سه شنبه, 08.21.2018, 01:28pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز (بخش پنجم) ; غنی کوچی و باند فاشیستی امریکاییان افغانتبار رسوا میشوند! ; در کشور چه می گذرد؟ ; اشغال وعملکرد آن درافغانستان ; در یاد بود از کوفی عنان!
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » جهان
 
سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان!
چهار شنیه, 06.19.2013, 07:20pm (GMT)

سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان!

زنده باد کارگران و جوانان انقلابی

 

 

ﺁﻟﻦ ﻭﻭﺩﺯ

 

 

 

.........

وقتی معترضین ”اشغال گزی” در روز ۲۸ ﻣﯽ ۲۰۱۳ و چند روز بعد مورد حمله‌ی وحشیانه‌ی پلیس قرار گرفتند، جنبش به سرعت به خیزشی سراسری علیه دولت فاسد و ارتجاعی ”حزب عدالت و توسعه” به رهبری رجب طیب اردوغان بدل شد.

ناظرین بورژوا گیج شده‌اند. ترکیه نرخ رشد اقتصادی بسیار بالایی داشته است و الگوی ثبات دانسته می‌شد. اما این انفجار ناگهانی نشان می‌دهد که زیر پوستِ اوضاع،‌ نارضایتی در حال جوشیدن بود.

دولت حزب عدالت و توسعه در انتخابات سال ۲۰۰۲ به قدرت رسید و از آن زمان تا کنون آرای خود را افزایش داده است. اردوغان در دهه‌ی قبلی بخاطر رشد اقتصادی ترکیه توانست در قدرت بماند. اما فقرا مزیت چندانی از این رشد ندیدند. در جمعیت ۷۵ میلیونی، ۲۰ درصد ثروتمندترین بیش از نیمی از در آمد ملی را دارند و فقیرترین ۲۰ درصد تنها ۶ درصد.

نظام مالیات ناعادلانه تمام دوش مالیات را بر گردن کارگران و فقرا می‌اندازد. بیکاری بالا گرفته. اتحادیه‌های کارگری سرکوب می‌شوند و حقوق مردم پایمال می‌شود. ورطه‌ی بی‌پایانی بین ثروتمندان و فقرا، حکومت‌کنندگان و حکومت‌شوندگان، باز شده است. رویدادهای میدان تقسیم تنها جرقه‌ای بودند که باروتی را که در دهه‌ی قبل آماده شده بود شعله ‌ور کرد.

حکومتِ ”عدالت و توسعه” بسیار سرکوبگرانه و ضددموکراتیک بوده است. اردوغان مستکبر و خودکامه است. او ترکیه را به یک قدمی جنگ با سوریه کشانده که حرکتی بسیار نامحبوب است. او قوانین اسلامی به جامعه آورده که مشخصه‌ی سکولارِ دولت را زیر سوال می‌برند.

رشد اقتصاد بر پایه‌ی تزریق وسیع سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بود که با خصوصی‌سازی دارایی‌های دولتی جذب شد. اما ترکیه بدهی خارجی عظیمی انباشت کرده و اکنون تقریبا به سکون رسیده و استانداردهای زندگی در حال سقوط هستند.

علیرغم ادعای اردوغان که جنبش شامل ”افراطیون” است، در واقع مشخصه‌ی آن بسیار وسیع است. تظاهرات‌های توده‌ای در سراسر کشور همراه با شرکت کارگران، دانشجویان، مستمری‌ بگیران، کردها و علوی‌ها و حتی طرفداران فوتبال از باشگاه‌های رقیب استانبول (فنرباغچه، بشیکتاش و گالاتاسرای) بوده است. پرچم‌های سرخ سازمان‌های سوسیالیست و کمونیست را می‌توان کنار عکس‌های آتاتورک دید و پرچم‌های کردها کنار پرچم‌های ناسیونالیستی ترک‌ها برافراشته شده‌اند که در گذشته غیر قابل تصور می‌بود.

حداقل دو هزار نفر دستگیر شده‌اند و حداقل ۳ نفر کشته شده‌اند اما سرکوب وحشیانه‌ی پلیس تنها نفت روی این آتش ریخته است. تظاهرات‌ها به حداقل صد شهر کوچک و بزرگ گسترش یافته‌اند. توده‌ها علیه پلیس می‌جنگند و در بعضی موارد آن‌ها را عقب می‌زنند.

جنبش اعتراضی تا همین حالا به چند پیروزی مهم رسیده است. پلیس را وادار به عقب‌نشینی کرد، حداقل موقتا در بعضی مناطق. دولت را به گوشه‌ای کشانده. تهدیدهای خشونت‌بار اردوغان در روزهای اول جای خود را به صداهای آشتی‌طلبی داده‌اند. این‌ها از گاز اشک‌آور و باتوم پلیس خطرناک‌ترند. هیچ اعتباری به این ”آشتی”های دروغین و ریاکارانه نمی‌شود داد.

تمام پیشنهادهای دولت دروغند و هدفشان ایجاد تفرقه و پراکنده کردن جنبش است. دولت می‌گوید در میدان تقسیم دیگر مرکز خرید نمی‌سازد - فقط مسجد می‌سازد! این بیانیه تحریکی ابلهانه است و توهینی به مردم استانبول.

مردم ترکیه خسته‌ شده‌اند که حقوق دموکراتیک‌شان را دار و دسته‌ای پایمال کند که به نام اسلام سخن می‌گوید اما خدای واقعی‌اش، پول است، که مسجد جامعش، بازار سهام است و روحانیون ارشدش، محتکرین حریص. این دولت از منافع آن‌ّها است که دفاع می‌کند و بس.

دولت اکنون می‌گوید به ”حق تظاهرات صلح‌آمیز احترام می‌گذاریم” و در عین حال پلیس، به همراه اوباشِ فاشیستِ حزب عدالت و توسعه، مردان و زنان بی‌دفاع در خیابان را کتک می‌زنند، گاز اشک‌آور می‌زنند و بهشان شلیک می‌کنند و هزاران نفر به ”جرم” تظاهرات دستگیر می‌شوند.

در این مرحله، خواسته‌های اصلی مردم دموکراسی و عدالت اجتماعی هستند. اما تا وقتی دولت در دست اردوغان و دار و دسته‌ی او است نمی‌توان صحبتی از دموکراسی کرد. اولین شرط ترکیه‌ی حقیقتا دموکراتیک کنار زدن دار و دسته‌چی‌های فاسد آنکارا است. شعار اصلی باید این باشد: سرنگون باد اردوغان! سرنگون باد دولت دزدان و سرکوبگران!‌

”گرایش بین‌المللی مارکسیستی” همبستگی تمام و کمال خود را با کارگران و جوانان انقلابی ترکیه که مشغول نبرد شجاعانه برای حقوق‌شان هستند اعلام می‌کند. ما از جنبش کارگری در سراسر جهان می‌خواهیم دست به سازمان‌دهی اعتراض علیه سرکوب پلیس که دولت ترکیه سازمان می‌دهد بزند.

 

- توقف بلافاصله‌ی سرکوب و آزادی بلافاصله‌ی تمامی تظاهرکنندگان دستگیرشده و تمام زندانیان سیاسی زندان‌های ترکیه.

- دستگیری و محاکمه‌ی عمومی تمام عناصر درگیر در حملات به تظاهرکنندگان. نه فقط افسران پلیس و نیروهای امدادی فاشیستیِ ”حزب عدالت و توسعه” که روسای پلیس و وزرایی که دستور این سرکوب وحشیانه را دادند. اول از همه، اردوغان.

- حقوق کامل دموکراتیک از جمله حق تظاهرات و حق تجمع.

- رفع بلافاصله‌ی تمام محدودیت‌ها بر فعالیت اتحادیه‌های کارگری و فعالیت سیاسی در مدارس و دانشگاه‌ها.

- قطع سانسور! تظاهرکنندگان، اتحادیه‌های کارگری، کارگران و دانشجویان باید دسترسی تضمین‌شده به رسانه‌های توده‌ای پیدا کنند تا نظرات خود را آزادانه نزد مردم ترکیه بگذارند که دسترسی‌شان به اطلاعات سلب شده و دولت مشتی دروغ به خوردشان داده است.

ما موافقیم که مبارزه برای تک تک خواست‌ّهای دموکراتیک ضروری است. طبقه‌ی کارگر خواهان کامل‌ترین دموکراسی است تا زمینه را برای مبارزه در راه سوسیالیسم آغاز کند. اما جنبش انقلابی ضرورتا فرای خواسته‌های دموکراتیک رسمی خواهد رفت.

مسائل پیش روی مردم ترکیه را تنها با بر زدن وزرا و دولت‌ها نمی‌توان عوض کرد. این مسائل فقط به پارلمان و قوانین و قانون اساسی مربوط نمی‌شوند و ریشه در ماهیت طبقاتی خود جامعه دارند.

چگونه می‌توان صحبت از عدالت کرد وقتی خون و عرق و اشک کارگران ترکیه را اندک‌شماری دزد و انگل مصادره می‌کنند؟ تا وقتی که زمین به دست زمین‌داران است و بانک به دست بانکداران و صنعت به دست سرمایه‌داران خصوصی، از عدالت اجتماعی در ترکیه خبری نخواهد بود.

نابرابری در زمان اردوغان سر به آسمان گذاشته. مرکز خرید میدان تقسیم که برنامه‌اش را ریخته‌اند به عنوان نماد توسعه‌ی شهری محتکرانه دیده می‌شود: بیرون کردن طبقه‌ی کارگر و راندنش به حومه‌ّهای پایتخت، قراردادهای ساخت و سازی که به اطرفیان حزب حاکم می‌رسد و تناقض آشکار بین ثروتمندان و فقرا. این کاتالیزوری بوده که تمام تناقضات را به سطح کشانده.

جنبش توده‌ای کنونی می‌تواند دولت را به زانو در بیاورد. اما برای سرنگونی آن نیاز به چیزی بیش از تظاهرات توده‌ای در خیابان هست. قدرتنمندترین نیروی جامعه طبقه‌ی کارگر است. بدون اجازه‌ی طبقه‌ی کارگر هیچ چراغی نمی‌تابد، هیچ تلفنی زنگ نمی‌زند و هیچ چرخی نمی‌چرخد!

پرولتاریای ترکیه بسیار قدرتمند است و سنت‌های انقلابی خارق‌العاده‌ای دارد. اعتصاباتی دیده‌ایم اما لازم است به سمت اعتصاب عمومی تمام و کمالی پیش برویم که جنبش را متحد کند و هدفی محوری به آن بدهد. اتحادیه‌های کارگری باید گرد هم بیایند و تاریخی تعیین کنند. جلسات توده‌ای باید در تک تک کارخانه‌ّها، ادارات و کارگاه‌ها برگزار شود تا مسائل به بحث گذاشته شود و برنامه‌ها ریخته شود.

برای سازمان‌دهی نیروهای قدرتمند اما پراکنده‌ی انقلاب، کمیته‌های عمل باید در تک تک کارخانه‌ها، دانشگاه‌ّها، مدارس، حومه‌ها و روستاها برپا شوند. وسیع‌ترین لایه‌های کارگران سازمان‌نیافته، دهقانان و جوانان، زنان، کردها و سایر لایه‌های تحت ستم باید به میان کشیده شوند.

برپایی کمیته‌های عمل دموکراتیک در تمام سطوح (محلی، منطقه‌ای، استانی، سراسر کشوری) تنها راه تضمین این است که ابتکار عمل به دست مردم انقلابی می‌ماند و انقلاب ترکیه مثل مصر به سرقت نرود.

برای کارگران و دهقانان مهم نیست کسانی که به آن‌ها دستبرد می‌زنند و سرکوب‌شان می‌کنند به نام ملت صحبت کنند یا به نام دموکراسی یا قرآن. مردم مصر پیش از این زیر دست حسنی مبارک مورد سرقت و سرکوب قرار می‌گرفتند و اکنون زیر دست اخوان مسلمین مورد سرقت و سرکوب قرار می‌گیرند. همان راهزنین و سرکوب‌گران در آنکارا و قاهره نشسته‌اند. و در ضمن در واشنگتن و لندن.

عواقب جنبش انقلابیِ ترکیه هم در اروپا و هم در خاورمیانه احساس خواهد شد. جنبش توده‌ای علیه دولت سرمایه‌داری محافظه‌کارانه‌ی اسلامی در ترکیه تنها می‌تواند به تضعیف جذبه‌ی اسلام‌گرایان در سایر کشورها بیانجامد و در عین حال جنبش انقلابی علیه دولت‌های اسلامی در تونس و مصر را تقویت می‌کند.

دلایل ریشه‌ای قیام ترکیه همان است که در مصر و تونس به انقلاب انجامید. این بیانی است از بحران جهانی نظام سرمایه‌داری، ثروت وقیحانه در کنار بدبختی دهشتناک، بی‌خانگی، بیکاری جوانان و دولت‌های بورژوایی فاسد و دیکتاتوری، با حمایت امپریالیسم آمریکا، که حقوق مردم را پایمال می‌کنند تا حامیان سوپرثروتمندشان را غنی سازند.

کارگران یونان، قبرس و ترکیه، کارگران اروپا، مصر و کل جهان مشکلاتی مشابه دارند و با دشمنی مشابه روبرو هستند. وقت آن رسیده که در مبارزه‌ی بین‌المللی مشترک مردم کارگر علیه دیکتاتوری سرمایه که سد اصلی پیش راه تمام پیشرفت بشری است متحد شویم.

شجاعت و عزمِ مردم عادی در ترکیه بار دیگر ثابت کرده که قدرتی در جامعه هست که از هر دولت و ارتش و حکومت و پلیسی قدرتمندتر است. این قدرت توده‌ها است. زمانی که آن‌ها بسیج شوند تا برای تغیر در جامعه مبارزه کنند، هیچ نیرویی روی زمین را توان مقاومت در برابرشان نیست.

”گرایش بین‌المللی مارکسیستی” شانه به شانه‌ی مردم انقلابی ترکیه می‌ایستد:

- پشتیبانی کامل از کارگران و جوانان انقلابی ترکیه!

- سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان او!

- کمیته‌های عمل را تشکیل دهید تا اعتصاب عمومی سراسری را جهت پایین کشیدن دولت تدارک دهند!

- پیش به سوی دولت کارگران و دهقانان!

- زنده باد انقلاب سوسیالیستی!

- کارگران جهان متحد شوید!

ﻟﻨﺪﻥ، ۵ ﺟﻮﻥ ۲۰۱۳


 

ویدئو رجب طیب اردوغان و گلبدین حکمتیار در هنگام جنگ جلال اباد

 

 

 

 ویدئو رجب طیب اردوغان و گلبدین حکمتیار در هنگام جنگ جلال اب

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین مرتبط:
» پس از این چه خواهد شد؟
» اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل
» چرا انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه متحد شده اند؟
» مروری بر جنايات ايالات متحده امريکا و متحدين آن در کشورهای جهان
» امریکا با بحران آفرینی ها چه اهدافی را دنبال می کند؟
» امپریالیسم مالی
» اختلاف عقیده در درون جنبش ضد امپریالیستی
» امریکا پشت پرده ی آشوب ها در وینزویلا قرار دارد
» دروغ بزرگ
» ﺷﻜﺴﺖ ﻃﺮﺡ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺥ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﯼ ﺗﻠﻪ ﺳﻮﺭ
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ ﻭ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ
» ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ
» طیارات بی سرنشین امریکائی{بخش دوم} قسمت- 10-
» ﻛﺎﻻﯾﯽ ﺷﺪﻥ ﻋﻠﻢ
» ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﯼ ﺿﺪ ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻫﺎﯼ ﻣﻠﯽ، ﺗﺮﻗﯿﺨﻮﺍﻫﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (3)
» خاستگاه واقعی القاعده
» امضای قرار داد امنیتی یا ادامه ی جنگهای فرسایشی!؟
» لویه جرگه مشورتی و مفاهیم گرهی :منافع ملی و بین المللی افغانستان
» جنگ مواد مخدردرافغانستان
» بخش دهم دردناکترين نقض حقوق بشردرکجاها واقع شد؟؟؟
» بخش نهم نقض حقوق بشردرارقام وحقايق
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ، ﺑﺎ ﻇﺎﻫﺮﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ
» ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺭﯾﺎﺿﺖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺎﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻧﻜﺮﺩﻩ، ﺑﻠﻜﻪ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯽ ﮔﺴﱰﺵ
» تراژید یهای تلخ تاریخ معاصر
» ﭘﺮﭼﻢ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ، ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
» ﺳﯿﺎ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﱳ ﺩﺭ ﻛﻮﺩﺗﺎﯼ 28 ﻣﺮﺩﺍﺩ (ﺍﺳﺪ) ﺍﻋﱰﺍﻑ ﻛﺮﺩ
» ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭ ﮔﺮﺍﻥ، ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ
» ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻣﯽ ﺷﺪﻥ ﺁﻣﺮﯾﻜﺎ
» شخصیتهای شائیستۀ مردمی چرا وچگونه به حاشیه رانده میشوند؟ قسمت پنجم
» ﺟﻨﺒﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﯾﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖﺑﻪ ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﯾﻢ
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (5)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (4)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (3)
» (2)ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ"
» ﺯﻭﺩ ﭘﺰﺁﻣﺮﯾﻜﺎﺋﯽ
» پری زاده گان کوه قاف متهم به جنایت شدند
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ«ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ»
» ﺗﺮﻭﯾﺞ ﺁﺷﺘﯽ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﻭﺍﻧﻜﺎﺭﻣﺎﻫﯿﺖ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺩﻭﻟﺖ
» محاصره و تروریزم : کوریا، امریکا، چین وخطرجنگ
» ﺭﻭﯼ ﺧﻂ ﺳﻮﺩ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻭﺧﻮﺩ ﻛﺸﯽ
» ﻛﻠﻮﺥ ﺍﻧﺪﺍﺯ ﺭﺍ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺖ ,ﺳﻨﺪ ﺳﺎﺯﯼ ﺑﺮ ﺻﺪ ﻛﻮﺭﯾﺎﯼ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺭﺩ
» ﻛﺎﺯﯾﻨﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﻧﻚ ﻧﻤﺎ: ﻗﱪﺱﺩﺭ ﺗﻼﻃﻢ
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩﯼ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭﺧﻄﺮﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» اشغالگران، مُزدوران و مَسير«بُن»؟!
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭ ﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩ ﯼﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﻄﺮ ﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود بازگشت پیروز مندانهء قوای امپریال و نیروهای مرئوس ازافغانستان درسال 2014
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» فقر کشنده پیآمد کمک های ملیارددالری غرب
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود قسمت اول
» چطور انفجار یک خمپاره؛ زلزلهء جهانی بر پا کرد؟!
» رجحان تفوق طلبی: ترکیه، ناتو و عبور بسوی جنگ
» ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ با ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﯾﯽ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ وخصوصی سازﯾﯽﺛﺮﻭﺗﻬﺎﯼ ﻣﻠﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ كرد؟
» ﻧﻈﺎﻡ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺍﻡ ﻓﻘﺮﻭﺑﯿﻜﺎﺭﯼ ﻭﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩﻃﺒﻘﺎﺗﯽ
» پيمان تداوم اشغال و گسترش بی ثباتی!
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران 4
» چند خبر كوتاه سیاسی ـ اقتصادی
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران
» کشورهای ”بریکس“ جویای یک نظم اقتصادی عادلانه
» مراح از حمایت استخبارات برخوردار بود
» اسراییل تمام روابط خود با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را قطع کرد
» نکا تــی پـیرامــون بحـران سـرمایه داری و فـراز فرصت های نـوین، برای استقرار”جها نــی بهتــر”
» جنــایت وحشتناك وخونین شبانه ی نظامی (یا هم نظامیان) آمریکایی در قــندهار
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» ﺩﺭﻭﻍ ﻫﺎﯼ ﺟﻨﮓ (*)
» برژینسکی و آبدیت جهل « نفرین شدگان زمین»
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» نگاهی برجنایات بعضی گروه های ماوئیستی
» تعمیق بحران، اعتراضات جهانی
» آرشیف سخن می گوید و چهره های رسواو منفور مدافعین سیاست جنایت كارانه ی آمریكادر جهان و كشور ما، رسواتر میگردد
» مبارزات ضد سرمایه داری، و عکس العمل کمپ بورژوازی جهانی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی (IX)
» قرارداد استراتیژیک یا ستهء معاملات فروش خانه !؟
» «جامعهء جهانی» یا کانون توطئه های جهانی ؟!
» ادامه‌ی اعتراض‌های جهانی علیه نظام مالی
» امــریکا سهــم شیــر را در مستـعـمـــرات “ناتــو” مــی خــواهــد
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (VII)
» بـحــران لاینحــل سرمــایه داری وخـــیـزش ستمــدیده گان در آمــریكا
» در «وال استریت» نیویورک چه خبر است؟ + تصاویر
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی بخش 1
» تئوری نظام انباشت مالی شده: مضمون، اهمیت و پرسش ها (4)
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم (I) نتایج جنگ جهانی دوم
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» (2) مضمون، اهمیت و پرسش ها تئوری نظام انباشت مالی شده:
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» نقش ناتو پس از جنگ سرد
» تئوری نظام انباشت مالی شده:
» (iii) بخش 1جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» دولت تک قومی وقبایلی افغانا ن ، به فرایند همبسته گی ملی
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (2)
» عروج بحران نظام جهانیی سرمایه و افزایش بی اعتباریی گفتمان های رایج (2)
» سایه سنگین بحران, بحث بر سر تعیین سقف قروض دولتی در آمریکا، بحران جهانی و تحمیل وحشیانه ریاضت کشیاقتصادی
» امپریالیسم در دوره رقابت دو سیستم
» یا ما سرمایه داری را از سر راه بر می داریم یا سرمایه داری ما را
» شاخ آفریقا در كام مرض ، فقر ، مرگ و قحطی
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» نظام ننگین وغارتگر سرمایه داری،عامل اصلی فقرو بدبختی های جهانی است
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» قاتل «شاه قندهار» عامل «سی آی ای» بود
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم” (2)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (3)
» مردم انگلستان نشریه روپرت مرداک را تعطیل کردند
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (2)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان پايگاه هاي نظامي بدون مرز آمريکا (3)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (1)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان(2)
» بن لادن سالها پیش به مرگ طبیعی مرده است
» فقر و نابرابری در اقتصاد جهانی (4)
» جنایات خونباراشغالگران را درافغانستان، پایانی نیست
» ملاحظاتی چند در حاشیۀ سقوط رئیس صندوق بین‌المللی پول
» پيمان استراتژيك آمريكا ـ افغانستان و پيامدها
» آن زمان میگفتند كه “اسلام در خطراست!”؛ این زمان با طرح ستیزه جویانه ی “برخور تمدن ها” میگویند كه اسلام یك خطراست!!!
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (3)
» روزی که افسانه شکست‌ناپذیری آمریکا در هم شکست
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (2)
» ناتو و کلونیالیسم
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (1)
» جنگها استعماری، قمار بر سر سرنوشت نوع بشر
» تا زمانی که امپریالیسم وجود دارد، خطر جنگ نیز وجود خواهد داشت
» کاربرد ابزاری غرب از بنیادگرایی
» باردیگر فاجعه ، بار دیگرجنایت وخون!


عناوین دیگر:
ﺟﻨﺒﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﯾﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖﺑﻪ ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﯾﻢ (06.19.2013)
ﺩﺍﺷﱳ ﻛﺎﺭﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﻣﺰﯾﺖ ﺍﺳﺖ (06.19.2013)
ﺧﺮ ﻫﻤﺎﻥ ﺧﺮ ﺍﺳﺖ، ﻓﻘﻂ ﭘﺎﻻﻧﺶ ﻋﻮﺽ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ! (06.19.2013)
ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (5) (06.11.2013)
ﻧﯿﻮﻟﯿﱪﺍﻟﯿﺴﻢ ﻭ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ (06.11.2013)
ﻛﺸﻒ ﻋﺎﻣﻞ ﻣﺮﮒ ﻋﺮﻓﺎﺕ (06.11.2013)
ﺟﻨﺎﯾﺘﯽ ﺩﯾﮕﺮﺩﺭﻟﻨﺪﻥ، ﻗﺎﺗﻞ ﻭﻣﻘﺘﻮﻝ ﺑﺎﻫﻢ ﺁﺷﻨﺎﯾﻨﺪ (06.02.2013)
ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (4) (06.02.2013)
ﺩﻭﻟﺖ ﻭﭘﻮﻟﯿﺲ ﺳﻮﯾﺪﻥ، ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺍﺻﻠﯽ ﺍﻋﱰﺍﺿﺎﺕ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺣﺎﺷﯿﻪ ﻧﺸﯿﻦ ﺍﻧﺪ! (06.02.2013)
ﺗﻖ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ ﺩﺭ ﺗﺮﻛﯿﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪ! (06.02.2013)