پنجشنبه, 07.19.2018, 09:08pm (GMT)
خانه
در باره ما
RSS
پیوند ها
نقشه سایت
تماس
دولت و دولتمداران یکی از فکتور اساسی بحران "خطرناک" افغانستان ; عموسام ; افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند! ; در باره تجمع در قلعه بابک و دستگیریها ; ملت بى اتفاق
واژه کلیدی»       [جستجوی پیشرفته]
 
فهرست عناوين  
  اخبار
  پیام ها و گزارشها
 » ویدیویی
 » پیام ها
 » اطلاعیه ها
 » زنده گی نامه
  سیاسی
  ادبی
  تاریخی
  علمی
  زنان
  ویدیو
  نرم افزار
  مقالات از منابع دیگر
  ::| ثت نام در خبرنامه
اسم شما:
ایمیل شما:
 
 
 
پیام ها و گزارشها » پیام ها
 
حزب کمونیست ترکیه: بوی خون شما را از خود بی خود میکند!
دوشنبه, 04.17.2017, 12:13pm (GMT)

حزب کمونیست ترکیه: بوی خون شما را از خود بی خود میکند!

 

تارنگاشت عدالت

منبع: حزب کمونیست ترکیه

۷ آوریل ۲۰۱۷

بیانیه حزب کمونیست ترکیه پیرامون حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه

بوی خون شما را از خود بی‌خود می‌کند: دست‌ها از سوریه کوتاه!
دشمنان مردم سوریه به حمله به این کشور- که با استفاده از باندهای جهادگرا و شبکه‌های تروریستی بین‌المللی آن‌را عذاب داده‌اند- ادامه می‌دهند. مشارکت رسانه‌های امپریالیستی و عوامل هوادار شریعت یک سناریوی سلاح شیمیایی را در ادلب جعل کرد و نتیجتاً برای حمله موشکی ایالات متحده یک دستاویز ساخت.

ما به اردوغان هشدار می‌دهیم: ما ترا برای جهادی که قصد داری با موشک‌های ایالات متحده براه بیاندازی محاکمه خواهیم کرد. خیر! جرأت نکن جنایت دیگری بر جنایات خود بیفزایی و این کشور را در نابودی خودت درگیر کنی.

هنگامی‌ که باندهای جهادگرایی که آن‌ها علیه مرم سوریه مسلح و رها کرده بودند از نفس افتادند، آن‌ها ۱۸۰ درجه چرخیدند و به بهانه نبرد با «دولت اسلامی در شام و عراق» متوسل شدند. ایالات متحده، نیروهای هوادار اردوغان، اسراییل… دشمنان مردم سوریه این‌بار برای تجزیه و اشغال سوریه دروغ نبرد علیه «ترور اسلامی» را اختراع کردند.

رویهم‌رفته، کاری که آن‌ها کردند حمایت از باندهای جهادگرا بود.

سناریوی حمله شیمیایی در ادلب توسط کسانی ساخته شد که پی‌بردند وضعیت در سوریه علیه نیروهای تحت حمایت آن‌ها تغییر کرده است. این تکرار ناشیانه همان بازی است که در تابستان ۲۰۱۳ سعی در انجام آن داشتند اما نهایتاً به شکست انجامید.

حمله موشکی اخیر ایالات متحده یک واکنش به رویداهای اخیر در ادلب نیست. آن‌ها برای این حملات موشکی تدارکات ویژه دیده بودند و با تصاویری که در اختیار رسانه‌های جهان قرار دادند یک بهانه آفریدند. آن تصاویر تدارکات کارزار رسانه‌ای است که «اشتباهاً» روز پیش اعلام کردند.

اردوغانِ درمانده قصد دارد یک‌بار دیگر از وضعیت برای خودش وظیفه‌ای بتراشد. اردوغان دشمن اصلی مردم سوریه است. او عامل اصلی قتل‌عام‌ها، مرگ کودکان، و همه رنج‌هایی است که مردم سوریه برده‌اند.

اگر اردوغان تصور می‌کند از برکت این ماجراجویی در سوریه قادر خواهد بود سرنوشت ناگزیر خود را به عقب بیاندازد، اشتباه می‌کند. پیامد احتمالی آن این خواهد بود که برای نجات خود کشور را به درون آتش بیاندازد.

ما توجه مردم خود را به این فاکت جلب می‌کنیم که اردوغان یک‌بار دیگر سرنوشت خود را به سرنوشت دولت صهیونیست اسراییل- خبیث‌ترین نیرو در منطقه- گره زد. راهی که با نمایش «یک دقیقه‌ای» او آغاز شد یک‌بار دیگر به همصدایی با اسراییل ختم شد.

رویداد اخیر یک بازی قدرت خونین توسط ایالات متحده است. دولت ایالات متحده ممکن است از تمایل اردوغان به مشارکت در این بازی خونین استقبال کند. چیزی که تعیین می‌کند دشمنان مردم سوریه تا کجا می‌توانند بروند دیواری است که خلق‌ها در برابر تجاوز ایالات متحده برپا خواهند داشت.

امپریالیسم به دلیل آینده تاریک خود هیچ آینده‌ای برای بشریت ارائه نمی‌کند. این روشن است که نظم جهانی متکی بر استثمار و ستم دچار یک بحران چندجانبه است. در این بحران، خصومت مراکز امپریالیستی علیه خلق‌ها با درگیری‌ها و کشمکش‌ها در میان مرکز امپریالیستی همراه است. موفقیت کسانی که علیه این نظم کثیف ایستاده‌اند تعیین خواهد که آیا این درگیری‌های به یک بحران برای بشریت مبدل خواهد شد یا نه.

ما به شما هشدار می‌دهیم: حتا راجع به این فکر نکنید. برای باندی که اکنون در دولت است امکان یک «آینده خوش» وجود ندارد. نگذارید سرانجام محتوم شما به یک فاجعه برای کشور بیانجامد.

ما از مردم‌مان می‌خواهیم: جنگ افروزان را ساکت کنند. دشمنان مردم سوریه را بشناسند؛ آن‌ها دشمنان همه خلق‌های خاورمیانه هستند، اجازه ندهید کشور به ماجراجویی‌های خونین کشانده شود و کسانی را که این قصد را دارند دلگرم نکنید.

اکنون دادن رأی «نه» در ۱۶ آوری اهمیت بسیار بیش‌تری دارد. ما برای پایان دادن به باز‌های خونین نیز، «نه» می‌گوییم!

کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه

مسوولیت مطالب نشر شده در سپیده دم به دوش نویسنده گان آنها میباشد


عناوین دیگر:
پیام تسلیت کمیته فعالین حزب دموکاتيک خلق افغانستان (02.01.2017)
پیام تسلیت کمیته فعالین ح.د.خ.ا بمناسبت در گذ شت رفیق بهادر ایوبی (01.25.2017)
پیام تسلیت کمیته ی فعالین ح. د . خ . ا بمناسبت درگذست رفيق دکتر فيدل کاسترو، رهبر انقلاب و مردم کوبا (11.28.2016)
در یک کمپاین بزرگ بر ضد نقش پاکستان بحیث یکی از عوامل منازعه ، آشوب در کشور ما و تقویه تروریزم بین المللی شریک گردید (10.03.2016)
پیام تسلیت کمیته ی فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان (05.04.2016)
پیام تسلیت کمیته فعالین حزب دموکراتیک خلق افغانستان (05.03.2016)
" نه، او نمرده است " (05.03.2016)
آگهی پيرامون مجلس سوگواری شادروان محب بارش (05.01.2016)
پيام های تسليت و همدردی کميته فعالين حزب دموکراتيک خلق افغانستان (02.22.2016)
در گرامیداشت از روز بین المللی عدالت اجتماعی (02.22.2016)