سه شنبه, 08.21.2018, 12:02am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز (بخش پنجم) ; غنی کوچی و باند فاشیستی امریکاییان افغانتبار رسوا میشوند! ; در کشور چه می گذرد؟ ; اشغال وعملکرد آن درافغانستان ; در یاد بود از کوفی عنان!
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » جهان
 
ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ، ﺑﺎ ﻇﺎﻫﺮﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ
سه شنبه, 09.24.2013, 08:36pm (GMT)

ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ، ﺑﺎ ﻇﺎﻫﺮﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ

 

كارشناسان و تحليلگران مسائل آمريكا معتقدند تا زماني‌که رئيس جمهوري در آمريکا به قدرت نرسد که به مردم خدمت کرده و مشکلات مربوط به تحصيل ، اشتغال و مسکن را برطرف نکند و زندگي آبرومند و شرافتمندانه اي را براي مردم تامين نکند ،{ﻭﺗﺎﻭﻗﺘﯿﻜﻪ ﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺑﺮ ﻣﺮﺩﻡ، ﺭﻭﺍ ﺩﯾﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ}،فرهنگ استفاده از سلاح در آمريکا پايان نخواهد يافت، حتي اگر صدها قانون در ممنوعيت استفاده از تسليحات هم در کشور به تصويب برسند. آمريکا به تغييرات مهمتر از آن نياز دارد. کشور آمريکا را شرکت هاي تسليحاتي اداره مي کنند...

طبق آمار و ارقام منتشر شده توسط کمپين جلوگيري از خشونت‌هاي مرتبط با حمل سلاح و شليک گلوله "برادي"، آمريکا سالانه به طور ميانگين با حدود 20 حادثه تيراندازي گسترده روبه ‌رو است.

در اين خصوص مروري بر وقايع چند سال اخير در ايالات متحده آمريكا به خوبي نشان دهنده رسوايي ها و بحرانهايي است كه در اين كشور وجود دارد .بحرانها و رسوايي هايي كه همچنان ادامه دارد .

حادثه تيراندازي در يک صحنه تئاتر در ايالت "کلرادو آمريکا" يکي از ... امواج خشونت‌هاي مرتبط با تيراندازي افراد مسلح در آمريکا بود که طي آن 12 نفر کشته و بيش از 50 نفر ديگر زخمي شدند و اين تنها يک نمونه از چندين نمونه خشونت‌هاي مرتبط با تيراندازي در آمريکا است.

      کشتار در تئاتر کلرادو يکي از بدترين رخدادهاي به وقوع پيوسته در خاک آمريکا از زمان حادثه خشونت‌‌آميز در ويرجينيا در سال 2007 بود که در آن 32 نفر کشته شدند.دو سال بعد از آن در کشتار "فورت هود" تگزاس در حادثه تيراندازي 13 نفر جان خود را از دست دادند.

        به گزارش رسالت، کمپين برادي اعلام کرده است که از سال 2005 تاکنون، خشونت‌هاي مرتبط با تيراندازي در آمريکا افزايش چشمگيري داشته است و طبق آمار اين کمپين که تحت شعار "قانون‌هاي مشهود مرتبط با سلاح زندگي افراد را نجات مي‌دهد" فعاليت مي‌کنند، حادثه تيراندازي در تئاتر کلرادو در واقع ششمين حادثه تيراندازي بوده که تنها در ظرف يک ماه ژوئيه به وقوع پيوسته است.

       پيشتر، 17 نفر در حادثه تيراندازي "توسکالوسا" آلاباما پس از آن زخمي شدند که يک فرد مسلح در يک رستوران به سمت مردم آتش گشود. يک هفته قبل از آن نيز در يک حادثه تيراندازي 3 نفر در يک تورنمنت فوتبال در ايالت "دلاور" آمريکا کشته شدند و سه نفر ديگر نيز مجروح شدند.

        اين گزارش مي افزايد در "شيکاگو"، "ايلينويز" که ميزان قتل و کشتار در ماه ﺟﻮﻥ 2012 در مقايسه با همين ماه در سال 2011  ميلادي 50 درصد افزايش داشته است، ظرف مدت 20 روز ، تيراندازي‌هایی در اين ايالات 4 کشته و دستکم 13 زخمي برجاي گذاشت و اين آمار و ارقام نشان مي‌دهد که از اول سال 2012 تا ﻣﺎﻩ  August ﻫﻤﺎﻥ ﺳﺎﻝ ، اکثر افرادي که در کلانشهر واقع در ميانه غربي آمريکا کشته شدند، بيش از شمار نظاميان آمريکايي است که تا ﻣﺎﻩ ﺍﮔﺴﺖ سال 2012  ميلادي در افغانستان کشته شده‌اند.

        اوايل ﻣﺎﻩ ﺍﮔﺴﺖ سال 2012  ، دو فرد مسلح دستکم 61 گلوله در نيويورک تيراندازي کردند که تلفاتي برجاي نگذاشت اما به زخمي شدن 7 نفر از جمله چندين کودک منتهي شد و در همان حال روزنامه آمريکايي "وال استريت ژورنال" گزارش داد که پليس نيويورک 730 حادثه مرتبط با تيراندازي را تنها در سال جاري ميلادي ثبت کرده است که اين آمار 12 درصد بيش از همين دوره در سال 2011 است.

        طبق آمار برادي، شمار کشتار در آمريکا که در سال 2012 در نتيجه تيراندازي‌هاي گسترده صورت گرفت به 50 نفر رسيد که اين آمار قبل از حادثه کشتار کلرادو است.

ﮔﺰﺍﺭﺷﯽ ﺍﺯ ﺟﺮﻡ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺩﺭﺍﻣﺮﯾﻜﺎ

 کشور آمریکا باوجود ظاهر فریبنده خود در سطح جهان با بحران ها و آسیب های اجتماعی گسترده ای از جمله جرم و جنایت، تجاوز و ناامنی دست و پنجه نرم می کند که این کشور را هر روز بیشتر به فروپاشی نزدیک می کند.

       ‌ کشور آمریکا با جمعیتی بیش از 300 میلیون نفر در آمریکای شمالی قرار دارد که سومین کشور پرجمعیت جهان پس از چین و هند محسوب می شود.

       آمریکا از تنوع ترکیب جمعیتی برخوردار است به گونه‌ای که ساکنان این کشور را نژادها و قومیت‌های مختلف سفید پوست، اسپانیایی‌تبار، سیاه پوست، آسیایی‌تبار و سایر اقوام تشکیل می‌دهند.
 
      اگر مولفه‌های رشد و توسعه را درخصوص آمریکا مدنظر قرار دهیم درمی‌یابیم که این کشور از لحاظ اقتصادی، فناوری و نظامی در سطح بالایی قرار دارد و در نگاه اول شاید این برداشت بدست آید که کشوری با این شرایط و ویژگی‌ها باید از سطح بالایی از امنیت هم برخوردار باشد و جامعه‌ای سالم و رو به رشد داشته باشد.
 
       اما اگر نگاهی عمیق‌تر به جامعه آمریکا داشته باشیم و خواسته باشیم مولفه‌ها و آمارهای داخلی را در زمینه های مختلف اجتماعی بررسی کنیم به نتایج بسیار متفاوتی می‌رسیم که حکایت از فروپاشی جامعه ای دارد که در ظاهر خود را پیشرو در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی می داند.

       برای شناخت بیشتر جامعه آمریکا و رسیدن به برداشتی درست و واقعی از درون این جامعه نیاز است که به برخی آماری و اجتماعی آن بپردازیم و آسیب‌های اجتماعی این کشور را زیر ذره بین قرار دهیم.
 
 
تعداد زندانیان در آمریکا
 
       کشور آمریکا بیشترین آمار زندانیان را در جهان به خود اختصاص داده است به گونه‌ای که براساس آمارهای رسمی وزارت دادگستری آمریکا، بیش از هفت میلیون نفر از مردم آمریکا محکوم به زندان شده اند.
 
       این درحالی است که بیش از دو میلیون و دویست هزار نفر در آمریکا در شرایط نامناسب در زندان نگه‌داری می‌شوند.
 
       بسیاری از زندانیان یاد شده بدون تامین جانی و امنیت در برابر تجاوز جنسی از مشکلات روحی روانی رنج می برند و بهداشت و درمان کافی برای آنها وجود ندارد.

usa poverty

       هرچند جمعیت آمریکا کمتر از پنج درصد جمعیت جهان است اما بیش از 25 درصد زندانیان جهان را در زندان‌های خود دارد.

       گزارش های رسمی در آمریکا حاکی است که تعداد زندانیان در زندانهای آمریکا در سالهای اخیر رشد صعودی داشته است به گونه هر سال بر تعداد این زندانیان افزوده شده است و جمعیت زنان زندانی نیز رو به افزایش نهاده است.

       گزارشهای سازمان دیده‌بان حقوق بشر حاکی است که تعداد زندانیان آمریکا در 30 سال گذشته پانصد درصد رشد داشته است و نسبت سیاهپوستان زندانی شش برابر سفیدپوستان است

       ﺟﺮﻡ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ

       آمریکا از جمله کشورهای جرم خیز به شمار می رود به گونه ای که براساس گزارش روزنامه "تایمز" از هر یکصد آمریکایی 60 نفر در 10 ایالت آمریکا، 40 نفر در 9 ایالت آمریکا و بین 40 تا 60 نفر دیگر در سایر ایالت‌های این کشور مرتکب جرم می‌شوند.

گزارش روزنامه "تایمز" حاکی است در آمریکا هر21 دقیقه یک جنایت قتل اتفاق می افتد که 10 درصد آن درون خانواده های آمریکایی است.

usa poverty

 

این گزارش همچنین نشان می دهد که در هر 16 ثانیه یک خشونت، هر 4 ثانیه یک سرقت، هر 3 ثانیه یک جرم مالی، هر 4 ثانیه یک جرم سرقت از منازل، هر 20 ثانیه یک جرم سرقت ماشین در آمریکا روی می دهد.

در همین حال، "پرفسور مورگان رینولدز" استاد دانشگاه تکزاس آمریکا در پژوهشی درباره سرقت در جامعه آمریکا به این نتایج رسیده است که حدود 500 هزار جرم سرقت ماهانه در آمریکا روی می‌دهد که از این میزان 250 هزار جرم به آگاهی پلیس می رسد.

پژوهشگران آمریکایی برای مقابله با افزایش میزان جرم در جامعه این کشور مجبور شده اند راهکارهایی را ارایه کنند که از آن جمله افزایش میزان گشت‌های پلیس در خیابانها، به زندان انداختن تعداد زیادتری از مجرمان، نظارت بر مجرمان باسابقه است.

دفتر فدرال آمریکا درگزارش های خود اعلام کرده است که جرائم قتل، سرقت و ضرب و شتم در صدر جرایم در این کشور قرار دارد.

 "ریچارد هرتلینگ" از مسئولان قضایی آمریکا معتقد است که یکی از علل افزایش جرم در برخی از مناطق این کشور نیز به آزادی زندانیان و بازگشت دوباره آنها به جامعه و ارتکاب جرایم تازه باز می گردد. نتایج تحقیقات و پژوهش ها نشان می‌دهد که زیان های مالی ناشی از گسترش جرم در جامعه آمریکا سالانه به 675 میلیارد دلار بالغ می شود.

ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻭ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﻋﻠﯿﻪ ﺯﻧﺎﻥ

پدیده تجاوز به زنان و دختران به طور وحشتناکی در آمریکا رواج یافته است به گونه ای که بسیاری از نهادهای امور زنان و نهادهای دولتی در زمینه آمارگیری از موارد تجاوز فعالیت می‌کنند و به زنان و دختران مورد تجاوز قرار گرفته مشاوره روحی و روانی می دهند.

مطبوعات، نهاهای ویژه زنان و نهادهای رسمی آمریکا آمارها و گزارش‌های مختلفی را درباره میزان تجاوز به زنان و دختران در این کشور منتشر کرده اند.

روزنامه تایمز در گزارشی نوشت که هر پنج دقیقه یک تجاوز به زنان و دختران در این کشور روی می دهد. در همین حال، مرکز ملی قربانیان در آمریکا اعلام کرده است که از میان هر هشت دختر در آمریکا یکی از آنها درمعرض تجاوز قرار گرفته است.

این مرکز افزوده است که سالانه 683 هزار زن آمریکایی مورد تجاوز قرار می گیرند. این درحالی است که پژوهش آماری یکی از دانشگاههای آمریکا که در کتاب " بودن یا نبود نیایش در آمریکا " نوشته "دیوید بارتون" منتشر شده نشان می دهد که 80 درصد زنان آمریکا حداقل یکبار در زندگی خود مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

این پژوهش آماری شمار زنان مورد تجاوز قرار گرفته در روز را 1900 نفر اعلام کرده است. آمارها همچنین نشان می دهد که 20درصد از این میزان تجاوز را پدران آمریکایی مرتکب شده‌اند.

تحقیقات در آمریکا تایید کرده است که دختران و زنان 16 تا 24 سال در معرض بیشترین تجاوز قرار دارند. این تحقیقات همچنین تاکید می‌کند که 90 درصد موارد تجاوز در آمریکا برنامه ریزی شده است و 87 درصد از این تجاوز زیر تهدید سلاح یا تهدید به مرگ در صورت مقاومت او صورت می‌گیرد.

پژوهش‌های یکی از دانشگاههای آمریکا نیز نشان می دهد که 25 نفر از دختران و زنان مورد پرسش قرار گرفته گفته‌اند که درمعرض تجاوز یا تلاش برای تجاوز قرار گرفته‌اند.

در همین زمینه، پروفسور"میری کاکووس" استاد روانشناسی دانشگاه کالیفورنیا در تحقیقات خود آورده است که از هر پنج دختر دانشجو در دانشگاه‌های آمریکا یک نفر مورد تجاوز قرار گرفته است.

این آمارها جای شکی باقی نمی‌گذارد که زنان همواره در معرض تجاوز و تعدی در جامعه آمریکا قرار دارند.

       در همین حال، آمارها نشان می دهد که پدیده ضرب و شتم زنان و دخنران نیز در آمریکا رواج دارد به گونه ای که براساس آمارها در هر 15 ثانیه یک زن مورد ضرب و شتم شدید همسر خود قرار می گیرد.

جای شگفتی است که براساس آمار سالانه چهار میلیون زن و دختر آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می گیرند. گزارش مجله تایمز درباره ضرب و شتم زنان آمریکایی نشان می دهد بین 2000 تا 4000 زن مورد ضرب و شتم قرار گرفته جان خود را از دست داده اند. این درحالی است که 90 تا 95 درصد قربانیان خشونت های خانوادگی در آمریکا را نیز زنان تشکیل می هد.

درهمین حال، مرکز مطالعات جمعیتی در نیویورک در پژوهشی اعلام کرده است که 60 درصد موارد ازدواج در آمریکا به طلاق کشیده است. این درحالی است که اداره خدمات سلامت عقلی آمریکا در تحقیقات خود اعلام کرده است میزان دختران بین 10 تا 14 ساله که مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف می کنند، به میزان 31 درصد رسیده است.
 
ﺳﻼﺡ ﻫﺎﯼ ﺷﺨﺼﯽ ﻭ ﭘﺪﯾﺪﻩ ﯼ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ

آمریکا در زمینه مالکیت سلاح‌های شخصی رتبه اول را در جهان دارا است به گونه ای که براساس گزارشهای دفتر تحقیقات فدرال آمریکا و دفتر مشروبات، مواد مخدر، سلاح و مواد منفجره آمریکا حدود 200 میلیون شهروند آمریکایی از مجموع 309 میلیون آمریکایی بیش از 250 میلیون سلاح شخصی اختیار دارند و آمریکایی ها سالانه به طور معمول 9 میلیون گلوله فشنگ خریداری می کنند.

آمارها نشان می دهد که سالانه حدود 30 هزار نفر در حوادث مرتبط با سلاح های گرم از جمله قتل و سرقت جان خود را از دست می دهند.

دانشگاههای آمریکا صحنه بدترین خشونت‌ها است به گونه‌ای که تیراندازی در آن صورت می گیرد که این پدیده رو به افزایش است.

درهمین راستا به طور مثال می توان اشاره کرد که براساس گزارش موسسه میراث آمریکا، 11.3 درصد دانش آموزان دبیرستانی در واشنگتن در معرض تهدید یا آسیب با سلاح در زمان حضور خود در مدرسه در سال 2008 میلادی قرار گرفته اند.

اکثر آمریکایی ها خواهان اعمال حق قانونی خود در حمل کردن سلاح هستند و در این میان عده ای از آنها خواهان ممنوعیت حمل سلاح هستند و می گویند که سلاح ها برای دفاع از خود در اکثر اوقات استفاده نمی‌شود بلکه در مشاجره‌های خانوادگی یا خودکشی و قتل غیر عمد از آن استفاده می شود و بزرگترین خطر برای شهروندان آمریکایی از طریق ساده بودن راههای دستیابی به سلاح است.

این عده به دو گزارش موسسه The New England Journal of Medicine اشاره می کنند که در آنها آمده است وجود سلاح در خانه ها احتمال وقوع جرم را به میزان 2.7 درصد و خودکشی را به میزان 4.8 درصد افزایش می دهد.

گزارش‌های مطبوعاتی نشان می دهد که آمریکا شاهد استقبال گسترده برای خرید سلاح به منظور حمایت از آمریکایی ها به خاطر نگرانی آنها از احتمال افزایش میزان جرم مرتبط با افزایش بیکاری درپی بحران اقتصادی است.

روزنامه "لوفیگارو" چاپ فرانسه در این زمینه نوشت که شرکت مشهور آمریکایی سازنده سلاح های گرم به نام Smith and Wesson پیش بینی کرده است که فروش این شرکت در سال های جاری افزایش داشته باشد.

       این آمارها و گزارش ها خود گویای وضعیت درونی جامعه آمریکا و بحران ها و آسیب های اجتماعی گسترده ای است که گریبان‌گیر این کشور شده است.

       جامعه ای که در ظاهر خود را جلوه ای از امنیت، آزادی، حقوق بشر و دموکراسی به جهانیان معرفی می کند؛ در درون خود با چنین مشکلات عدیده ای روبرو است که اگر وضعیت آن به همین منوال ادامه یابد، روز به روز به سراشیبی سقوط نزدیکتر خواهد شد و به فروپاشی نهایی خواهد رسید.

ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﻛﻠﻮﺭﺍﺩﻭ، ﻓﺼﻞ ﺟﺪﯾﺪ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺩﺭ ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ

به نقل از روزنامه آمریکایی "واشنگتن‌پست"، از دهه 1990 تاکنون خشونت‌های مرتبط با تیراندازی با می‌شوند ...

روزنامه واشنگتن‌پست در ادامه به یکی از تیراندازی‌های اخیر در سالن تئاتر کلورادو اشاره کرد که طی آن یک فرد مسلح با نقاب به سمت تماشاچیان حاضر در سالن تیراندازی کرد و 12 نفر در این حادثه کشته و 58 نفر دیگر نیز زخمی شدند و یک ملت نیز از این رخداد در هراس و وحشت رفتند.

طبق گزارش "جیمز آلن فاکس" جرم شناس دانشگاه شمال شرقی  آمریکا، در بین سالهای 1976 تا 2010، دستکم 645 مورد حادثه تیراندازی رخ داده است که طی تمامی این رخدادها دستکم 2 هزار و 949 نفر کشته شدند.

واشنگتن‌پست ادامه داد که در ورای این آمار خام، یک آمار مرتبط با تأثیر گذاری روحی این تیراندزای‌ها نیز موجود است، کشتار دسته‌جمعی مردم طی یک تیراندازی، زمانیکه در رسانه های خبری برجسته می‌شود، می‌تواند یک کشور بزرگ را خیلی سریع به یک کشور کوچک تبدیل کند و اجسادی که حتی هویت آنها مشخص نیست نیز به افراد واقعی تبدیل برای مردمی تبدیل می‌شوند که حتی آنها را نمی‌شناسند که مرگ آنها غم و تراژدی بزرگی برای باقی افراد به وجود می‌آورد.

بر اساس این گزارش،‌در حادثه تیراندازی دانشگاه ویرجینیا در سال 2007 و دبیرستان "کلمباین" در سال 1999 نیز تعدادی کشته شدند که برخی از این حملات مرتبط با تیراندازی با یک ایدئولوژی سیاسی همراه است و می‌توان از آن بعنوان تروریسم یاد کرد.

کشتار در تئاتر کلورادو یکی از بدترین رخدادهایی به وقوع پیوسته در خاک آمریکا از زمان حادثه خشونت‌‌آمیز در ویرجینیا در سال 2007 بود که در آن 32 نفر کشته شدند.دو سال بعد از آن در کشتار "فورت هود" تگزاس در حادثه تیراندازی 13 نفر جان خود را از دست دادند.

طبق آمار و ارقام منتشر شده توسط کمپین جلوگیری از خشونت‌های مرتبط با حمل سلاح و شلیک گلوله "برادی"، آمریکا سالانه به طور میانگین با حدود 20 حادثه تیراندازی گسترده روبرو است.

ﻧﺘﯿﺠﻪ:

ﻛﺸﻮﺭ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﯼ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪﺍﻥ ﺧﻮﺩ، ﺍﻣﻨﯿﺖ ﺟﺎﻧﯽ ﻭ ﻣﺎﻟﯽ ; ﻋﺪﺍﻟﺖ ﻭ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ...ﺭﺍ ﺗﭑﻣﯿﻦ ﻛﺮﺩﻩ ﻧﺘﻮﺍﻧﺪ ﻭ ﯾﺎﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺗﭑﻣﯿﻦ ﻛﻨﺪ، ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﺩﻋﺎﯼ ﮔﺮﺩﺍﻧﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﺎﺷﯿﻦ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻭ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻭ...ﭼﻨﯿﻦ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﭑﻣﯿﻦ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻭ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭﯼ ﻧﻈﺎﻡ ﻫﺎﯼ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺗﯿﻚ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺳﺎﻻﺭ ﻭ...، ﺣﺮﻑ ﭘﻮﭺ ﻭ ﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﯼ ﺑﯿﺶ ﻧﯿﺴﺖ.

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین مرتبط:
» پس از این چه خواهد شد؟
» اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل
» چرا انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه متحد شده اند؟
» مروری بر جنايات ايالات متحده امريکا و متحدين آن در کشورهای جهان
» امریکا با بحران آفرینی ها چه اهدافی را دنبال می کند؟
» امپریالیسم مالی
» اختلاف عقیده در درون جنبش ضد امپریالیستی
» امریکا پشت پرده ی آشوب ها در وینزویلا قرار دارد
» دروغ بزرگ
» ﺷﻜﺴﺖ ﻃﺮﺡ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺥ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﯼ ﺗﻠﻪ ﺳﻮﺭ
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ ﻭ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ
» ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ
» طیارات بی سرنشین امریکائی{بخش دوم} قسمت- 10-
» ﻛﺎﻻﯾﯽ ﺷﺪﻥ ﻋﻠﻢ
» ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﯼ ﺿﺪ ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻫﺎﯼ ﻣﻠﯽ، ﺗﺮﻗﯿﺨﻮﺍﻫﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (3)
» خاستگاه واقعی القاعده
» امضای قرار داد امنیتی یا ادامه ی جنگهای فرسایشی!؟
» لویه جرگه مشورتی و مفاهیم گرهی :منافع ملی و بین المللی افغانستان
» جنگ مواد مخدردرافغانستان
» بخش دهم دردناکترين نقض حقوق بشردرکجاها واقع شد؟؟؟
» بخش نهم نقض حقوق بشردرارقام وحقايق
» ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺭﯾﺎﺿﺖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺎﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻧﻜﺮﺩﻩ، ﺑﻠﻜﻪ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯽ ﮔﺴﱰﺵ
» تراژید یهای تلخ تاریخ معاصر
» ﭘﺮﭼﻢ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ، ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
» ﺳﯿﺎ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﱳ ﺩﺭ ﻛﻮﺩﺗﺎﯼ 28 ﻣﺮﺩﺍﺩ (ﺍﺳﺪ) ﺍﻋﱰﺍﻑ ﻛﺮﺩ
» ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭ ﮔﺮﺍﻥ، ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ
» ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻣﯽ ﺷﺪﻥ ﺁﻣﺮﯾﻜﺎ
» شخصیتهای شائیستۀ مردمی چرا وچگونه به حاشیه رانده میشوند؟ قسمت پنجم
» سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان!
» ﺟﻨﺒﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﯾﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖﺑﻪ ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﯾﻢ
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (5)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (4)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (3)
» (2)ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ"
» ﺯﻭﺩ ﭘﺰﺁﻣﺮﯾﻜﺎﺋﯽ
» پری زاده گان کوه قاف متهم به جنایت شدند
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ«ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ»
» ﺗﺮﻭﯾﺞ ﺁﺷﺘﯽ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﻭﺍﻧﻜﺎﺭﻣﺎﻫﯿﺖ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺩﻭﻟﺖ
» محاصره و تروریزم : کوریا، امریکا، چین وخطرجنگ
» ﺭﻭﯼ ﺧﻂ ﺳﻮﺩ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻭﺧﻮﺩ ﻛﺸﯽ
» ﻛﻠﻮﺥ ﺍﻧﺪﺍﺯ ﺭﺍ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺖ ,ﺳﻨﺪ ﺳﺎﺯﯼ ﺑﺮ ﺻﺪ ﻛﻮﺭﯾﺎﯼ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺭﺩ
» ﻛﺎﺯﯾﻨﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﻧﻚ ﻧﻤﺎ: ﻗﱪﺱﺩﺭ ﺗﻼﻃﻢ
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩﯼ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭﺧﻄﺮﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» اشغالگران، مُزدوران و مَسير«بُن»؟!
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭ ﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩ ﯼﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﻄﺮ ﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود بازگشت پیروز مندانهء قوای امپریال و نیروهای مرئوس ازافغانستان درسال 2014
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» فقر کشنده پیآمد کمک های ملیارددالری غرب
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود قسمت اول
» چطور انفجار یک خمپاره؛ زلزلهء جهانی بر پا کرد؟!
» رجحان تفوق طلبی: ترکیه، ناتو و عبور بسوی جنگ
» ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ با ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﯾﯽ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ وخصوصی سازﯾﯽﺛﺮﻭﺗﻬﺎﯼ ﻣﻠﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ كرد؟
» ﻧﻈﺎﻡ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺍﻡ ﻓﻘﺮﻭﺑﯿﻜﺎﺭﯼ ﻭﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩﻃﺒﻘﺎﺗﯽ
» پيمان تداوم اشغال و گسترش بی ثباتی!
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران 4
» چند خبر كوتاه سیاسی ـ اقتصادی
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران
» کشورهای ”بریکس“ جویای یک نظم اقتصادی عادلانه
» مراح از حمایت استخبارات برخوردار بود
» اسراییل تمام روابط خود با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را قطع کرد
» نکا تــی پـیرامــون بحـران سـرمایه داری و فـراز فرصت های نـوین، برای استقرار”جها نــی بهتــر”
» جنــایت وحشتناك وخونین شبانه ی نظامی (یا هم نظامیان) آمریکایی در قــندهار
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» ﺩﺭﻭﻍ ﻫﺎﯼ ﺟﻨﮓ (*)
» برژینسکی و آبدیت جهل « نفرین شدگان زمین»
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» نگاهی برجنایات بعضی گروه های ماوئیستی
» تعمیق بحران، اعتراضات جهانی
» آرشیف سخن می گوید و چهره های رسواو منفور مدافعین سیاست جنایت كارانه ی آمریكادر جهان و كشور ما، رسواتر میگردد
» مبارزات ضد سرمایه داری، و عکس العمل کمپ بورژوازی جهانی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی (IX)
» قرارداد استراتیژیک یا ستهء معاملات فروش خانه !؟
» «جامعهء جهانی» یا کانون توطئه های جهانی ؟!
» ادامه‌ی اعتراض‌های جهانی علیه نظام مالی
» امــریکا سهــم شیــر را در مستـعـمـــرات “ناتــو” مــی خــواهــد
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (VII)
» بـحــران لاینحــل سرمــایه داری وخـــیـزش ستمــدیده گان در آمــریكا
» در «وال استریت» نیویورک چه خبر است؟ + تصاویر
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی بخش 1
» تئوری نظام انباشت مالی شده: مضمون، اهمیت و پرسش ها (4)
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم (I) نتایج جنگ جهانی دوم
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» (2) مضمون، اهمیت و پرسش ها تئوری نظام انباشت مالی شده:
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» نقش ناتو پس از جنگ سرد
» تئوری نظام انباشت مالی شده:
» (iii) بخش 1جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» دولت تک قومی وقبایلی افغانا ن ، به فرایند همبسته گی ملی
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (2)
» عروج بحران نظام جهانیی سرمایه و افزایش بی اعتباریی گفتمان های رایج (2)
» سایه سنگین بحران, بحث بر سر تعیین سقف قروض دولتی در آمریکا، بحران جهانی و تحمیل وحشیانه ریاضت کشیاقتصادی
» امپریالیسم در دوره رقابت دو سیستم
» یا ما سرمایه داری را از سر راه بر می داریم یا سرمایه داری ما را
» شاخ آفریقا در كام مرض ، فقر ، مرگ و قحطی
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» نظام ننگین وغارتگر سرمایه داری،عامل اصلی فقرو بدبختی های جهانی است
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» قاتل «شاه قندهار» عامل «سی آی ای» بود
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم” (2)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (3)
» مردم انگلستان نشریه روپرت مرداک را تعطیل کردند
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (2)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان پايگاه هاي نظامي بدون مرز آمريکا (3)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (1)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان(2)
» بن لادن سالها پیش به مرگ طبیعی مرده است
» فقر و نابرابری در اقتصاد جهانی (4)
» جنایات خونباراشغالگران را درافغانستان، پایانی نیست
» ملاحظاتی چند در حاشیۀ سقوط رئیس صندوق بین‌المللی پول
» پيمان استراتژيك آمريكا ـ افغانستان و پيامدها
» آن زمان میگفتند كه “اسلام در خطراست!”؛ این زمان با طرح ستیزه جویانه ی “برخور تمدن ها” میگویند كه اسلام یك خطراست!!!
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (3)
» روزی که افسانه شکست‌ناپذیری آمریکا در هم شکست
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (2)
» ناتو و کلونیالیسم
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (1)
» جنگها استعماری، قمار بر سر سرنوشت نوع بشر
» تا زمانی که امپریالیسم وجود دارد، خطر جنگ نیز وجود خواهد داشت
» کاربرد ابزاری غرب از بنیادگرایی
» باردیگر فاجعه ، بار دیگرجنایت وخون!


عناوین دیگر:
ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺭﯾﺎﺿﺖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺎﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻧﻜﺮﺩﻩ، ﺑﻠﻜﻪ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯽ ﮔﺴﱰﺵ (09.24.2013)
ﭘﺎﺳﺦ ﻫﺎﯼ ﺟﺎﻟﺐ ﺑﺸﺎﺭ ﺍﺳﺪ، ﺑﻪ خبرﻧﮕﺎﺭ ﻓﺎﻛﺲ ﻧﯿﻮﺯ (09.24.2013)
تراژید یهای تلخ تاریخ معاصر (09.16.2013)
ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻣﻠﯽ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺗﯿﻚ، ﭼﯿﺴﺖ؟ (09.05.2013)
ﺍﻟﻘﺎﻋﺪﻩ، ﺩﺭ ﺳﻮﺭﯾﻪ، ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺍﺯﺁﻣﺮﯾﻜﺎ، ﻣﯽ ﺟﻨﮕﺪ! (09.05.2013)
ﺑﻨﯿﺎﺩﮔﺮﺍﯾﯽ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺩﺭﭘﺮﺗﻮ ﺩﻭ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺍﺯ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺗﺎ ﺑﻬﺎﺭﻋﺮﺑﯽ(V) (09.05.2013)
جنایت فجیع شیمیایی در حومه دمشق کار کیست؟ (09.05.2013)
ﭼﺮﺍ ﺁﻣﺮﯾﻜﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﺍﺧﯿﺮﻥ، ﺍﺯ ﻣﺪﺍﺧﻠﻪ ﯼ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺩﺭ ﺳﻮﺭﯾﻪ، ﺳﺨﻦ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻨﺪ (09.05.2013)
ﺩﻩ ﻃﺮﯾﻖ ﻋﻤﺪﻩ ﯼ ﻛﻪ ﺑﺮ ﺩﻟﯽ ﻣﻨﯿﻨﮓ، ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﺗﻐﯿﯿﺮﺩﺍﺩ (08.19.2013)
احسان طبری: ﺍﯾﺜﺎﺭ (08.19.2013)