دوشنبه, 08.20.2018, 04:35am (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
مرُوری بر رخداد های خونبار سه سده ی اخير خرُاسان ديروز و افغانستان امروز(بخش چهارم) ; " شهر غزنین نه همانست که من دیدم پار" ; فراخوان عمومی بخاطرجلوگیری ازفروش شفاخانه وزیراکبرخان وسایر موسسات عام المنفعه ; اخلاق از منظر ماركسيسم- لنينيسم (كمونيزم علمي) ; پیامدهای فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
  سیاسی
 » افغانستان
 » جهان
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
سیاسی » جهان
 
نقشه های جنگی با کدام صحنه سازی ها تهیه میشوند!
دوشنبه, 05.28.2018, 05:54pm (GMT)

نقشه های جنگی با کدام صحنه سازی ها تهیه میشوند!

راشیا تودی 

ترجمه رضا نافعی

آینده ما

طبق اسناد آزاد شده در ارتباط با قتل جان اف کندی ، رئیس جمهور مقتول امریکا، دولت امریکا در نظر داشته با توسل به پرچم جعلی دست به حمله ای ساختگی بزند سپس آن را بهانه ای سازد برای جنگ علیه شوروی.

یک ماه پیش دولت امریکا در ارتباط با قتل جان اف کندی در نوامبر 1963 اسنادی منتشر کرد. در میان این اسناد یادداشتی سه صفحه ای از » گروه ویژه» ای از CIA موسوم به «Special Group-Augmented» اعضای این سازمان» در آن زمان عبارت بودند از John McCone رئیس این سازمان، McGeorge Bundy مشاور امنیت ملی، Lyman Lemnitzer رئیس فرماندهان عالی نیروهای متحده امریکا.

رابرت کندی، برادر رئیس جمهور، بعنوان وزیر دادگستری نیز در این گروه بود. گرچه خود جان اف کندی عضو این گروه نخبگان نبود ولی در جلسات آن حضور می یافت. یادداشت مذکور، مورخ 22 مارس 1962 ، حاکی از آن است که در باره پرسش وزیر دادگستری مبنی بر امکان تولید یا دست یافتن به یک هواپیمای شوروی بحث و گفتگو شده است.

حاضران در آن جلسه برای دست یافتن به یک هواپیمای شوروی به سنجش و سبک سنگین کردن امکانات گوناگون پرداختند. از جمله فکر خرید چنین هواپیمائی از یک کشور غیر متعهد مورد بحث قرار گرفت. یا آماده ساختن خلبانی از کشوری که چنین هواپیمائی دارد برای فرار با هواپیمای خود به امریکا . ولی CIA این نقشه ها را از لحاظ راز داری نامناسب یافته زیرا خطر از پرده به در افتادن آن زیاد بوده است. در یاداشت چنین آمده است: ممکن است این واقعیت که ایالات متحده در اماده سازی خلبانان های کشورهای باصطلاح دوست برای فرار به امریکا شرکت فعال داشته است برملا شود. از این رو این فکر مطرح شد که هواپیمایی مانند میگ 17 شوروی در خود امریکا ساخته شود.» ولی برای این کار باید «منطقه ای با امنیت فوق العاده» تدارک دیده شود زیرا در غیر این صورت «پنهان نگاه داشتن چنین هواپیمائی از دیدگان کنجکاو مطبوعات و افکار عمومی امریکا کاری بسیار دشوار خواهد بود».

در یاداشت مذکور از سه دلیل برای علاقه امریکا به دست یافتن به هواپیمای شوروی سخن رفته است.

1- در طی عملیاتی گمراه کننده میتوان از آنها برای گمراه سازی هواپیماهای دشمن در آسمان استفاده کرد».

2- میتوان از هواپیمای جعلی برای » جمله نامنتظر به موسسات دشمن ( شوروی م.) استفاده کرد.

3- میتوان هواپیمای جعلی را برای » عملیات تحریک آمیز » بکار بست. برای این کار هواپیماهای جعلی باید به موسسات امریکائی یا به کشورهای دوست با امریکا حمله کنند تا بتوان با استناد به آن حملات » توجیهی برای دخالت امریکا در جنگ را» بدست آورد.

در آن زمان در بین رهبران امریکا نقشه های دیگری نیز برای حمله با پرچم جعلی مطرح بود. در آغاز هزاره سوم » عملیات جنگلهای شمالی»Operation Northwoods» بر ملا شد. طبق این نقشه قرار بوده در طی عملیات جنگل های شمالی» صحنه سازی های تروریستی در خاک امریکا برپا شود و بعدا گناه آن به گردن کوبا انداخته شودتا بتوان با این بهانه خاک کوبا را اشغال کرد.

با انتشار اسناد مربوط به قتل کندی این نقشه نیز برملا شد.

https://deutsch.rt.com/nordamerika/60967-cia-dokument-usa-wollten-mit-fake-angriff-vorwand-krieg-sowjetunion

مجله هفته

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
طرح سرنگونی رژیم اسلامی ایران روی میز ترامپ قرار گرفت (05.28.2018)
چگونه جان بولتون مانع دیدار رهبر کره شمالی با ترامپ شد (05.28.2018)
ونزوِئلا زیر فشار امپریالیستهای آمریکا و اروپا (05.28.2018)
تقدیم به سپیده‌ صبحگاهان، طلایه‌داران روزهای روشن (05.22.2018)
اتحاد عمل نیروهای کارمزدی از کجا مایه میگیرد؟ (05.22.2018)
هفت کشور: جنگ بعنوان راهی برای ادامه موجودیت ایالات متحده آمریکا (05.15.2018)
اروپای مستقل و رهبری جمعی جهان (05.15.2018)
مبارزه ی طبقاتی در اعتصاب کارگران و کارکنان ایر فرانس (05.15.2018)
عمو سام و نقض تمام توافق‌نامه‌های بین المللی (05.15.2018)
تعالیم مارکس- ضرورت امروز (05.07.2018)