یکشنبه, 08.18.2018, 08:28pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » جهان
 
ﺗﺨﺮﯾﺐ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﻟﯿﻨﯿﻦ ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﭘﺎﯼ ﻓﺎﺷﯿﺴﻢ!
چهار شنیه, 12.10.2014, 10:02pm (GMT)

ﺗﺨﺮﯾﺐ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﻟﯿﻨﯿﻦ ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﭘﺎﯼ ﻓﺎﺷﯿﺴﻢ!

 

ﺣﺴﻦ ﺭﺣﻤﺎﻥ ﭘﻨﺎﻩ

 

فاشیست های اوکراینی نوع دیگری از "داعش، القاعده، جبهه نصره، بوکوحرام، الشباب، حزب الله" و دهها گروه و دارودسته جنایتکار دیگر هستند، که به دست سازمان سیای آمریکا و دیگر سرویس های جاسوسی و امنیتی جهان و با پول های بادآورده نفت خلیچ فارس که مجموعه ای خانواده شاه و شیج فاسد و دست نشانده دولت های غربی بر آنها گمارده شده اند، ایجاد، سازماندهی و پروار شده اند ...

30 سپتامبر 2014

 

روز یکشنبه ٢٨ سپتامبر ٢٠١٤ برابر با ٦مهر ١٣٩٣ مجسمه "ولادمیر ایلیچ اولیانوف" معروف به لنین، رهبر بزرگ انقلاب کبیر اکتبر ١٩١٧ روسیه توسط تظاهرکنندگان ملی گرای اوکراینی یا به عبارت دقیق تر نئو فاشیست های این کشور به پایین کشیده شد.

این مجسمه که ٥٠ سال پیش در خارکف دومین شهر بزرگ اوکراین بنا شده بود، بزرگترین مجسمه لنین در اتحاد جماهیر شوروی سابق بود که هشت متر و نیم ارتفاع داشت. مقامات اوکراینی چنین تبلیغ نمودند که "تظاهرکنندگان ناراضی" مجسمه لنین را به پایین کشیدند. اما برخی از خبرگزاری ها اعلام نمودند که فرمان درهم شکستن مجسمه لنین توسط "شهرداری شهر کیف" که از مقامات دسته راستی و ضد کمونیست اوکراین است صادر شده بود.

به گفته چند خبرگزاری، جمعی از اجتماع کنند گان که مخالف اقدام دسته راستی ها در نابودی آخرین تندیس رهبر انقلاب اکتبر بودند "قطعاتی از مجسمه را به منازل خود بردند." در جریان این اقدام سازماندهی شده، برخی از دسته راستی های طرفدار غرب، پرچم خونین "ناتو" را در دست داشتند که بسیاری از مردم اوکراین جنایات این بزرگترین قدرت نظامی و بازوی مسلح سرمایه داری نئولیبرال و بازار آزاد را در یوگسلاوی سابق، بالکان، جنگ خلیچ فارس، افغانستان، لیبی و دیگر نقاط جهان فراموش نکرده اند. مردم زیادی در اوکراین این اقدام فاشیست ها در تخریب مجسمه لنین و بر افراشتن پرچم سازمان اتلانتیک شمالی "ناتو" را "تحریکی برای آغاز درگیریهای جدید" در اوکراین میان دولت دسته راستی این کشور و جدایی طلبان طرفدار روسیه دانستند که آتش بس شکننده ای طی روزهای اخیر میان دو طرف برقرار شده بود.

آنچه اکنون در اوکراین و قبلآ نیز در برخی از کشورهای اروپای شرقی سابق اتفاق افتاد، پیروزی "دمکراسی" بر دیکتاتوری نیست، بلکه آشکارا و با دخالت امپریالیسم آمریکا و متحدینش، پیروزی بازار آزاد و نئولیبرالیسم افسارگسیخته است...  

در همان زمان بی سوادان و نااگاهان تاریخ، نظریه بی مسمای "پایان تاریخ" و پیروزی "ابدی" بازار آزاد و "نظم نوین جهان" را جار زدند و "بوش اول" قهرمان این داستان شد.

فرو پاشی شوروی سابق و فروریختن دیوار برلین، رویدادهای مهم جهانی بودند که نه "پایان تاریخ"، بلکه آغازگر نبرد و کشاش های جدید میان قدرت های امپریالیستی سرمایه داری، تغییر توازن قوا در سطح جهان، برهم خوردن آرایش قدیمی تقسیم جهان مابین قدرت های پیروز در جنگ جهانی دوم و ضرورت تقسیم مجدد جهان میان قدرت های جدید بود که ژورنالیسم وابسته به نئولیبرالیسم و بازار آزاد آنرا "شکست کمونیسم" نام نهادند. اما طولی نکشید که حباب این جعلیات و دروغ پردازی های سبک، ترکید و وعده "آزادی" و "رهایی" از طلسم کمونیسم پایان یافت.

مردم بالکان، کشورهای متشکل در "اتحاد جماهیر شوروی" سابق، عراق، افغانستان و اکنون مردمان گوشه و کنار جهان، با پوست و گوشت خود "محاسن" آن وعده های دروغین بازار آزاد که چیزی نبود جز سیاه روزی، فقر، بیکاری، فحشا، بازپس گرفتن دست آوردهای اجتماعی، درمانی، رفاهی و بهداشتی که محصول مبارزه مشترک کارگران و نیروهای چپ و سوسیالیست بود، رشد روزانه باندهای مافیایی و قاچاق مواد مخدر، اسلحه، انسان ربایی و انسان کشتن بویژه در کشورهای سابق اروپای شرقی که طی سالهای اخیر "نسیم بازار آزاد" به آنجاها رسیده است و دهها معضل عظیم دیگر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را تجربه میکنند...

سازماندهندگان تخریب مجسمه لنین، فاشیست های اوکراینی و دیگر کشورهای همجوار و متشکل در ناتو و سازندگان و دارندگان بزرگترین مجتمع های نظامی _ صنعتی در کشورهای امپریالیستی هستند که منطق آنان تنها سود پرستی سرمایه و ایجاد کانون های ناامن به قیمت تلف شدن روزانه هزاران انسان در فقر یا جنگ است.

فاشیست های اوکراینی نوع دیگری از "داعش، القاعده، جبهه نصره، بوکوحرام، الشباب، (ﻃﺎﻟﺒﺎﻥ)، حزب الله" و ده ها گروه و دارودسته جنایتکار دیگر هستند، که به دست سازمان سیای آمریکا و دیگر سرویس های جاسوسی و امنیتی جهان و با پول های بادآورده نفت خلیچ فارس که مجموعه ای خانواده شاه و شیج فاسد و دست نشانده دولت های غربی بر آنها گمارده شده اند، ایجاد، سازماندهی و پروار شده اند تا امروز جنایات "سوریه، عراق، لیبی، افغانستان، یمن، الجزایر" و سربریدن شهروندان بی دفاع کشورهای غربی را سازمان دهند.

کسانیکه در روز یکشنبه مجسمه لنین را درهم شکستند امروز و فردا نیز کوچکترین تردیدی در قتل عام و کشتار طرفداران و مدافعین لنین، کارگران، کمونیست ها و دیگر مخالفین و مردم بی دفاع به خود راه نمی دهند. تخریب مجسمه لنین، صدای پای فاشیسم را به گوش می رساند.

مجسمه لنین که اکنون و بعد از ٩٠ سال از مرگش، توسط نئوفاشیست های اوکراینی تخریب می شود، نماد حرکت و تحولاتی بود که با رهبری داهیانه وی و حزب و جنبش رزمنده ای که در راس آن قرا گرفت (حزب بلشویک و جنبش انقلابی و سازمانیافته طبقه کارگر) و به پیروزی رساندن انقلاب کبیر اکتبر ١٩١٧ روسیه، مسیر تاریخ بشر را تغییر داد.

بورژوازی و مدافعان آن، نفرت از لنین را که شاگرد مارکس و به "تغییر جهان همت گماشت نه تفسیر آن" در توان رهبری او در رآس طبقه کارگر اگاه و سازمان یافته در نهادهای حزبی و توده ای و در برملا کردن نگرش و تبلیغ دروغین و وارونه "ابدیت سرمایه داری" به دل گرفته و از او وحشت داشته و دارند.

اما نام لنین، آموزه های او، رزمندگی و فداکاریش در سازماندهی و هدایت انقلاب کارگری، اعتقادش به انقلاب جهانی طبقه کارگر که آنرا ضامن و پشتیبان دوام، تعمیق و بقاء حکومت کارگری در شوروی می دانست و زحماتش برای سازماندهی انترناسیونالیسم کارگری "انترناسیونال سوم" بی باکی و جسارتش در ضدیت با نظام فاسد طبقاتی سرمایه داری و مدافعین رنگارنگ آن، با تخریب تندیس هایش توسط نئوفاشیست ها و مزدوران سرمایه، نه تنها از اذهان زدوده نخواهد شد، بلکه بیشتر مورد توجه و درس آموزی قرار خواهد گرفت.

کمونیست ها و طبقه کارگر جهانی، با گرامی داشت یاد لنین، با درس گرفتن از آموزه هایش و با نقد اشتباهات و کم کاستی های وی و حزبش، مبارزه اگاهانه، متشکل و متحدانه را از لنین به ارث برده و پایان دادن به بربریت سرمایه داری را با سازماندهی انقلاب سوسیالیستی که مکانی برای عرض اندام "داعش و نئوفاشیسم" نخواهد بود، جواب خواهند داد.

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین مرتبط:
» اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي)
» مارکس، سمفونی ناتمام بخش اول
» گورباچف خدمت کرد یا خیانت؟
» مارکس و ۳۰ سال نخست زندگی او
» (زندگی نامۀ مختصر مارکس و شرح مارکسیسم)
» انترناسيونال کارگری
» تروتسکیسم ضدانقلاب در خفاء (بخش چهاردهم و پایانی)- خطر تروتسکیسم
» آيا چپ بايد سوسيال دمکرات شود؟
» باز هم لنین؛ دوباره «انقلاب اکتبر»
» بازهم‌ در باره ی راه رشد غیر سرمایه داری!
» اروپا: یک‌ قرن انقلاب و رفرمیسم
» آمریکای لاتین و انقلاب اکتبر:
» انقلاب اکتبر بازتاب اراده اگاهانه و عمل سازمان یافته
» میراث تاریخی و همیشه جاودان انقلاب روسیه
» ارزیابی انقلاب روسیه (۱)
» هاجون چنگ و چامسکی از افسانه‌های جهانی‌سازی می‌گویند
» بحران سرمایه ی جهانی و چشم انداز سوسیالیسم
» خود گردانی در مبارزه برای سوسیالیسم
» غبار روبی از حقایق اتحاد شوروی و روسیه سرمایه داری امروز یا جعلیات و حقایقی در باره اتحاد شوروی و روسیه سرمایه داری امروز
» ﺑﺸﺮﻣﺤﻮ ﻧﺎﺯﯾﺴﻢ ﺭﺍ ﻣﺪﯾﻮﻥ ﻛﯿﺴﺖ؟
» ﭘﯿﺮﺍﻣﻮﻥ ﻃﻠﻮﻉ ﻭ ﻏﺮﻭﺏ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﻢ ﺩﺭ ﺍﺗﺤﺎﺩ ﺷﻮﺭﻭﯼ ﻭ ﺍﺭﻭﭘﺎﯼ ﺷﺮﻗﯽ
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (5)
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (4)
» ﻟﻨﯿﻦ، ﮔﺮﺍﻥ ﺗﺮ ﺍﺯ ﭘﻮﺗﯿﻦ
» ﻓﺮﺧﻨﺪﻩ ﺑﺎﺩ ﺳﺎﻟﺮﻭﺯ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ اكتبر
» ﺩﺭ ﮔﺬﺷﺖ جنرال ﺟﯿﺎﭖ، ﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﻣﻠﯿﯽ ﻭﯾﺘﻨﺎﻡ
» ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻣﻠﯽ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺗﯿﻚ، ﭼﯿﺴﺖ؟
» ﺣﺰﺏ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻧﻘﺶ ﺍﺳﺎﺳﯽ ﺍﺳﺖ
» ﺩﺍﺷﱳ ﻛﺎﺭﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﻣﺰﯾﺖ ﺍﺳﺖ
» ﻭﻧﺰﻭﯾﻼ ﭘﺲ ﺍﺯ ﭼﺎﻭﺯ: ﺣﺮﻛﺖ ﺑﻪ ﺟﻠﻮﺍﺩﺍﻣﻪ ﻣﯽ ﯾﺎﺑﺪ
» استراتژی سرمایه داری و خواست دگرگونی در اروپا
» ﺗﻤﺪﻥ ﺷﻮﺭﻭﯼ ﻣﯿﺰ ﮔﺮﺩ ﻫﺌﯿﺖ ﺗﺤﺮﯾﺮ ﭘﺮﺍﻭﺩﺍ بخش دوم 4
» (3) ﺗﻤﺪﻥ ﺷﻮﺭﻭﯼﻣﯿﺰ ﮔﺮﺩ ﻫﺌﯿﺖ ﺗﺤﺮﯾﺮ ﭘﺮﺍﻭﺩﺍ بخش دوم
» « هوگو چاوز و آينده ی درخشان مردم درونزويلا »
» ﻣﺮﻭﺭ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﭘﯿﺮﺍﻣﻮ ﻥ ﺗﻮﺭﻡ،ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﻭﺗﻮﺯﯾﻊ ﺩﺭﺁﻣﺪ
» رشد"جناح چپ" دراتحادیه ی دانشگاه ها وکالج ها (UCU)دربریتانیا!
» " قاعده دومینو"مکانیسمهای تجزیه اتحاد شوروی و (بخش پایانی)
» سخنرانیی لیزپین،سازمانده امور زنان درحزب كمونست بریتانیا، درگردهم آیی كه بمناسبت ۷۸ مین سالگرد تٱسیس حزب كمونیست عراق،
» مـارشِ پــرقــدرت ”چـپ“ در فــرانــسه:
» آمــوزش و پــرورش در کــیــوبا
» جنبش "اشغال "وال استریت ، آغازی برای یک تحول بزرگ
» رائول کاسترو: بالاترین تجلی دموکراسی واقعی درمسیرسوسیالیسم
» رائول کاسترو: بالاترین تجلی دموکراسی واقعی درمسیرسوسیالیسم
» ما خیال پرداز نیستیم
» رازهای نا گفتهء تو طئه سقوط نظام دموکراتیک ودرس های زهر آلود تاریخ در افغا نستان
» احیای سرمایۀ مارکس: ردّ اسطورۀ ناسازگاری
» کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحادشوروی پیرامون کمکهای اضافی اقتصادی و مالی به جمهوری افغانستان
» خیانت به سوسیالیسمبه “استقبال” مصاحبه های اخیرگورباچف درارتباط به ساختمان وفرو ریزیی دیوار برلین (4)
» (3)خیانت به سوسیالیسم به “استقبال” مصاحبه های اخیرگورباچف درارتباط به ساختمان وفرو ریزیی دیوار برلین
» دلایل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی
» (iii) بخش 1 جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» به “استقبال” مصاحبه های اخیرگورباچف درارتباط به ساختمان وفرو ریزیی دیوار برلین 1
» از بحران سرمایه داری تا احیای مارکسیزم
» مارکسیسم و چپ در انقلاب‌های اعراب (3)
» عروج بحران نظام جهانیی سرمایه و افزایش بی اعتباریی گفتمان های رایج
» فصل پایانیی یک دوران و آغاز دوران تازه!
» واقعیات و جعلیات سمت گیری سوسیالیستی یگانه امکان پیشروی !)12(
» مارکسیسم (3)
» واقعیات و جعلیات تاریخ، قیام عمومی در روسیه را گواهی خواهد داد! (11)
» جعلیات و حقایقی درباره گذشته شوروی و روسیه سرمایه داری امروز (10)
» نه می شکند و نه می گذرد نگاهی به عمق جنبش مقاومت در کشور یونان
» آموزش و. ا. لنین در مورد ساختار حزب و دوران معاصر! (3)
» آموزش و. ا. لنین در مورد ساختار حزب و دوران معاصر! (3)
» مارکسیسم
» واقعیات و جعلیات سقفی را ویران کردند که مردم در اتحاد شوروی بالای سر خود داشتند (9)
» واقعیات و جعلیات سقفی را ویران کردند که مردم در اتحاد شوروی بالای سر خود داشتند (9)
» آموزش و. ا. لنین در مورد ساختار حزب و دوران معاصر! (2)
» جعلیات و حقایق افسانه سرائی های پوچ خودکفائی غلات در روسیه سرمایه داری(8)
» باشگاه ضد انقلاب (آسیا تایمز، هنگ کنگ): په په اسکوبار
» آموزش و. ا. لنین در مورد ساختار حزب و دوران معاصر!
» چپ میانه در برزخ هویت و جایگاه
» جعلیات و حقایقی در باره گذشته شوروی و روسیه سرمایه داری امروز فاجعه الکلیسم (7)
» برآشفتگان” برابری می خواھند
» موقعیت مبارزه طبقاتی پس از شکست کمون پاریس
» بحران ساختاری سرمایه‌ با خوانش مارکس (3)
» بحران ساختاری سرمایه‌ با خوانش مارکس(۱(
» .1 بحران ساختاری سرمایه‌ با خوانش مارکس
» نظرسنجی گلوب اسکن: کاهش اعتماد مردم آمریکا به نظام بازار آزاد
» جعلیات و حقایقپشت پرده کنترل انفجار اتمی "چرنوبیل"
» سالگرد پیروزی بزرگ ارتش سرخ اتحاد شوروی بر فاشیسم هیتلری در جنگ کبیر میهنی
» جعلیات و حقایقی در باره گذشته شوروی و روسیه سرمایه داری امروز انفجار اتمی "چرنوبیل" 6
» بمناسبت ١٤٠- مین سالگرد تولد ولادیمیر ایلیچ لنین انقلابی نابغه
» جعلیات و حقایق نقش آفرینی کلیسا و روحانیت در دو دوران انقلاب و ضد انقلاب (5)
» بمناسبت نهم اردیبهشت ماه، سالروز درگذشت زنده یاد احسان طبری
» جعلیات و حقایقعلیرغم شکست موضعی سوسیالیسم (4)
» جعلیات و حقایقعلیرغم شکست موضعی سوسیالیسم دوران ما، دوران گذار(4)
» جعلیات و حقایقی در باره (2)
» جعلیات و حقایقی در باره گذشته شوروی و روسیه سرمایه داری امروز (1)


عناوین دیگر:
ائتلاف جدید تجاوز ناتو را توقف خواهد داد ؟ (06.01.2014)
ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ (05.27.2014)
حضور پشت پرده و ارائه مشاوره نظامی ماموران امنیتی امریکا در اوکراین (05.12.2014)
در بازار سودا گری حرف های فرسوده و سترون (بخش هشتم( (05.05.2014)
ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﯼ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭﻣﺎﺩﻭﺭﻭ ﺑﺎ ﮔﺎﺭﺩﯾﻦ:ﺍﻋﱰﺍﺿﺎﺕ ﺩﺭ ﻭ نزﻭﯾﻼ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﯼ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪﺑﺮ ﺫﺍﺧﯿﺮ (05.05.2014)
ﺍﻧﺎﺭﺷﯿﺴﻢ ﻭﺟﻨﺒﺶ ﺿﺪ ﮔﻠﻮﺑﻮﻻﯾﺰﯾﺸﻦ (04.22.2014)
ﭘﻮﺗﯿﻦ: ﺍﺯ ﻧﺎﺗﻮ ﻧﻤﯽ ﺗﺮﺳﯿﻢ (04.22.2014)
ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺟﻬﺎﻧﯽ، ﺍﺯ ﻣﻤﻨﻮﻋﯿﺖ ﺻﺪﻭﺭ ﻣﻮﺍﺩ ﺧﺎﻡ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﯼ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺗﻮﺳﻌﻪ (ﻋﻘﺐ ﻧﮕﻬﺪﺍﺷﺘﻪ)، ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﻣﯽ ﻛﻨﺪ (04.15.2014)
کارزار چند ملیتی های اتحادیه اروپا و ایالات متحد علیه دموکراسی و حقوق بشر در جهان(ﺳﻮﻡ) (04.15.2014)
ﺁﯾﺎ ﺍﻭﺑﺎﻣﺎ، ﺁﺏ ﭘﺎﻛﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺎﺭﻩ ﯼ ﺳﻮﺭﯾﻪ ﺭﻭﯼ ﺩﺳﺖ ﻣﻠﻚ ﻋﺒﺪﺍﷲ ﺭﯾﺨﺖ؟! (04.14.2014)