سه شنبه, 08.21.2018, 12:02am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز (بخش پنجم) ; غنی کوچی و باند فاشیستی امریکاییان افغانتبار رسوا میشوند! ; در کشور چه می گذرد؟ ; اشغال وعملکرد آن درافغانستان ; در یاد بود از کوفی عنان!
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » جهان
 
ﺷﻜﺴﺖ ﻃﺮﺡ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺥ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﯼ ﺗﻠﻪ ﺳﻮﺭ
دوشنبه, 03.16.2015, 04:36pm (GMT)

 

ﺷﻜﺴﺖ ﻃﺮﺡ ﺣﻤﻠﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺥ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻭ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﺷﺒﻜﻪ ﯼ ﺗﻠﻪ ﺳﻮﺭ

 

ﺟﺰﺋﯿﺎﺕ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﺯﻛﻮﺩﺗﺎﯼ ﺟﻮﺑﺎﯾﺪﻥ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﻭﻧﺰﻭﯾﻼ

 

 

«دیوسدادو کابیو» رئیس مجلس ونزوئلا و «خورخه رودریگز» شهردار «کاراکاس» پایتخت این کشور روز گذشته طی برنامه تلویزیونی تحت عنوان «ال ماسو داندو» (ارائه گروهی از اطلاعات) از جزئیات بیشتری در رابطه با کودتای ضددولتی موجود از سوی اپوزیسیون در این کشور خبر دادند.

 

 

نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا پنج شنبه گذشته از ناکام گذاشتن طرح کودتایی با حمایت آمریکا در کشورش خبر داد.

مادورو در یک نطق تلویزیونی گفت که دولتش توانسته از کودتایی که قرار بود با استفاده از یک جت جنگنده و حمله به کاخ ریاست جمهوری صورت گیرد، جلوگیری کند.

رییس جمهوری ونزوئلا دولت آمریکا را به ایفای نقش مخفیانه در طرح هایی برای بی ثبات کردن و کودتا علیه دولتش متهم کرد و گفت: به اینجا آماده ام تا آن را محکوم کنم. ما کودتایی را که علیه دمکراسی و ثبات کشورمان طراحی شده بود، ناکام گذاشتیم.

وی توضیح داد: این کودتا شامل تلاش برای استفاده از گروهی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش برای تحریک اقدامات خشونت آمیز و حمله بود.

مادورو از اشاره به نام نیروهایی از ارتش که در این کودتا نقش داشتند، خودداری کرد و درعین حال گفت: دولت آمریکا و گروه های مخالف جناح راست در پشت آن قرار داشتند.

رییس جمهوری ونزوئلا افزود: کشورش توانسته با خنثی کردن این کودتا، افرادی را که در آن دست داشتند، بازداشت کند.

مادورو با بیان این که طرح کودتای اخیر شامل حمله به کاخ ریاست جمهوری در هفته جاری یا یک راهپیماییعمومی با حضور وی بوده است،افزود: برخی دیگر از ساختمان های دولتی از جمله وزارت دفاع ونزوئلا و شبکه تلویزیونی 'تله سور' هدف حملات قرار داشتند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنج شنبه شب از اظهار نظر درباره این اتهام رییس جمهوری ونزوئلا خودداری کرد.

مادورو پیشتر نیزهشدارداد که طرح هایی برای 'خریدن یا فاسد کردن' مقام های ارشد نظامی ونزوئلا برای به راه انداختن کودتا در کشورش وجود دارد.

وی با بیان این که 'جو بایدن' معاون رییس جمهوری آمریکا هدایت توطئه ای خونین برای سرنگونی دولتش را برعهده داشته، گفت: یک طرح کودتای خونین علیه کشور ما وجود دارد و باید اقداماتی برای درهم شکستن چنین سناریویی انجام دهیم.

جزئیات دیگری از کودتای ضد دولتی در ونزوئلا منتشر شد
”دیوسدادو کابیو” رئیس مجلس ونزوئلا و ”خورخه رودریگز” شهردار ”کاراکاس” پایتخت این کشور روز گذشته طی برنامه تلویزیونی تحت عنوان ”ال ماسو داندو” (ارائه گروهی از اطلاعات) از جزئیات بیشتری در رابطه با کودتای ضددولتی موجود از سوی اپوزیسیون در این کشور خبر دادند.

از این رو ”رودریگز” اعلام کرد که براساس اطلاعات به دست آمده ”خولیو بورخس” نماینده مخالف ونزوئلا در تلاش بوده تا به منظور اجرای کودتایی علیه دولت ”نیکلاس مادورو” رئیس جمهور ونزوئلا نقاط استراتژیک موجود در کشور را طی عملیاتی بمباران کند.

به گفته ”رودریگز”،ژنرال ”ماکسیمیلیانو هرناندز باسکز” یکی از نظامیان دستگیر شده در این رابطه ”بورخس” را رهبر اصلی تمامی تاکتیک‌های جنگی و استراتژیکی در این کودتا معرفی کرده است.

”کابیو” پیرامون این مسئله اسامی نظامیان همدست در این کودتا را نام برده و تصاویر مناطق مورد نظر اپوزیسیون برای بمبگذاری و حمله را نشان داد که از میان آن‌ها می‌توان به کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا، ساختمان وزارت دفاع، برخی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و همچنین ساختمان دفاتر اصلی شبکه دولتی ”تله‌سور” در این کشور اشاره کرد.

در این راستا رئیس مجلس ونزوئلا در بخشی از سخنانش تأکید کرد: هر کسی که علیه آرامش، ثبات و امنیت موجود در کشور قیام کند از مخالفان ما به شمار خواهد رفت.

از سویی دیگر ”مادورو” نیز در این روز از نقش بر آب کردن عملیاتی از جانب اپوزیسیون خبر داده و اعلام کرد که طی این اقدام 4 نظامی همدست در این اقدام ضد دولتی دستگیر شدند.

براساس گزارشات موجود نظامیان طی این اقدام سعی داشتند با استفاده از یک فروند هواپیما محل کاخ ریاست جمهوری این کشور را مورد حمله قرار دهند.

”مادورو” در ادامه سخنانش اذعان داشت که در پس تمامی اقدامات ضد دولتی موجود در ونزوئلا آمریکا قرار گرفته است، به همین دلیل از مردم کشور خود درخواست کرد تا در برابر این توطئه‌ها هوشیار و آگاه بوده و اجازه پیروزی به اپوزیسیون و واشنگتن را ندهند.

با ارائه جزئیات مذکور اپوزیسیون ونزوئلا به اقدامات دیگری از جمله آتش زدن نهادهای دولتی و مسموم کردن آب در ایالت ”مریدا” نیز محکوم شده است.

چاوز، کاسترو و کودتای 2002
در مورخ 11 آپریل 2002 پس از سپری شدن دوره ای از اغتشاش و آشوب گری توسط راستگرایان مورد حمایت آمریکا، رسانه های غربی عملیات روانی عظیمی علیه دولت انقلابی ونزوئلا طراحی می کنند که در آن هوگو چاوز متهم به سرکوب تظاهرات صلح آمیز مردم و تیراندازی به آنان می شود. این در حالی بود که در همان مقطع تصاویر جنایت های تک تیرانداز ها و تروریست های وابسته به راستگرایان در شلیک به مردم و به قتل رساندنشان منتشر شده بود

با این وجود فضا سازی رسانه های غربی ادامه داشت تا اینکه کاخ ریاست جمهوری در یک عملیات کودتایی محاصره شد. نظامیان مورد حمایت غرب پس از ورود به دفتر کار رئیس جمهور به او تا ساعت 15 و 30 دقیقه فرصت دادند تا بین این دو گزینه، یکی را انتخاب کنید:

1-   امضاء نامه استعفا

2-    مرگ.

نظامیان به چاوز گفتند که او برکنار شده و به زودی کاخ ریاست جمهوری با خاک یکسان خواهد شد. چاوز اما پس از کوبیدن مشت های گره کرده اش روی میز و کشیدن علامت صلیب روی سینه اش، تاکید کرد که این اتفاق هرگز نخواهد افتاد. نظامیان چاوز را بازداشت کرده و به منطقه ای نامعلوم انتقال دادند. پس از آن در یک فریبکاری بزرگ، رسانه های حامی دولت کودتا تاکید کردند که چاوزاستعفا داده است. دولت کودتا ضمن برکناری کابینه چاوز، رئیس دستگاه قضایی و اعضای کمیسیون ملی انتخابات، سوگند یاد کرده و تشکیل می شود

بهت و حیرت سراسر جامعه ونزوئلا را فرا می گیرد. در همین حین دختر بزرگ چاوز در تماس با تلویزیون ملی کوبا به مردم می گوید که پدرش در پی یک کودتا برکنار شده و هرگز استعفا نداده است. هوگو چاوز با هیلی کوپتر به جزیره ای انتقال داده می شود تا همانجا به قتل برسد. در حالی که نظامیان مزدور آماده شلیک به جمهور مردم از پشت سر می شوند، 2 نفر از نظامیان وفادار به رئیس جمهور، اسلحه را به سوی آنان بر می گردانند و چاوز از مرگ نجات می یابد اما دوباره بازداشت می شود و برای امضای نامه استعفا تحت فشار قرار می گیرد.

 یکی از نظامیان وفادار به چاوز مخفیانه از او می خواهد تا نامه ای به امضای خودش بنویسد و آن را در سطل آشغال بیاندازد تا او نامه را به دست رسانه های مستقل و مردم ونزوئلا برساند. چاوز چنین می کند. لحظاتی پس از انتشار نامه، در یک خیزش بی نظیر و عظیم، ملت ونزوئلا تمام خیابان ها  و پادگان ها را به تسخیر خود در می آورد.

 صدها نفر از مردم در عملیات سرکوب وحشیانه عوامل کودتا کشته می شوند اما هیچکس خیابان ها و پادگان ها را ترک نمی کند. ساعاتی بعد چاوز دوباره رئیس جمهور بود و در آغوش ملت.

آمنوتب زامبرانو سفیر جمهوری بولویواری ونزوئلا در تهران با حیاتی توصیف کردن نقش فیدل کاسترو در نجات چاوز از کشته شدن توسط کودتاچیانی که او را ربوده بودند، می گوید:

فیدل کاسترو روز 11 آپریل با چاوز تماس گرفت و از او سوالاتی پرسید. کاسترو به چاوز گفت که ما خیلی وقت است با هم صحبت نکرده ایم. در آن گفت و گو رهبر انقلابی کوبا درباره توان نظامی ونزوئلا و نیروهای نظامی وفادار به چاوز سوالاتی مطرح می کند.

اگر اعمال نفوذ و تلاش های کاسترو نبود کودتاچیان قطعا در همان زمان چاوز را می کشتند. اما کاسترو با استفاده از پرستیژ و محبوبیت بین المللی اش نامه های زیادی را به سران جهان نوشت و آن ها را از کودتا آگاه کرد.

ﻣﻨﺒﻊ: ﺗﺎﺭﻧﻤﺎﯼ:

http://www.dolatebahar.com

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین مرتبط:
» پس از این چه خواهد شد؟
» اعلامیه کمیته فعالین ح د خ ا در ارتباط به رویداد های اخیر در نوار غزه و کشتار فلسطینی ها توسط رژیم نژادپرست اسرائیل
» چرا انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه متحد شده اند؟
» مروری بر جنايات ايالات متحده امريکا و متحدين آن در کشورهای جهان
» امریکا با بحران آفرینی ها چه اهدافی را دنبال می کند؟
» امپریالیسم مالی
» اختلاف عقیده در درون جنبش ضد امپریالیستی
» امریکا پشت پرده ی آشوب ها در وینزویلا قرار دارد
» دروغ بزرگ
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ ﻭ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ
» ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﺎﺻﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ
» طیارات بی سرنشین امریکائی{بخش دوم} قسمت- 10-
» ﻛﺎﻻﯾﯽ ﺷﺪﻥ ﻋﻠﻢ
» ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﯼ ﺿﺪ ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ﻫﺎﯼ ﻣﻠﯽ، ﺗﺮﻗﯿﺨﻮﺍﻫﺎﻧﻪ ﺑﻮﺩ
» ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺟﻬﺎﻧﯿﯽ ﺳﺮ ﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﻗﯿﺖ ﺟﻨﺒﺶ ﻛﺎﺭﮔﺮﯼ ﻭ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺘﯽ (3)
» خاستگاه واقعی القاعده
» امضای قرار داد امنیتی یا ادامه ی جنگهای فرسایشی!؟
» لویه جرگه مشورتی و مفاهیم گرهی :منافع ملی و بین المللی افغانستان
» جنگ مواد مخدردرافغانستان
» بخش دهم دردناکترين نقض حقوق بشردرکجاها واقع شد؟؟؟
» بخش نهم نقض حقوق بشردرارقام وحقايق
» ﺍﻣﺮﯾﻜﺎ، ﺑﺎ ﻇﺎﻫﺮﻓﺮﯾﺒﻨﺪﻩ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ﺑﺴﯿﺎﺭ
» ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺭﯾﺎﺿﺖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻛﺎﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻧﻜﺮﺩﻩ، ﺑﻠﻜﻪ ﻓﻘﺮ ﺷﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﺎﯼ ﺍﺭﻭﭘﺎﺋﯽ ﮔﺴﱰﺵ
» تراژید یهای تلخ تاریخ معاصر
» ﭘﺮﭼﻢ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺳﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ، ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ
» ﺳﯿﺎ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﱳ ﺩﺭ ﻛﻮﺩﺗﺎﯼ 28 ﻣﺮﺩﺍﺩ (ﺍﺳﺪ) ﺍﻋﱰﺍﻑ ﻛﺮﺩ
» ﺍﺳﺘﻌﻤﺎﺭ ﮔﺮﺍﻥ، ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﻣﻮﻛﺮﺍﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ
» ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭﺟﻬﺎﻥ ﺳﻮﻣﯽ ﺷﺪﻥ ﺁﻣﺮﯾﻜﺎ
» شخصیتهای شائیستۀ مردمی چرا وچگونه به حاشیه رانده میشوند؟ قسمت پنجم
» سرنگون باد اردوغان و دولت دزدان!
» ﺟﻨﺒﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﯾﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖﺑﻪ ﺍﻋﺘﺼﺎﺏ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﯾﻢ
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (5)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (4)
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ" (3)
» (2)ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ"ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ"
» ﺯﻭﺩ ﭘﺰﺁﻣﺮﯾﻜﺎﺋﯽ
» پری زاده گان کوه قاف متهم به جنایت شدند
» ﺍﺭﺗﺶ ﺟﻬﺎ ﻧﯽ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﯼ ﻭ«ﺍمپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﻧﻮ»
» ﺗﺮﻭﯾﺞ ﺁﺷﺘﯽ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﻭﺍﻧﻜﺎﺭﻣﺎﻫﯿﺖ ﻃﺒﻘﺎﺗﯽ ﺩﻭﻟﺖ
» محاصره و تروریزم : کوریا، امریکا، چین وخطرجنگ
» ﺭﻭﯼ ﺧﻂ ﺳﻮﺩ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻭﺧﻮﺩ ﻛﺸﯽ
» ﻛﻠﻮﺥ ﺍﻧﺪﺍﺯ ﺭﺍ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﺳﻨﮓ ﺍﺳﺖ ,ﺳﻨﺪ ﺳﺎﺯﯼ ﺑﺮ ﺻﺪ ﻛﻮﺭﯾﺎﯼ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺭﺩ
» ﻛﺎﺯﯾﻨﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﻧﻚ ﻧﻤﺎ: ﻗﱪﺱﺩﺭ ﺗﻼﻃﻢ
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩﯼ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭﺧﻄﺮﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» اشغالگران، مُزدوران و مَسير«بُن»؟!
» ﺗﻀﺎﺩﻫﺎ ﻭ ﺍﻧﺘﺎﮔﻮﻧﯿﺴﻢ ﻫﺎﯼ ﻭﯾﮋﻩ ﯼﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯾﯽ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﻄﺮ ﻫﺎﯼ ﺷﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺸﺮﯾﺖ
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود بازگشت پیروز مندانهء قوای امپریال و نیروهای مرئوس ازافغانستان درسال 2014
» امپرﯾﺎﻟﯿﺴﻢ ﺟﻤﻌﯽ
» فقر کشنده پیآمد کمک های ملیارددالری غرب
» استعمار کهن، نباید چون لسان سانسکریت مُرده شمرده شود قسمت اول
» چطور انفجار یک خمپاره؛ زلزلهء جهانی بر پا کرد؟!
» رجحان تفوق طلبی: ترکیه، ناتو و عبور بسوی جنگ
» ﭼﺮﺍ ﺑﺎﯾﺪ با ﺗﻌﺪﯾﻞ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﯾﯽ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ وخصوصی سازﯾﯽﺛﺮﻭﺗﻬﺎﯼ ﻣﻠﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ كرد؟
» ﻧﻈﺎﻡ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭ ﺩﻭﺍﻡ ﻓﻘﺮﻭﺑﯿﻜﺎﺭﯼ ﻭﺍﺳﺘﺒﺪﺍﺩﻃﺒﻘﺎﺗﯽ
» پيمان تداوم اشغال و گسترش بی ثباتی!
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران 4
» چند خبر كوتاه سیاسی ـ اقتصادی
» امپــریـالیــسم، بـهـار عـربــی و بـحـــران
» کشورهای ”بریکس“ جویای یک نظم اقتصادی عادلانه
» مراح از حمایت استخبارات برخوردار بود
» اسراییل تمام روابط خود با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را قطع کرد
» نکا تــی پـیرامــون بحـران سـرمایه داری و فـراز فرصت های نـوین، برای استقرار”جها نــی بهتــر”
» جنــایت وحشتناك وخونین شبانه ی نظامی (یا هم نظامیان) آمریکایی در قــندهار
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» ﺩﺭﻭﻍ ﻫﺎﯼ ﺟﻨﮓ (*)
» برژینسکی و آبدیت جهل « نفرین شدگان زمین»
» مواردي از نقض سیستماتیک حقوق بشر درامريكا
» نگاهی برجنایات بعضی گروه های ماوئیستی
» تعمیق بحران، اعتراضات جهانی
» آرشیف سخن می گوید و چهره های رسواو منفور مدافعین سیاست جنایت كارانه ی آمریكادر جهان و كشور ما، رسواتر میگردد
» مبارزات ضد سرمایه داری، و عکس العمل کمپ بورژوازی جهانی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی
» جهــانـی شــدن و ســرمایه آفرینیی مــالـــی (IX)
» قرارداد استراتیژیک یا ستهء معاملات فروش خانه !؟
» «جامعهء جهانی» یا کانون توطئه های جهانی ؟!
» ادامه‌ی اعتراض‌های جهانی علیه نظام مالی
» امــریکا سهــم شیــر را در مستـعـمـــرات “ناتــو” مــی خــواهــد
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (VII)
» بـحــران لاینحــل سرمــایه داری وخـــیـزش ستمــدیده گان در آمــریكا
» در «وال استریت» نیویورک چه خبر است؟ + تصاویر
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی بخش 1
» تئوری نظام انباشت مالی شده: مضمون، اهمیت و پرسش ها (4)
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم (I) نتایج جنگ جهانی دوم
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» (2) مضمون، اهمیت و پرسش ها تئوری نظام انباشت مالی شده:
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» نقش ناتو پس از جنگ سرد
» تئوری نظام انباشت مالی شده:
» (iii) بخش 1جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی
» نتایج جنگ جهانی دوم (I) امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» دولت تک قومی وقبایلی افغانا ن ، به فرایند همبسته گی ملی
» امپریالیسم در دوره ی رقابت دو سیستم
» جهانی شدن و سرمایه آفرینی مالی (2)
» عروج بحران نظام جهانیی سرمایه و افزایش بی اعتباریی گفتمان های رایج (2)
» سایه سنگین بحران, بحث بر سر تعیین سقف قروض دولتی در آمریکا، بحران جهانی و تحمیل وحشیانه ریاضت کشیاقتصادی
» امپریالیسم در دوره رقابت دو سیستم
» یا ما سرمایه داری را از سر راه بر می داریم یا سرمایه داری ما را
» شاخ آفریقا در كام مرض ، فقر ، مرگ و قحطی
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» نظام ننگین وغارتگر سرمایه داری،عامل اصلی فقرو بدبختی های جهانی است
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم”
» قاتل «شاه قندهار» عامل «سی آی ای» بود
» جهانی شدن تجارت سکس *”به توسعه فقر و انحطاط انسان در سرمایه داری وحشی بیندیشیم” (2)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (3)
» مردم انگلستان نشریه روپرت مرداک را تعطیل کردند
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (2)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان پايگاه هاي نظامي بدون مرز آمريکا (3)
» جنگ و جهانی شدن فاشيسم قرن 21 اين گونه از قاره امريكا سر برآورد! (1)
» نگاهي به نظامي گري ايالات متحده در سراسر جهان(2)
» بن لادن سالها پیش به مرگ طبیعی مرده است
» فقر و نابرابری در اقتصاد جهانی (4)
» جنایات خونباراشغالگران را درافغانستان، پایانی نیست
» ملاحظاتی چند در حاشیۀ سقوط رئیس صندوق بین‌المللی پول
» پيمان استراتژيك آمريكا ـ افغانستان و پيامدها
» آن زمان میگفتند كه “اسلام در خطراست!”؛ این زمان با طرح ستیزه جویانه ی “برخور تمدن ها” میگویند كه اسلام یك خطراست!!!
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (3)
» روزی که افسانه شکست‌ناپذیری آمریکا در هم شکست
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (2)
» ناتو و کلونیالیسم
» امپریالیسم آمریکا و ۱۸۹۸ (1)
» جنگها استعماری، قمار بر سر سرنوشت نوع بشر
» تا زمانی که امپریالیسم وجود دارد، خطر جنگ نیز وجود خواهد داشت
» کاربرد ابزاری غرب از بنیادگرایی
» باردیگر فاجعه ، بار دیگرجنایت وخون!


عناوین دیگر:
ﭘﯿﺮﺍﻣﻮﻥ ﻃﻠﻮﻉ ﻭ ﻏﺮﻭﺏ ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﻢ ﺩﺭ ﺍﺗﺤﺎﺩ ﺷﻮﺭﻭﯼ ﻭ ﺍﺭﻭﭘﺎﯼ ﺷﺮﻗﯽ (03.16.2015)
ﺗﯿﺸﻪ ﯼ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﺮ ﺭﯾﺸﻪ ﯼ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻨﻬﺮﯾﻦ (03.16.2015)
بلند شدن آواز جنگنجویان داعش از کشور (03.02.2015)
کابل بانک لکه ننگي بردولت قبلي وآزموني برائتلاف فعلي (03.02.2015)
ﺗﺮﺟﯿﺤﺎ ﻣﺎﺭﻛﺲ ﺑﺠﺎﯼ ﭘﯿﻜﺘﯽ (03.02.2015)
ﺟﻨﮓ ﺩﺭﻭﻏﯿﻦ «ﺍﻭﺑﺎﻣﺎ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﺳﻼﻣﯽ (ﺩﺍﻋﺶ)» (03.02.2015)
سخنرﺍﻧﯽ رهبر ﺣﺰﺏ ﻛﻤﻮﻧﯿﺴﺖ ﺭﻭﺳﯿﻪ (03.02.2015)
خیز ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺖ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﺁﺳﯿﺎﯼ ﻣﯿﺎﻧﻪ (02.22.2015)
کوبانیادبیات و هنر مقاومت نوین* (02.22.2015)
ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﺑﻪ ﻣﺮحله ی ﻓﺮﺗﻮﺗﯽ ﺍﺵ ﮔﺎﻡ ﻣﯽ نهد (02.22.2015)