمایه گذاری خارجی و یا داخلی به كلی حذف ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ [كار مزد منعطف پیشنهاد جدید دولت] و [ﺭﻓﺘﻪ ﺭﻓﺘﻪ] برای دفاع از صنایع و كشاورزی داخلی هیچ عوارض یا مالیات و گمركی نمی توان از وارد كنندﻩ گان اخذ نمود.

در نتیجه ﯼ ﺁﻥ صنایع و كشاورزی سنتی در رقابت با كالا های وارداتی انبوه كه با تكنولوژی پیشرفته تر و ارزان تر تولید شده است نابود می شود. و تنها كاری كه از دست كشورهای غارت شده بر می آید، عرضه ارزانتر منابع كشور برای تامین ضروریات ابتدایی زندگی است كه محرومیت ناشی از توزیع ناعادلانه همین حداقل ها نیز دلیل مضاعفی می شود تا بیشتر مردم در سراشیب فقر و بیماری و مرگ و میر تدریجی قرار گیرند. ضمانت اجرایی این روند كه به نام «حقوق بشر و دموكراسی» پیگیری می شود نیروی نظامی امپریالیستی ناتو است كه هم مجهز به سلاح كشتار جمعی و هم حمایت ارتش و پلیس سرسپرده و ضدمردمی داخلی درون كشورهای عقب رانده شده است كه در صورت عدم كارایی ارتش داخلی برای مقابله با هر نوع مقاومت، نیروی نظامی [ﺍﻣﯾﺎﻟﯿﺴﺘﯽ ] وظیفه ی نسل كشی را پی می گیرد. برای روشن تر شدن ابعاد این فاجعه كافیست به حمله ی ناتو به یوگسلاوی، عراق، افغانستان ... و دیگر كشورهای عقب رانده شده در شمال آفریقا و خاور میانه اشاره كرد.

تاریخ معاصر جهان سرشار از نمونه های دیگر این نوع از تجاوز و غارت امپریالیستی است. در كشور اندونزی پس از كودتای نظامی امریكا به كمك ارتش سرسپرده ی اندونزی یك میلیون آزادی خواه قتل عام شدند. آزادی خواهانی كه با انتخابات آزاد در كنار دولت انقلابی سوكارنو مبارزه كرده بودند. پس ازﯾﻦ كشتار ، مناسبات تعدیل ساختاری و خصوصی سازی به رهبری سردار سازندگی سوهارتو وارد اندونزی شد...

سرمایه گذاران امریكایی و اروپایی همه ی منابع ملی از جنگل ها تا معادن اندونزی را با سرمایه گذاری مالك شدند. كارخانه هایكی پس از دیگری احداث شد. ولی حقوق آنقدر پایین بود كه امكان مسكن، بهداشت، آموزش و تعذیه كافی وجود نداشت. لذا حلبی آبادها بدون برق، آب بهداشتی ، بدون آموزش و پرورش و بهداشت در كنار ساختمان های شیك سرمایه داران [سرسپردگان و دست نشاندگان امپریالیسم] احداث شد. فاضلاب های رو باز در میان آلونك ها و جست وجوی غذا در میان زباله های سرمایه داران كار و زندگی كودكان اندونزی شد. [ﺩﺭﺳﺖ ﺁﻧﭽﻪ ﻛﻪﻧﻤﻮﻧﻪ ﺍﺵ ﺭﺍ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺩﺭﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ، ﺷﺎﻫﺪﯾﻢ]!

ابعاد غارت منابع ملی

با برقراری مناسبات نئولیبرالیستی [تعدیل ساختاری وخصوصی سازی] با وساطت صندوق بین المللی پول ،وام های امریكایی با بهره های كمرشكن برای سرمایه گذاری به سرمایه داران داخلی و خارجی داده می شود. این اولین كانال غارت بدون كار و تولید توسط نهادهای سرمایه داری [نزول خواری] است.

سرمایه گذار خارجی كه توان مالی و امكانات صنعتی بالایی نسبت به سرمایه گذار داخلی دارد، وارد می شود. با مشتی دلار كه اكثرا پشتوانه ی اقتصادی ندارد، یك كارخانه را در كشور می سازد. كارخانه به دلیل پایین بودن نرخ منابع و نیروی كار در كشورعقب رانده شده، بسیار ارزان ساخته می شود. این می شود سرمایه گذاری ارزان برای به دست آوردن سود بسیار بالا.

2- به مواد خام برای تولید كالا نزدیك شده است. از این جهت هزینه ی حمل و نقل از آسیا و یا افریقا به امریكا واروپا را پرداخت نمی كند.

 3- هزینه ی بالای انرژی تبدیل به هزینه ی بسیار پایین انرژی در منطقه تبدیل می شود.

 4- به دلیلی تسلط مناسبات تعدیل ساختاری و خصوصی سازی حقوق نیروی كار [عاملی كه باعث تولید كالا و شكل گرفتن ارزش مصرف، ارزش مبادله و ارزش اضافی می شود و بدون این عامل اصولا تولیدی نمی تواند بوجود آید] نه بر اساس واقعیت ارزش آن ، بلكه بر اساس قانون بازار[عرضه وتقاضا] تعین می شود. چون نرخ بیكاری همیشه و بدون استثنا بیشتر از نرخ تقاضاست، و قانون كار هم با تعدیل ساختاری به گور سپرده شده است. نرخ حقوق ، به حداقل بسیار نازلی می رسد كه نان خالی برای زنده ماندن هم به دست نمی آید... در چنین شرایطی نرخ تولید، برای سرمایه گذار بسیار پایین می آید.

كالا با كمترین هزینه بابت نیروی كار و مواد خام و انرژی تولید و به بازار عرضه می شود و كالای ساخته شده به چند برابر قیمت تمام شده به فروش می رسد و همه ی ارزش ها چون ارزش اضافی كه نیروی كار تولید كرده و ارزش موادخام و انرژی ، روانه ی حساب های بانكی سرمایه دار می شود. یك غارت همه جانبه و مغول وار از مواد خام، انرژی و نیروی كار ارزان كه همه ی مزایایش به جیب سرمایه دار خارجی روانه می شود و البته سر مایه دار داخلی هم سهمی از این واردات وصادرات و سرمایه گذاری به صورت پیمانكاری وغیره دریافت میكند .آنچه باقی می ماند، مردمی گرسنه، بیكار، بیمار و بدون آموزش و بهداشت و معادنی تهی از منابع.

البته آن سرمایه های خارجی در وحدت با سر مایه داران و دلالان داخلی ، در این گونه صنایع چند حلقه واسطه را برای خود نگه می دارند تا در صورتی كه مجبور به رها كردن آن صنایع شوند، تنها مشتی آهن پاره باقی بماند.

بنا براین، این گونه صنایع از نظر تكنولوژیكی معمولا وابسته به صنایع كشورهای خواستگاه سر مایه هستند . در دورانی كه جبهه كار در مجموع دارای قدرتی بود و چیزی به نام اردوگاه سوسیالیسم وجود داشت ، سرمایه داری جهانی ... از وحشت مبارزات كارگران به دولت رفاه پناه برده بودند. در[ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﻋﻘﺐ ﺭﺍﻧﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥﻭ] ایران با پایین نگه داشتن نرخ نیازمندی های حیاتی جامعه، قدرت خرید طبقه ی كارگر را در حدی نگه داشته بودند كه در سفره ی آنها هم غذایی پیدا شود. اما امروز[ ﻛﻪ ﺍﺭﺩﻭﮔﺎﻩ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﻢ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ] دیگر از آن [ﻭﺣﺸﺖﻭ ﮔﺬﺷﺖ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮﺯﺣﻤﺘﻜﺸﺎﻥ] خبری نیست.

در اروپا و امریكا با دولت رفاه چهره ی واقعی سرمایه داری را استتار كردند ولی با شكست جبهه كار، سرمایه داری تعدیل ساختاری و خصوصی سازی را كه در مقابل دولت رفاه قرار داشت جبری كرد و با كمك بانك جهانی وصندوق بین الملی پول این جبر را به همه ی كشورهاﯼ با گرایش سرمایه داری، تحمیل كرد و كشورهایی كه راهی غیر از سرمایه داری در پیش گرفتند با تحریم و محاصره اقتصادی – نظاﻣﯿﯽامپریالیسم وخطر تهاجم ناتو مواجه شدند. [ﻛﻪ ﻛﯿﻮبا نمونه ی شناخته شده ی این دست از مقابله ها ﺍﺳﺖ]. راه برون رفت از این شرایط نا بهنجار اقتصادی ، تشكیل جبهه ﯼ كار جهانی است. به جای زانوی غم در سینه گرفتن باید بر پای خود ایستاد. با تفرقه و پراكندگی رزمید و جبهه متحد ضد سرمایه داری، ضد دیكتاتوری بوجود آورد.

اتحادیه ی نیروی كار پروژه ای در اطلاعیه قبلی خود ...، دلایل علمی خود را برای مخالفت با مناسبات اقتصادی نئولیبرالیستی و به طبع آن سیاست های تعدیل ساختاری و خصوصی سازی ارائه نمود...

افق روشن

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین مرتبط:
» پس از این چه خواهد شد؟
» اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل
» چرا انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه متحد شده اند؟
» مروری بر جنايات ايالات متحده امريکا و متحدين آن در کشورهای جهان
» امریکا با بحران آفرینی ها چه اهدافی را دنبال می کند؟
» امپریالیسم مالی
» اختلاف عقیده در درون جنبش ضد امپریالیستی
» امریکا پشت پرده ی آشوب ها در وینزویلا قرار دارد
» دروغ بزرگ
» ﺷﻜﺴﺖ ﻃﺮﺡ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺥ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﯼ ﺗﻠﻪ ﺳﻮﺭ
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ ﻭ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ
» ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ
» طیارات بی سرنشین امریکائی{بخش دوم} قسمت- 10-
» ﻛﺎﻻﯾﯽ ﺷﺪﻥ ﻋﻠﻢ
» ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﯼ ﺿﺪ ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻫﺎﯼ ﻣﻠﯽ، ﺗﺮﻗﯿﺨﻮﺍﻫﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (3)
» خاستگاه واقعی القاعده
» امضای قرار داد امنیتی یا ادامه ی جنگهای فرسایشی!؟
» لویه جرگه مشورتی و مفاهیم گرهی :منافع ملی و بین المللی افغانستان
» جنگ مواد مخدردرافغانستان
» بخش دهم دردناکترين نقض حقوق بشردرکجاها واقع شد؟؟؟
» بخش نهم نقض حقوق بشردرارقام وحقايق
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ، ﺑﺎ ﻇﺎﻫﺮﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ
» ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺭﯾﺎﺿﺖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺎﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻧﻜﺮﺩﻩ، ﺑﻠﻜﻪ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯽ ﮔﺴﱰﺵ
» تراژید یهای تلخ تاریخ معاصر
» ﭘﺮﭼﻢ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ، ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
» ﺳﯿﺎ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﱳ ﺩﺭ ﻛﻮﺩﺗﺎﯼ 28 ﻣﺮﺩﺍﺩ (ﺍﺳﺪ) ﺍﻋﱰﺍﻑ ﻛﺮﺩ
» ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭ ﮔﺮﺍﻥ، ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ
» ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻣﯽ ﺷﺪﻥ ﺁﻣﺮﯾﻜﺎ
» شخصیتهای شائیستۀ مردمی چرا وچگونه به حاشیه رانده میشوند؟ قسمت پنجم
» سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان!
» ﺟﻨﺒﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﯾﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖﺑﻪ ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﯾﻢ
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (5)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (4)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (3)
» (2)ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ"
» ﺯﻭﺩ ﭘﺰﺁﻣﺮﯾﻜﺎﺋﯽ
» پری زاده گان کوه قاف متهم به جنایت شدند
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ«ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ»
» ﺗﺮﻭﯾﺞ ﺁﺷﺘﯽ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﻭﺍﻧﻜﺎﺭﻣﺎﻫﯿﺖ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺩﻭﻟﺖ
» محاصره و تروریزم : کوریا، امریکا، چین وخطرجنگ
» ﺭﻭﯼ ﺧﻂ ﺳﻮﺩ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻭﺧﻮﺩ ﻛﺸﯽ
» ﻛﻠﻮﺥ ﺍﻧﺪﺍﺯ ﺭﺍ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺖ ,ﺳﻨﺪ ﺳﺎﺯﯼ ﺑﺮ ﺻﺪ ﻛﻮﺭﯾﺎﯼ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺭﺩ
» ﻛﺎﺯﯾﻨﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﻧﻚ ﻧﻤﺎ: ﻗﱪﺱﺩﺭ ﺗﻼﻃﻢ
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩﯼ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭﺧﻄﺮﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» اشغالگران، مُزدوران و مَسير«بُن»؟!
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭ ﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩ ﯼﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﻄﺮ ﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود بازگشت پیروز مندانهء قوای امپریال و نیروهای مرئوس ازافغانستان درسال 2014
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» فقر کشنده پیآمد کمک های ملیارددالری غرب
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود قسمت اول
» چطور انفجار یک خمپاره؛ زلزلهء جهانی بر پا کرد؟!
» رجحان تفوق طلبی: ترکیه، ناتو و عبور بسوی جنگ
» ﻧﻈﺎﻡ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺍﻡ ﻓﻘﺮﻭﺑﯿﻜﺎﺭﯼ ﻭﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩﻃﺒﻘﺎﺗﯽ
» پيمان تداوم اشغال و گسترش بی ثباتی!
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران 4
» چند خبر كوتاه سیاسی ـ اقتصادی
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران
» کشورهای ”بریکس“ جویای یک نظم اقتصادی عادلانه
» مراح از حمایت استخبارات برخوردار بود
» اسراییل تمام روابط خود با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را قطع کرد
» نکا تــی پـیرامــون بحـران سـرمایه داری و فـراز فرصت های نـوین، برای استقرار”جها نــی بهتــر”
» جنــایت وحشتناك وخونین شبانه ی نظامی (یا هم نظامیان) آمریکایی در قــندهار
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» ﺩﺭﻭﻍ ﻫﺎﯼ ﺟﻨﮓ (*)
» برژینسکی و آبدیت جهل « نفرین شدگان زمین»
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» نگاهی برجنایات بعضی گروه های ماوئیستی
» تعمیق بحران، اعتراضات جهانی
» آرشیف سخن می گوید و چهره های رسواو منفور مدافعین سیاست جنایت كارانه ی آمریكادر جهان و كشور ما، رسواتر میگردد
» مبارزات ضد سرمایه داری، و عکس العمل کمپ بورژوازی جهانی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی (IX)
» قرارداد استراتیژیک یا ستهء معاملات فروش خانه !؟
» «جامعهء جهانی» یا کانون توطئه های جهانی ؟!
» ادامه‌ی اعتراض‌های جهانی علیه نظام مالی
» امــریکا سهــم شیــر را در مستـعـمـــرات “ناتــو” مــی خــواهــد
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (VII)
» بـحــران لاینحــل سرمــایه داری وخـــیـزش ستمــدیده گان در آمــریكا
» در «وال استریت» نیویورک چه خبر است؟ + تصاویر
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی بخش 1
» تئوری نظام انباشت مالی شده: مضمون، اهمیت و پرسش ها (4)
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم (I) نتایج جنگ جهانی دوم
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» (2) مضمون، اهمیت و پرسش ها تئوری نظام انباشت مالی شده:
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» نقش ناتو پس از جنگ سرد
» تئوری نظام انباشت مالی شده:
» (iii) بخش 1جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» دولت تک قومی وقبایلی افغانا ن ، به فرایند همبسته گی ملی
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (2)
» عروج بحران نظام جهانیی سرمایه و افزایش بی اعتباریی گفتمان های رایج (2)
» سایه سنگین بحران, بحث بر سر تعیین سقف قروض دولتی در آمریکا، بحران جهانی و تحمیل وحشیانه ریاضت کشیاقتصادی
» امپریالیسم در دوره رقابت دو سیستم
» یا ما سرمایه داری را از سر راه بر می داریم یا سرمایه داری ما را
» شاخ آفریقا در كام مرض ، فقر ، مرگ و قحطی
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» نظام ننگین وغارتگر سرمایه داری،عامل اصلی فقرو بدبختی های جهانی است
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» قاتل «شاه قندهار» عامل «سی آی ای» بود
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم” (2)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (3)
» مردم انگلستان نشریه روپرت مرداک را تعطیل کردند
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (2)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان پايگاه هاي نظامي بدون مرز آمريکا (3)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (1)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان(2)
» بن لادن سالها پیش به مرگ طبیعی مرده است
» فقر و نابرابری در اقتصاد جهانی (4)
» جنایات خونباراشغالگران را درافغانستان، پایانی نیست
» ملاحظاتی چند در حاشیۀ سقوط رئیس صندوق بین‌المللی پول
» پيمان استراتژيك آمريكا ـ افغانستان و پيامدها
» آن زمان میگفتند كه “اسلام در خطراست!”؛ این زمان با طرح ستیزه جویانه ی “برخور تمدن ها” میگویند كه اسلام یك خطراست!!!
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (3)
» روزی که افسانه شکست‌ناپذیری آمریکا در هم شکست
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (2)
» ناتو و کلونیالیسم
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (1)
» جنگها استعماری، قمار بر سر سرنوشت نوع بشر
» تا زمانی که امپریالیسم وجود دارد، خطر جنگ نیز وجود خواهد داشت
» کاربرد ابزاری غرب از بنیادگرایی
» باردیگر فاجعه ، بار دیگرجنایت وخون!


عناوین دیگر:
ﺭﻗﺎﺑﺖ ﺑﺮﺳﺮ ﻗﺪﺭﺕ ﺩﺭﻛﺸﻮﺭﻋﺮﺍﻕ ﻛﻪهمچنان ازمردم بیدفاع ﺁﻥ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ، قربانی میگیرد (07.31.2012)
ﻟﯿﺒﯿﺎ به آینده ﯼ ﺧﻮﺩ ، با خوشبینی می نگرد (07.31.2012)
اطلاعیه انتخابات پارلمانی هالند و معضلات پناهنده گان افغان در هالند (07.31.2012)
ﻧﻈﺎﻡ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺍﻡ ﻓﻘﺮﻭﺑﯿﻜﺎﺭﯼ ﻭﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩﻃﺒﻘﺎﺗﯽ (07.31.2012)
امکانات راه بحری افغانستان از ایران (07.02.2012)
سرا ﺗﯿﮋﯾﯽ سرماﯾﻪ داری و خواست دگرگونی در اروپا (06.26.2012)
از تریبونال بین المللی علیه حکومت جهل و جنایت و ترور اسلامی حمایت کنیم! (06.21.2012)
باهمکاران نو،سازمان همکاری شانگهای به یک نیرویی برای امنیت، انکشاف و ثبات تبدیل میشود (06.12.2012)
ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ﺭﺍ ﺍﺣﯿﺎ ﻛﻨﯿﺪ! (06.12.2012)
پیشرفت کردن را از پیشرفته ها باید بیاموزیم! (06.12.2012)